فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  11
لایک لایک:  11
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
 1. #1
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.01
  تعداد ارسال ها
  2,730

  سفر با طوطی ها / مسافرت با طوطی ها

  غذای menu مخصوص کاسکو و طوطی


  نکاتی برای سفر با طوطی در مسافرت های کوتاه، طولانی و سفر های هوایی
  قبل از این که سفرهای بین کشوری را انجام دهید، بهتر است طوطی خود را به سفرهایی با مسافت های کوتاه تر ببرید. تا سفرهای کوتاه را تجربه کرده و عادت کند.
  چند نکته که شما باید در نظر بگیرید:
  1. هیچ گاه پرنده ی خود را بدون این که در باکس حمل و نقل، قفس مسافرتی ( کیف مسافرتی طوطی ) و یا بند هارنس داشته باشد، به فضای بیرون نبرید. زیرا طوطی شما هر قدر هم رام و دستی باشد، باز هم احتمال فرار وی وجود دارد.
  2. باکس حمل و نقل طوطی خود را در صندلی عقب خودرو به خوبی نصب کرده و محکم کنید. ( صندلی جلو می تواند خطرات بسیار زیادی داشته باشد. یکی از این خطرات باز شدن کیسه ی هوا در اثر برخورد و تصادفات است. )
  3. اطمینان حاصل کنید که در طول سفر طوطی شما ، قادر است شما را دیده و صدایتان را نیز بشنود.
  4. اگر سفر شما اجباری نبوده، و هوا خیلی گرم یا سرد است و یا وزش باد وجود دارد، صبر کنید تا آب و هوا بهتر شده و پایدار گردد.
  5. باکس حمل و نقل را با یک پارچه و یا حوله بپوشانید. چرا که می تواند طوطی را از بسیاری از عناصر خطرناک محافظت کند. با این حال دکتر دامپزشک جورج مایر معتقد است که باکس طوطی را نباید به طور کامل پوشاند. زیرا طوطی ها در تاریکی بر روی چوب نشیمن گاه خود در اثر تکان های اتومبیل تلو تلو خورده و نمی توانند تعادل خود را حفظ نمایند. بنابراین فقط قسمتی از باکس را باید پوشانید.
  6. اطمینان حاصل کنید که مقصد شما نه تنها برای شما فرح بخش است بلکه برای طوطی شما ایمن نیز می باشد. از رفتن به مکان هایی که تاریک، پر دود و یا پر ازدحام هستند خودداری کنید. در غیر این صورت ممکن است باعث وارد شدن آسیب جدی به طوطی خود شوید. همیشه در نظر داشته باشید که اگر به دیدار دوستانی می روید که از سگ و یا گربه نگهداری می کنند، آیا آن ها یک اتاق امن و راحت برای طوطی شما دارند یا خیر؟ آیا دوستان شما آگاهی دارند که باید پنجره های خانه ی خود را ببندند و خطرات حاصل از اجاق گاز روشن و دیگر عناصر را می دانند؟ ممکن است که دوستانتان میزبان خوبی برای شما باشند، اما گاهی احتمال دارد آن ها از خطراتی که طوطی را تهدید می کند مانند غذاهای شور، شکلات، اسپری خوشبو کننده ی هوا و ... آگاهی نداشته باشند.
  7. همیشه در نظر داشته باشید که در مقصد شما یک پت شاپ برای خرید لوازم جانبی و غذا برای طوطی وجود دارد. و همچنین آدرس یک کیلینیک دامپزشکی در مقصد ، و یا شماره تلفن دامپزشک طوطی خود را داشته باشید، تا در صورتی که به مشکلی برخورد کردید سریعا با دکتر دامپزشک تماس بگیرید.  برای سفرهای طولانی تر آماده شوید  نکاتی برای شما و طوطی شما در سفر های بیش از یک روز :

  1. یک بسته بندی برای خود و طوطی خویش که شامل تمامی مایحتاج طوطی باشد فراهم کنید. این مایحتاج شامل غذا ها ی تجاری بسته بندی شده می باشد که بتواند نیاز چند روزه ی طوطی شما را برطرف کند. چرا که ممکن است شما در مقصد خود هیچ پت شاپی برای تهیه غذای بسته بندی شده نیابید. علاوه بر آن در این بسته بندی شما باید اسباب بازی، نشیمن گاه، ظروف آب و غذای طوطی را بسته به مدت زمانی که در سفر هستید، نیز قرار دهید تا بتوانید سفر راحتی برای طوطی خود مهیا کنید. تهیه کردن یک باکس حمل و نقل کوچک برای سفرهای بین شهری می تواند بسیار سودمند باشد. البته اگر قرار است طوطی شما چندین روز را دور از خانه سپری کند به چیز بزرگ تری نیاز دارد. خوشبختانه قفس های تاشو ی سفری بسیار مناسب هستند. و شما می توانید با تهیه ی یکی از آن ها همیشه در سفرهای خود از آن استفاده کنید.
  2. اگر به کشورهای خارجی سفر می کنید ، از قوانین آن ها برای نگهداری از طوطی سانان آگاهی یابید. به عنوان مثال در ایالت کالفرنیا ، نیو جرسی و چند مکان دیگر نگهداری از بعضی گونه های طوطی خلاف قوانین است. و هیچ ضمانتی وجود ندارد که شما بتوانید پرنده ی خود را به آسودگی به این کشورها ببرید.  سفرهای هوایی با طوطی

