خبرگزاری فارس: معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: حدود80 نمونه پرنده به منطقه مند مهاجرت کرده و در جزایر اطراف این استان اقدام به تخمریزی و جوجهآوری میکنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، غلامرضا فقیه صبح امروز در جمع محیط بانان در منطقه حفاظت شده مند بردخون، اظهار داشت: منطقه حفاظت شده مند در دنیا شناخته شده و هر ساله شاهد حضور گردشگران و محققان و دانشمندان ایران و جهان در این منطقه هستیم که با علاقه گزارش میگیرند و نسبت به منطقه و جزایر مطالعه گستردهای دارند.
وی افزود: حدود80 نمونه پرنده در منطقه حضور مییابند و در جزایر تخمریزی و جوجه آوری میکنند و پرندگان نیز سرشماری و حلقهگذاری میشوند.
معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اضافه کرد: مهاجرت لاک پشتها به جزایر منطقه حفاظت شده مند بردخون برای تخم ریزی انجام میگیرد و محیط بانان با فعالیت شبانه روزی تلاش میکنند این سرمایهها برای نسلهای آینده حفظ شود.
معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر خاطرنشان کرد: منطقه حفاظت شده مند بردخون استعداد جذب گردشگر را دارد و برای طبیعت گردی و اکوتوریستی بسیار مناسب است و میتوانیم با تبلیغات لازم علاقمندان را راهنمایی کنیم تا از این منطقه بهره ببرند.
فقیه افزود: البته در این مدت درخواستهای زیادی برای بازدید از منطقه وجود داشته است.
وی یادآورشد: با توجه به اینکه این منطقه حفاظت شده است هرگونه بازدید از منطقه باید با اخذ مجوز از محیط زیست استان باشد و علاقمندان میتوانند بدون هیچ محدودیتی هماهنگی کنند و مأموران محیط زیست نیز به عنوان راهنمای گردشگران انجام وظیفه میکنند.
منطقه حفاظت شده مند در 135کیلومتری مرکز استان بوشهر در حاشیه شهر بردخون قرار دارد و محیط مناسبی برای زندگی انواع جانوران و پرندگان و گیاهان کمیاب محسوب میشود