چگونه به جوجه طوطی آمبرلای خود آموزش دهیم که غذا بخورد؟
کاکاتو ها دارای انرژی بالا، رفتارهای دوستانه و اشتهای دلچسبی هستند که باعث می شود آن ها را در زمره ی بهترین پرندگان خانگی قرار دهد. جوجه کاکاتو های خانگی، خوردن غذاهای جامد را با نگاه کردن به انسان های اطراف خود و یا طوطی های بالغ می آموزند.
طبق گفته و توصیه ی دامپزشکان و پرورش دهندگان طوطی، استفاده از میوه و سبزیجات تازه در غذای طوطی ها از اهمیت بالایی برخوردار است و باعث می شود که طوطی شما به خوردن غذاهای جدید عادت کند. طوطی خود را با یک برنامه ی غذایی سالم و و متعادل تغذیه کنید تا بدین شکل از فراهم کردن یک زندگی سالم، پرانرژی ، همراه با طول عمر برای طوطی خود اطمینان حاصل نمایید.

وسایل و مواد مورد نیاز :

  1. پلت مخصوص طوطی
  2. مخلوط دانه های مخصوص طوطی
  3. پاستا ، میوه و سبزیجات تازه ی مجاز طوطی


  1. روزانه ترکیبی از پلت ، مخلوط دانه ها و میوه و سبزیجات تازه را در اختیار طوطی خود قرار دهید. تا از هر کدام که مایل بود، بخورد.
  2. پلت ها و مخلوط دانه ها را در یک ظرف ضد زنگ استیل، و در درون قفس جوجه آمبرلای خود قرار دهید. میزان غذای مصرفی طوطی شما بستگی به سن او دارد. برای تعیین میزان غذای مورد نیاز طوطی خود بهتر است با یک دامپزشک طوطی سانان مشورت نمایید.
  3. در ظرف جداگانه ی دیگری شما می توانید پاستا و میوه و سبزیجات را قرار دهید. فراموش نکنید که غذاهای خشک همچون دانه ها را همراه سبزیجات در یک ظرف قرار ندهید. زیرا رطوبت میوه و سبزیجات به دانه ها رسیده و موجب فاسد شدن دانه ها و محلی مناسب برای تجمع انواع باکتری ها می شود. همچنین میوه وسبزیجات و به طور کلی غذاهای تر نباید بیش از 2 ساعت در قفس باقی بماند. و یا در طول شب مقابل طوطی باشد.
  4. شما می توانید برای تشویق کردن طوطی خود به غذا خوردن ، هنگام صرف غذای خود، او را بر سر میز آورده و با دست به او غذا دهید. این کار باعث تحریک جوجه کاکاتو به غذا خوردن می شود و همچنین رابطه ی عاطفی و دوستانه تری را بین شما ایجاد می کند.منبع: ehow.com
ترجمه : hsoonheb