فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  14
لایک لایک:  15
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  کاربر ویژه انجمن
  (همکار قدیمی سرپرست کل)

  تخصص
  دانشجوی دامپزشکی
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  22
  میانگین پست در روز
  0.29
  تعداد ارسال ها
  828

  این حیوان آزاری ما از کجا نشأت میگیرد؟

  تجسم کنید چند بچه 10، 12 ساله را که در خیابان، دور هم جمع شدهاند و مشغول بازی هستند.
  البته شاید کمتر دیگر همچین جماعتی را ببینیم، زیرا اکثر بچهها و نوجوانان امروز برعکس نسل قبل از خود، بهگوشهای از اتاقشان پناه بردهاند و از هر فرصتی که پیش میآید برای رفتن به دنیای اینترنت و بازیهای کامپیوتری سود میجویند یا سر در موبایلی کردهاند و مشغول«اسماس بازی». بگذریم، بعد تصور کنید به ناگاه گربهای یا پرندهای در اطراف خود ببینند؛ فکر میکنید چه واکنشی از خود نشان میدهند؟ میدانم که درست حدس زدهاید. هیچکدام از آنها نمیروند تا غذایی برای آن حیوان بیاورند، یا حتی لحظهای بیایستند و به کشف زیباییهای آن موجود بپردازند، یا حداقل بیتوجه به آن به ادامه بازیشان بپردازند! همانطور که شما هم حدس زدهاید، سنگی، چوبی و خلاصه چیزی بر میدارند و چون لشگر سلم و تور به دنبال حیوان بخت برگشته میافتند و بعد از فراری دادن حیوان وحشتزده با اعتماد به نفس بالاتر به بازی خود ادامه میدهند.
  حالا من بچهها را مثال زدم.
  شما میتوانید این بچگی را تا 40سالگی هم تعمیم دهید!

  هیچ تا به حال به چشمان وحشتزده سگها و گربههای خیابانی توجه کردهاید؟ چشمانی که در اولی مهربانی و در دومی اقتدار را باید ببینیم.


  بهراستی تا بهحال فکر کردهاید این حیوان آزاری ما از کجا نشأت میگیرد؟ یا به تبعات آن اندیشیدهاید؟

  فکر کردهاید فرزندان «حیوان آزار» ما وقتی بزرگ شدند، در سنین بزرگسالی «چه آزار» خواهند شد؟

  به سابقه قاتلین و خلافکارها نگاه کنید. اکثرشان در سنین کودکی حیوان آزار یا حیوانکش بودهاند. آخرینشان قاتل زنجیرهای «خفاش شب» یا م و قاتل کودکان معروف به «بیجه» که هر دو در مصاحبههای قبل از شان اقرار کردهاند که در کودکی حیوانات را مورد اذیت و آزار قرار میدادهاند و بعد از بزرگتر و مسلما قویترشدن به سراغ انسانها آمدهاند.

