دنیایی امن تر برای لاک پشت ها !بر اساس نتایج تحقیقاتی که اخیرا در ایالات متحده صورت پذیرفته ، تعداد لاک پشت های دریایی که به صورت تصادفی در حین انجام ماهیگری گرفتار و کشته شده اند با کاهشی 90 درصدی نسبت به سال 1990 میلادی همراه بوده است .

بر اساس نتایج تحقیقاتی که اخیرا در ایالات متحده صورت پذیرفته ، تعداد لاک پشت های دریایی که به صورت تصادفی در حین انجام ماهیگری گرفتار و کشته شده اند با کاهشی 90 درصدی نسبت به سال 1990 میلادی همراه بوده است .به گزارش خبرنامه حیوانات خانگی و حیات وحش ایران زمین ( www.petnews.ir ) ، برخی بر این باورند که کاهش فعالیت های ماهیگیری این کشور ، نقشی بسزا را در دستیابی به آمار منتشر شده ایفا نموده است . بر اساس ن محققین ، سالانه در حدود 4600 لاک پشت در آبهای ساحلی ایالات متحده تلف میشوند .


این در حالیست که تمامی 6 گونه لاک پشت آبهای ساحلی این کشور در لیست خطر در حال انقراض قرار دارند . شکار این آبزیان و صید آنها از جمله مهمترین دلایل قرارگیری آنها در این لیست میباشد . از سوی دیگر ، بر اساس نتایج تحقیقاتی که چندی پیش در مجله Applied Ecology منتشر شده بود ، صیادی های سنتی تاثیراتی مخرب تر را در برابر صیادی مدرن بر محیط زیست آبزیان میگذارد .نتایج فوق در خلال انجام پروژه جهانی و بین المللی حفاظت از محیط زیست موسوم به دوک حاصل شده است . نتایج کامل این مطالعه در مجله Biological Conservation منتشر شده است .

منبع:خبرنامه حیوانات خانگی ایران زمین