دیده بان حقوق حیوانات


به دلیل افزایش شکایات اینترنتی طرفداران حقوق حیوانات به قصابی سگها ، مقامات بر گزار کننده فستیوال سگ کشی در چین، مجبور به لغو این فستیوال شدند.

به گزارش برنا به نقل از هافینگتون پست، هفته گذشته مقامات محلی شهر جینهوا ،از لغو فستیوال سگ کشی و سگ خوری در این شهر خبر دادند.
فستیوال سه روزه سگ کشی که هر ساله در ماه اکتبر (مهرماه) در شهر جینهوای چین برگزار می شود، قدمت آن به ششصد سال پیش بر می گردد .هر ساله،طی این فستیوال پنج الی ده هزار سگ به حالات اسفناکی قصابی می شوند و طی مدت فستیوال پخته و خورده می شوند.
براساس گزارش، پیشتر قرار بود فستیوال سگ کشی در ۱۸ اکتبر جاری برگزار شود،که به دلیل شکایت اینترنتی دهها هزار طرفدار حقوق حیوانات، مقامات دولتی مجبور به لغو آن شدند.
این فستیوال بر گرفته از عملکرد قهرمان جنگی یک داسنان قدیمی چینی است که در آن قهرمان نظامی داستان، در تلاش برای فتح شهر جبنهوا، تصمیم به کشتن تمام سگهای شهر می کند تا اینکه مبادا نیمه شب با پارسهایشان، مانع پیروزی و فتح شهر شوند.گفتنی است، خوردن گوشت گربه و سگ در چین کاری معمول است بطوریکه بسیاری از غذاهای معروف چینی ها با گوشت سگ آماده می شود.
فستیوال غذا در چین با ۱۵ هزار غذا با گوشت سگ !!!به نقل از ایسنا، یکی از تهیهکنندگان غذا در این فستیوال در این باره به رسانههای چین یادآور شد: گوشت سگ در غذاها شاید مورد پسند و ذائقه تمام افراد نباشد، اما این موضوع باعث نمیشود تا شمار بازدیدکنندگان از این فستیوال کاهش پیدا کند؛ چرا که در چین به ویژه شهر «یولین» در شرق این کشور از بهترین گوشت سگ و موادغذایی برای تهیه و پخت غذاها استفاده میکنند.این آشپز دراینباره به روزنامه دیلیمیل خاطرنشان کرد: ۱۵ هزار سگ از نواحی مختلف این شهر و مناطق اطراف شکار شده قرار است در پخت غذاهای سگی مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین این فستیوال یک هفته ادامه مییابد.
به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش رسانههای رسمی چین، سگها هر چقدر جوان و کوچک باشند گوشت تردتر و لذیذتری دارند در حالی که سگهای پیر و بزرگ مزه نامطبوعی در دهان ایجاد میکنند.
گوشت سگ یکی از غذاهای خوشمزه در چین است و در اکثر غذاهای چینی یافت میشد؛ چرا که هزاران سال است که مردم بر این عقیدهاند که گوشت این حیوان از نظر پزشکی مفید است و جنبه دارویی دارد.
با این حال، در چند سال گذشته روند شکار سگها و استفاده از گوشت آنها از جانب گروههای حمایت از حیوانات محدود شده است، به طوری که در المپیک سال ۲۰۰۸ میلادی دولت چین برای از دست ندادن گردشگران استفاده از گوشت سگ در غذاها را ممنوع کرد.