نماينده اروميه خواستار شد:
تسریع درصدوردستور انتقال آب رودخانه ارس به ارومیه
ایرن: نماینده مردم ارومیه در مجلس خواستار صدور دستور هرچه سریعتر انتقال آب از رودخانه ارس به دریاچه ارومیه توسط رییسجمهور شد.
به گزارش (ایسنا)، نادر پور در نطق میان دستور خود در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی، با امید برتری ایران در تمامی زمینهها و دعوت از مقام معظم رهبری جهت حضور دراستان آذربایجان گفت: آقای رییسجمهور، مردم آذربایجان منتظر اجرایی شدن وعده های دولت و استانداران آذربایجان غربی و شرقی برای نجات دریاچه ارومیه هستند و ما خواستار صادر شدن دستور انتقال آب از رودخانه ارس به دریاچه ارومیه هستیم.
وی در تذکری به سازمان تامین اجتماعی، بیان کرد: درباره اجرای ماده 10 قانون نوسازی صنایع که طبق آن کارفرما و کارگران باید با 25 سال سابقه بازنشسته شوند، تجدیدنظر شود چرا که در ماده 10 قانون تکلیف بار مالی مشخص شده است.
پور افزود: 50 درصد حق بیمه در 5 سال آتی توسط دولت و 50 درصد توسط کارفرما تعیین میشود بنابراین قانون باید اجرا شود.
این عضو کمیسیون ، کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه اجرای ماده 102 قانون برنامه چهارم تعطیل شده است،اظهار داشت: صنعتگران گرفتار هستند، به فکر تولید باشید.
وی با انتقاد نسبت به تعطیلی مدارس در روزهای پنجشنبه توسط آموزش و پرورش گفت: با این تعطیلات مشکلات خانوادگی به وجود آمده است، چرا که والدین شاغل هستند و کودکان و نوجوانان بدون سرپرست در خانه میمانند.
نماینده مردم ارومیه در ادامه خاطرنشان کرد: با نیروهای حقالتدریسی، نهضتی و بهداشتی برخورد نامناسبی وجود دارد و کرامت حق شهروندی آنان رعایت نمیشود این در حالی است که زمانی که کمبود معلم وجود داشت، اینان با کمترین درآمد، در مسیرهای صعبالعبور و روستاهای محروم و مرزی کار کردند و هیچ گونه حق بیمه، پاداش وعیدی به آنها تعلق نگرفت بنابراین باید عذرخواهی و جبران کرد.
وی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: آیا شما تسلطی به روزنامههایی که با پول بیتالمال منتشر میشوند، دارید؟
این عضو کمیسیون صنایع و معادن از یکی از روزنامههای دولتی به دلیل آنچه توهین به رییس مجلس عنوان میکرد انتقاد کرد و گفت: لاریجانی یکی از اصلیترین ظرفیتهای دفاع از مبانی ارزشهای نظام است، پس سکوت هیات نظارت بر مطبوعات در این زمینه دلیلی ندارد.
پور خطاب به وزیر جهاد کشاورزی از افزایش بیرویه قیمت تخممرغ انتقاد کرد و بیان کرد: به وضع دامداران رسیدگی کنید که قیمت شیر مانند تخم مرغ نشود و همچنین تا اتمام میوههای داخلی از ورود میوهجات خارجی خودداری کنید.
وی همچنین خطاب به وزیر نفت بیان کرد: گاز کارخانه های تولیدی که مواد فاسدشدنی مانند شیر دارند را بدون اطلاع قبلی و هماهنگی با مسوولین شهرستانی، به دلیل پرداخت نکردن یک ماه از قبوض ، قطع شده است که این باعث خرابی دهها تن شیر شده است.
پور در پایان از اژهای و نکونام- رییس کمیسیون اصل نود- خواستار رسیدگی جدیتر و برخورد جدی با عوامل این موضوع شد.