همستر من بطری ابش را میجود چرا ؟


همستر ها جویدن را دوست دارند ،این غریزه انها است . انها برای قوی کردن دندان هایشان همه چیز را میجوند . به هر حال اگر همستر شما چیز خطرناک و نامناسبی را بجود مشکل ایجاد خواهد شد و وسایلش از بین خواهند رفت . جویدن میله های قفس یا بطری اب توسط طهمستر یکی از عادات طبیعی همستر به شمار میروند . اما اگر این باعث شود شما مرتبا قفس و ظرف اب را عوض کنید مشکل ایجاد میکند و بر روی دست شما هزینه اضافی میگذارد .تعدادی روش و حقه برای جلوگیری از جویدن بطری توسط همستر وجود دارد که شما با رعایت انها میتوانید از احتمال جویدن جلوگیری کنید .


1-موقعیت ظرف اب :تهیه بطری ابی که دارای لوله باشد و از بیرون قفس نصب شود انتخاب بهتری نسبت به انتخاب کاسه برای اب است . کاسه اب میتواند سریعا کثیف شود و همستر خود را خیس کند اما یک بطری اب مخصوص میتواند اب را سالم و تمیز و تازه نگهدارد و این بسیار عالی است . هرچند ممکن است همستر لوله اب را گاز بزند در نتیجه تا جایی که میتوانید بطری اب را خارج از قفس همستر قرار دهید ! یعنی اگر امکانش وجود دارد فقط سر بطری را داخل قفس قرار بدهید . بطری های اب مخصوص همستر معمولا به بیرون قفس نصب میشوند پس شما تنها نیاز دارید از دستو ر عمل نصب خود بطری پیروی کنید .تنها بطری را به مقداری داخل بگذارید که هسمتر بتواند اب بخورد نه اینکه گاز بزند .


2-تمرین (ورزش):همستر نیازمند سرگرمی است اممکن است انها اگر خسته و کسل شوند شروع به جویدن ظرف اب بکنند . ممطمئن شوید همستر شما تمام وسایل سرگرم کننده و بازی را درون قفس خود دارد و سرگرم است . چرخ و فلک همستر میتواند نیاز همستر به تمرین و ورزش را از بین ببرد و باعث سرگرمی همستر شود . لوله های ممخصوصو همستر میتواند بسیار سرگرم کننده باشد همستر ها در طبیعت علاقه خاصی به گشت و گذار و کندن زمین دارند.همچنین شما میتوانید با تهیه توپ همستر نیاز همستر به گشت و گذار در بیرون را برطرف کنید . همستر ها کنجماو هستند و گشت و گذار بدون خطر برایشان در بیرون مفید می باشد . اگر شما میخواهید از جویدن بطری اب توسط همستر جلوگیری کنید میتوانید از یکی از راههای بالا استفاده کنید .3-اسباب بازی های جویدنی :همستر نیاز به گاز گرفتن و جویدن دارد . شمات باید این نیاز همستر را با تهیه اسباب بازی های جویدنی ایمن برطرف کنید . شمت میتوانید از هویج و چیزهای سفت که طعم خوبی هم دارند به عنوان اسباب بزی و سرگرمی همستر ایجاد کنید . حتی برخی از مینرال های معدنی و سنگهای جویدنی که در مغازه های حیوان فروشی (پت شاپ ها ) وجود دارند داری طعم هایی از قبیل موز،هویج و ...میباشند . یک بولوک بزرگ از چوب میتواند همستر شما را به قدری سرگرم کند که همستر فراموش کند بطری اب و قفس خود را بجود و این بسیار عالی و قابل توجه می باشد .4-راه حل خلاقانه :
اگر هسمتر شما علاقه بسیاری به جویدن قفس و بطری ابش داشته باشد ممکن است علاقه ای به جویدن اسباب بازی های سنتی و سنگ های طعم دار اماده ای که بیرون فروخته میشود نداشته باشد . شما میتوانید از احسام فلزی که استفاده نمیکنید مانند قاشق یا ... استفاده کنید . اینگونه همستر شما مشغول جویدن قاشق میشود و دیگر جویدن میله های قفس و بطری اب را به فراموشی می سپارد و این بسیار بسیار عالی است . همچنین شما میتوانید از لوله دستمال کاغذی برای سرگرم کردن همستر خود استفاده کنید .مترجم:پارنیا.خ


منبع: ehow.com