  یاد دو سال پیش افتادم که برای دورهای به آلمان رفته بودم. هر روز غروب که فنجان چای به دست، کنار پنجره مینشستم و به هوای ابری و رفت و آمد عابران نگاه میکردم، کودک همسایه را میدیدم که شال و کلاه کرده از خانه بیرون میآمد و در ظرفی بر روی ستونی که شهرداری برای غذای پرندگان تعبیهاش کرده بود دانه میریخت و پرندگان هم بدون واهمهای از او، حتی قبل از اینکه او دانهها را بریزد به استقبالش میرفتند و روی دست و شانهاش مینشستند تا او غذایشان را داخل ظرف بریزد و لبخند رضایت مادرش که از پشت پنجره مراقب کودک بود. با خود فکر میکردم کودکی که از این سن عشق و علاقه به یک جاندار و احترام به او را میآموزد، مسلما در بزرگسالی به حقوق انسانها هم پایبند خواهد بود. همانطور که اگر در آنجا پایتان را از پیادهرو به خیابان بگذارید، تمام خودروهای دور و نزدیک به احترامتان متوقف میشوند تا شما عرض خیابان را طی کنید. یک جورهایی مثل تهران خودمان!
  نمیدانم شاید این بحث، مربوط به جامعهشناسی یا روانشناسی باشد که باید ریشه حیوان آزاری را در جامعه ما بررسی کنند. شاید دلیلش ترس از حیوانات باشد، یا تعالیم غلطی که از والدین به فرزندان منتقل میشود، یا برداشت اشتباه از آموزههای دینی باعث آن شده است؟ بدترین ناسزاهایمان برمیگردد به سگ، موجودی که امام اولمان، 10 خصوصیت مانند وفاداری، قناعت، پایبندی و... در آن نام میبرد که مجموعه آن باید در هر مومنی باشد. شاید هم بر میگردد به بیگانگیمان با طبیعت پیرامون. نمیدانم،
  اما این را میدانم که این آفریدگان زیبا که قبل از ما ساکن کره زمین و طبیعتی بودند که به دست ما تخریب و تبدیل به کلانشهر و کارخانه و چیزهای دیگر شده احتیاج به همدلی بیشتری از جانب ما دارند. نسل قبل بسیار کم به ما آموخت.

  پس ما در درجه اول بکوشیم تا بیاموزیم و بعد آموختههایمان را به نسل بعدمان منتقل کنیم.

  دست نوشته های دکتر هومن

 2. #2
  کاربر ویژه انجمن
  (همکار قدیمی سرپرست کل)

  تخصص
  دانشجوی دامپزشکی
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  22
  میانگین پست در روز
  0.29
  تعداد ارسال ها
  828

  جنون حيوان آزاري

  جنون حيوان آزاري  حيوان آزاري يا بهتر بگوييم جنون حيوان آزاري كه با واژه Zoosadism شناخته ميشود به عملي گفته ميشود كه منشا بر كسب لذت فرد عمل كننده داشته و در مواردي براستحصال لذت جنسي نيز از موجود مورد عمل آزار و شكنجه ، قرار ميگيرد . نوعي رفتار مخرب و منحرف در سوءاستفاده از جانوران است كه سبب آزار حيوان و به نوعي ارضا فرد منحرف ميشود.


  در موارد زيادي اين رفتار آزار و شكنجه و تمايلات مشابه منحرف ديده شده نسبت به حيوان ، در آينده و مراحل پيشرفت انحراف نسبت به انسان گرايش يافته است . در افراد مبتلابه جنون آزار حيوانات ، از دوران كودكي تمايلات انحرافي ديده شده است . تمايلاتي كه از درد ، فرياد و شكنجه حيوانات لذت برده ميشود.

  در مواردي از سابقه افراد مجرم و قاتلان زنجيره اي ميتوان سابقه جنون حيوان آزاري را دركودكي فرد شناسايي كرده و پيگير شد. حتي وقوع و بروز رفتار جنسي با حيوانات چه زنده و يا پس از مرگ و آزار حيوان .

  36 درصد از قاتلان جنسي اقرار كرده اند كه در دوران كودكي ، حيوانات را مورد آزار و خشونت قرار داده اند.و 46 درصد نيز گفته اند كه در دوران نوجواني به آزار حيوانات پرداخته اند و از اين گروه 36 درصدي تعداد 8 مورد به رابطه جنسي با حيوانات مورد آزار اعتراف كرده اند.


  تحقيقات نشان داده كه افرادي كه تمايلات آزار به حيوانات را دارند يا به آن راضي هستند ميتوانند نسبت به انسان نيز چنين تمايلاتي را داشته باشند.


  يكي از نشانه ها و علائم هشدار دهنده براي تمايلات ناهنجار غير اجتماعي در افراد ، وجود سابقه آزار حيوانات خانگي و جانوران كوچك است . كساني كه تمايلات آزار دهنده ( و از جمله تمايلات جنسي) به حيوانات دارند نشانه اي مهم و اخطاري اساسي از تمايل آزار و امكان انحراف انها نسبت به انسانها در آنها وجود دارد .