  هنگامی که جن سیلوا اخیرا طوطی و کاکتیل های خود را از تگزاس به ژاپن جا به جا می کرد. او آموخت که چگونه طوطی ها را جا به جا کند و از کشوری به کشور دیگر ببرد. اولین نصیحت و پیشنهادی که جن به همه می کند این است:
  اگر شخصی تنها برای تفریح به خارج از کشور سفر می کند ، بهتر است که یک فرد مطمئن برای نگهداری طوطی خود بیابد. شما باید حتما به ارزیابی مشکلات، هزینه ها ، استرسی که طوطی شما متحمل می شود و به خصوص مدت زمانی که طوطی شما در قرنطینه قرار خواهد گرفت را در نظر بگیرید.
  با این وجود ، سیلوا راهنمایی های خوبی برای سفرهای داخلی و بین المللی دارد:
  1. با خطوط هوایی ( ایرلاین ) تماس بگیرید و از قوانین و مقررات آن ها برای سفر با یک پرنده آگاهی پیدا کنید. زیرا که هر یک قوانین خاص و سیاست های خود را دارند. مانند این که آیا طوطی ها می توانند در داخل کابین جا به جا شوند؟ چه اندازه ای از پرندگان را می توان در سفرهای هوایی بدون متحمل شدن هزینه ی اضافی جا به جا کرد؟ سیلوا آموخته است که هیچ حیوان خانگی را در پروازهای بین المللی نمی توان در داخل کابین قرار داد. و برای ماندن پرندگان در قسمت بار محدودیت های ساعتی خاصی وجود دارد. همچنین از برنامه ی سفری خود اطمینان حاصل کنید که مجبور به تعویض هواپیما و خطوط مسافرتی با قوانین و مقررات متفاوت و جدید نیستید. ویژگی های باکس حمل و نقلی را که خطوط هوایی آن را می پذیرد را بررسی نمایید. سیلوا موفق شد یک باکس حمل و نقل شی هوا هوا را در حالی که یک نشیمن گاه و ظرف آب ضد نشت و غذای مناسبی برای آن تهیه کرده است ، برای جابه جایی طوطی آماده سازد.
  2. اخذ گواهی سلامت از دامپزشک معتبر، بدون این که بیش از 10 روز از تاریخ آن قبل از پرواز گذشته باشد.
  3. اگر شما در حال خارج شدن از کشور هستید، می بایست گواهی نامه ی سیتیز ( cites ) «کنوانسیون تجارت بین المللی گونه های در معرض خطر ) داشته باشید. که ممکن است مدت زمان زیادی ( حدودا 1 ماه و یا بیشتر ) برای اخذ آن نیاز داشته باشید. از تمامی برگه ها و اسناد نیز تعدادی کپی تهیه نمایید. زیرا برای سفر برگشت شما نیز لازم خواهد شد.
  4. مطمئن شوید که پرنده ی شما در طول سفر در جای مناسبی بسته شده است.
  5. آیا پرنده ی شما می تواند پرواز کند؟ آیا پرنده ی خود را با یک هارنس بسته اید ؟ زیرا پرسنل پرواز و فرودگاه از شما خواهند خواست که برای ایست بازرسی اجازه ی چک کردن و بازرسی دهید. و شما باید از فرار کردن طوطی خود در آن ازدحام و شلوغی جلوگیری نمایید.
  6. مطمئن شوید که غذاهای مناسب برای طوطی ، تجهیزات و دامپزشک مجرب در کشور مقصد وجود دارد. به اندازه ی کافی غذای مناسب طوطی با خود داشته باشید. اگر برای شما مقدور نیست که یک دامپزشک در کشور مقصد پیدا کنید، بهتر است قبل از سفر طوطی خود را برای چکاپ کامل نزد دامپزشک برده از سلامت کامل طوطی خود اطمینان یابید.


  به طوطی خود کمک کنید تا قفس سفری خود را دوست داشته باشد.
  1. تا جایی که می توانید ، قفسی را برای طوطی خود تهیه کنید که شباهت زیادی به قفس اصلی او داشته باشد. قفس های کاملا متفاوت می توانند باعث استرس و عصبی شدن طوطی ها شوند.
  2. مطمئن شوید که باکس حمل طوطی ( قفس یا کیف مسافرتی طوطی ) به اندازه ای بزرگ است که طوطی بتواند در آن بچرخد و کمی تحرک داشته باشد.
  3. قفس را برای چندین روز قبل از سفر، جایی قرار دهید که طوطی شما قادر باشد آن را ببیند، به آن عادت کرده و ایمان آورد که تهدید و خطری برایش نخواهد داشت .
  4. چندین اسباب بازی را نیز از قفس آویزان کنید. تا طوطی بتواند آن ها را ببیند و برای کشف آن ها وسوسه شود.
  5. هنگامی که قفس حمل و نقل در حال حرکت است اسباب بازی ها را از آن خارج سازید. زیرا می تواند باعث آسیب رساندن به طوطی شود.
  6. از قرار دادن ظرف آبی که طوطی بتواند وارد آن شود خودداری کنید. شاید طوطی شما بخواهد در نیمه ی راه وارد آب شده و آب تنی کند . بهتر است که یک بطری آب برای طوطی خود در داخل قفس قرار دهید. البته اطمینان یابید که طوطی شما نحوه ی آب خوردن از بطری آب را آموخته و می داند. برای سفرهای کوتاه بین شهری می توانید از تکه های میوه های آبدار ، برای تامین آب بدن طوطی استفاده کنید.  ترجمه: hsoonheb
  منبع: birdchannel
  ویرایش توسط hsoonheb : 14th November 2011 در ساعت 04:44 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