خبرگزاری فارس: رئیس مرکز بهداشت شوشتر گفت: ستاد اتلاف سگهای ولگرد شوشتر عملا تعطیل است و این امر مشکلاتی را برای مسائل بهداشتی در شهرستان ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شوشتر، صغری گنج ظهر امروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شوشتر اظهار داشت: ستاد اتلاف سگهای ولگرد در سطح شهرستان شوشتر عملا تعطیل است و در این باره هیچ اقدامی نشده است.
وی با اشاره به اینکه این مسئله جزو مصوبات همیشگی شورای سلامت شوشتر شده است، افزود: مبارزه با سگهای ولگرد به دلیل خطراتی که میتواند در سطح جامعه از نظر بهداشتی ایجاد کند اهمیت بسیار زیادی دارد و به این دلیل همیشه مورد تاکید بوده است ولی عملا در این باره اقدامی نشده است.
گنج با تاکید بر اینکه قرار بود که در این باره با پیمانکاری عقد قرارداد شود، خاطرنشان کرد: در جلسه قبل قرار بود با پیمانکاری عقد قرارداد شود ولی تا کنون اقدامی درباره اتلاف سگهای ولگرد که در شرایط کنونی در سطح شهر به صورت جمعی حرکت میکنند نشده است.
وی با اشاره به برخی از مشکلاتی که وجود سگهای ولگرد در سطح جامعه میتوانند ایجاد کنند، افزود: باید این سگها کشته و جسد آنها نیز معدوم شود ولی در شرایط کنونی این سگها در سطح شهر آزادانه در حال تردد هستند و این امر از نظر بهداشتی نگرانی ایجاد کرده است.
گنج با تاکید بر اینکه باید با های موجود در سطح شهرستان شوشتر مبارزه کرد، افزود: باید با به عنوان یک زیانآور در سطح جامعه مبارزه کرد و در این باره نیز شورای سلامت و امنیت غذایی شوشتر تذکراتی داده است.
وی با گلایه از عدم تبلیغ شعارهایی برای زیانآور بودن در سطح شهر گفت: در جلسه قبل قرار شد که برای اطلاع رسانی به مردم درباره استفاده از شعارها و پیامهایی در سطح شهرستان شوشتر منتشر شود ولی چنین اتفاقی نیافتاده است.
وی با تاکید بر اینکه هیچ دستورالعمل جدیدی برای عدم مبارزه با به دست شهرستان شوشتر نرسیده است، افزود: چندی پیش استفاده از در چایخانه و قهوه خانه توسط شورا وزیران آزاد اعلام شده است که هنوز در این باره دستورالعملی ارسال نشده است و طبق قوانین قبلی اقدام میشود.