  كساني كه نسبت به سگ و گربه ، آزار و خشونت به خرج ميدهند غالبا افرادي هستند كه در قبال روابط اجتماعي خويش نيز نسبت به سايرين ، مهاجم هستند.


  امروزه در حدود اجتماعي بسياري از كشورها ، نه تنها انجام چنين اموري خلاف بوده بلكه با جلوه هاي مختلف تظاهر آن در جامعه برخورد شده و نيز به تمايلات حيوان آزاري در كودكان توجه شده و در صدد چاره جويي و درمان آنها و يا هدايت و تعليم آنان به سوي درك درستي از رابطه با حيوانات تلاش ميشود چراكه تمايلات اوليه در كودكي به حيوان آزاري ميتواند نشانه ايي از بيماريهاي ساديسمي باشد كه بعدا گريبانگير فرد خواهد شود.

 3. #3
  کاربر ویژه انجمن
  (همکار قدیمی سرپرست کل)

  تخصص
  دانشجوی دامپزشکی
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  22
  میانگین پست در روز
  0.29
  تعداد ارسال ها
  828

  تلاش دانشمندان براي پيشبرد دانش . جايگاه و حق حيوان كجاست ؟

  تلاش دانشمندان براي پيشبرد دانش . جايگاه و حق حيوان كجاست ؟  براي پيشگيري و مبارزه با پديده جنون حيوان آزاري ، به تدوين قوانيني براي برخورد با خاطيان مبادرت كرده اند حال چه كودك يا نوجوان يا بزرگسال باشد و چه به طور مستقيم به اين امر مبادرت ورزيده باشد و يا اينكه به صورت غير مستقيم سبب ترغيب يا تشويق يا ترويج آن شده باشد.

  يك تلاش كوچك براي حيوانات  در امريكا نمايش آزار به حيوان در قوانين جرم شناخته ميشود.هر گونه نمايش صوتي يا تصويري شامل ، عكس ، فيلمهاي سينمايي ، نوارهاي ويديويي ، بازيهاي ويديويي يا هر وسيله اي كه نمايانگر ، آزار ، شكنجه ، صدمه زدن ، ناقص كردن يا فلج كردن حيوان يا مرگ موجود زنده شود تحت پيگرد قانوني قرار گرفته و جرم شناخته ميشود.و حتي داشتن ابزار يا فيلمهايي از اين نوع يا ايجاد يا فروشش نيز جرم تعريف شده است .


  حيوان آزاري در خصوص حشرات نيز ديده و شناخته شده است . اگرچه شايد به خاطر جسم كوچك حشرات و عدم شنيدن فريادشان زياد به چشم و نظر ما نمي آيند ولي جلوه هايي نظير كندن بال حشرات و گرفتن حشره ها و و سوزن زدن به بدنشان يا گرفتن و دادن حشرات به عنكبوت و تماشاي صيد و خورده شدن حشره و مواردي از اين دست نيز در جمله عمليات حيوان آزاري قرار گرفته و لازم است نسبت به آن توجه و دقت لازم را در اطرافيان و كودكانمان داشته باشيم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 19th August 2012, 10:38 AM
 2. >> روز جهانی حیوانات مبارکٍ دوست داران حیوانات <<
  توسط sara_tokli در انجمن دوستداران حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 4th October 2011, 03:39 AM
 3. پاسخ: 20
  آخرين نوشته: 21st August 2011, 04:46 PM
 4. سگهای شهری، حقوق حیوانات و رفاه حیوانات
  توسط sara_tokli در انجمن حمایت از حقوق حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 31st July 2011, 03:04 AM
 5. وقتی حیوانات یواشکی ازدواج کنند بچه هاشون چه شکلی میشن
  توسط peta در انجمن تصاویر دنیای حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 17th May 2011, 08:46 AM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