خبرگزاری مهر: مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از کشف لاشه یک راس مرال ( گوزن قرمز) از یک شکارچی متخلف در فاضل آباد علی آبادکتول خبر داد

محمد ممشتی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مأموران و ضابطان گارد اجرایی محیط زیست شهرستان علی آباد کتول موفق به دستگیری یک نفر شکارچی غیر مجاز در منطقه فاضل آباد ( شهرستان علی آباد کتول ) شدند.
وی اظهار داشت: از این متخلف یک قبضه اسلحه غیر مجاز گلوله زنی قناسه ( قاچاق ) و لاشه یک راس مرال ( گوزن قرمز ) حیوان حمایت شده و در معرض خطر انقراض و قطار فشنگ و تجهیزات انفرادی کشف و ضبط وپرونده به همراه ادوات ضبط شده و صورتجلسه تنظیمی تحویل مقامات قضایی شد.

ممشتی افزود: در شرایطی که هر روز شاهد درگیری و افزایش خشونت علیه مأمورین زحمتکش محیط زیست می باشیم بر همه مردم طبیعت دوست و نجیب منطقه فرض است به یاری حیات وحش که بیشتر گونه های آن کمیاب بوده شتافته و دست شکارچیان خاطی را از این حیوانات کوتاه کنند.

وی ادامه داد: بر این اساس اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان از تمام علاقمندان و دوستداران طبیعت و حیات وحش درخواست می کند که ما را در حفاظت از این میراث های طبیعی ارزشمند یاری داده تا با این افراد که قصد سودجویی از این گونه های با ارزش را دارند برخورد قانونی صورت گیرد و نسل این گونه حمایت شده از خطر انقراض نجات یابد