انجمن جانورشناسی لندن (ZSL) برنامه جانبی ویژه ای را برای تلفن همراه "آی- فن" توسعه داده است که به کاربران اجازه می دهد لحظه های زندگی حیوانات حیات وحش را با سرعت بالایی شکار کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، این برنامه جانبی رایگان ویژه "آی- فن" این امکان را فراهم می کند که کاربر عکسهایی را که از حیوانات کمیاب دنیای وحش و از زیستگاه طبیعی آنها گرفته می شود در زمان واقعی مشاهده کند و با دیگران به اشتراک بگذارد. این نرم افزار که Instant Wild (وحش فوری) نام دارد با هدف حساس کردن افکار عمومی نسبت به شناسایی گونه های نادر و یا هنوز شناسایی نشده توسعه یافته است.
در این پروژه، شبکه ای از دوربینهای عکاسی و وبکم ایجاد شده است که در زیستگاههای گونه های در معرض خطر نصب شده اند.
این دوربینها که در مناطق وحش کشورهای کنیا، سریلانکا، مغولستان و انگلیس قرار گرفته اند مجهز به دستگاهی هستند که با اولین حرکت گونه در مقابل دوربین به طور خودکار فعال می شوند و می توانند تصاویر را از طریق این برنامه جانبی به "آی- فن" ارسال کنند.
براساس گزارش وایرد نیوز، به این ترتیب کاربران این امکان را می یابند که بر روی حضور گونه های نادر ساکن سرزمینهای کمتر شناخته شده تحقیق کنند و حتی نتایج کار خود را برای بررسی بیشتر به کارشناسان انتقال دهند.

حیوان در مقابل دوربینهای نصب شده در طبیعت قرار می گیرد این دوربینها بلافاصله از حیوان عکس می گیرندبا ثبت اولین حرکت حیوان، یک دستگاه ویژه به طور خودکار فعال می شود
و اطلاعات را از طریق این برنامه جانبی به "آی- فن" ارسال می کندکاربر با انتخاب گزینه "من می خواهم این حیوان را شناسایی کنم" می تواند وارد مرحله بعد بشود به این ترتیب اطلاعات دقیقی را در مورد گونه به دست آورد