به گزارش جام نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، در این گزارش شما را با 5 نمونه از ترین های دنیای پرندگان آشنا می کنیم.
بلندپرواز ترین


کرکس بلند پروازترین پرنده دنیا است البته کرکسها به تیزپروازی، دوربینی و درازی عمر نیز معروفند. کرکسها در همه قارهها یافت میشوند بهجز در اقیانوسیه و جنوبگان. این پرنده می تواند تا ارتفاع 11274 متری از زمین پرواز کند.پر تحمل ترین پرنده


دارکوب کله قرمز در زمان پرواز و انجام عمل سوراخ کردن درخت می تواند تا نیروی 10 جی را تحمل کند. این پرنده در امریکای شمالی زندگی می کند.

باهوش ترین پرنده


کاسکو یا طوطی خاکستری آفریقایی پرندهای محبوب در جهان است، علت محبوبیت این پرنده، هوش سرشار و قدرت سخنگویی و تقلید صدای این پرنده میباشد. طوطی خاکستری بعد از انسان دارای قوی تری ذهن برای حفظ لغات است این پرنده با توانایی یادگیری و به خاطر سپردن 800 لغت رتبه باهوش ترین پرنده این جدول را از آن خود کرده است . برخی معتقدند که کاسکو یک تقلید کننده کلمات نیست بلکه او قادر است که مفهوم واقعی کلمات را نیز درک نماید. از جمله کسانی که به این امر معتقدند و سخت از آن دفاع میکنند خانم دکتر آرین پیپربرگ است که در کتاب خود اظهار میدارد: «کاسکو قادر است مفهوم کلمات را به خوبی درک کند. این پرنده میتواند مفهوم صفر را درک نموده و عدم وجود یک چیز را کاملاً بفهمد».
البته مطالب گفته شده بدین معنی نیست که مغز این پرنده شبیه به مغز انسان عمل میکند، بلکه منظور این است که این مغز میتواند برخی از مسایل منطقی را به یکدیگر مرتبط ساخته و در سطح بسیار پایین آنها را تجزیه و تحلیل نماید.

بیشتر ترین عمر


بیشترین طول عمر در بین پرندگان نیز متعلق به یک نوع دیگر از طوطی است. این پرنده طوطی، کاکادو کاکل زرد یا کاکل لیموئی نام دارد و با سنی نزدیک به 80 سال در دنیای پرندگان بیشترین عمر را می کند. این طوطی در جزیره سولاوزی و جزایر اطراف ان زندگی می کند. همچنین این طوطی یکی از محبوبترین پرندگان زینتی در دنیا است.
سریع ترین پرنده

سریعترین پرنده در دنیا نوعی شاهین با نام (peregrine) است که بنا بر اندازه گیری منابع مختلف در زمان پرواز سرعتی 320 کیلومتری پیدا می کند. شاهین جثهای بزرگ به اندازهٔ کلاغ دارد. طول بدنش 34 تا 58 سانتیمتر و طول بالهای باز آن 80 تا 120 سانتیمتر است. و در هر 5 قارهٔ جهان زندگی می کند.