تعذیه چین چیلا
چین چیلا ها دستگاه گوارش بسیار ظریف و حساسی دارند که نیاز های مربوط به خود را دارد . غذای خرگوش به هیچ وجه نیاز های غذایی و ارزش های غذایی چین چیلا را برطرف نمیکند و تنها باعث میشود چین چیلا اضافه وزن پیدا کرده و چاق شود .

غذا :


خوراک ابتدایی و پایه چین چیلا پلت می باشد .چین چیلا همانند دیگر حیوانات خانگی نیست و تنها مقدار کمی غذا در زمان میخورد !پس جای نگرانی برای رژیم غذایی چین چیلا وجود ندارد .به هرحال شما باید همیشه پلت چین چیلا را تمیز نگه دارید یعنی نگذارید مدفوع چن چیلا داخل ظرف غذا بریزد ! برای جلوگیری از کثیف شدن و حروم شدن غذا مقدار کمی غذا در اختیار چین چیلای خود قرار بدهید .


در طول مدت زمانی که به چین چیلا پلت میدهید باید از علف خشک نیز استفاده کنید . این علف های خشک میتوانند مدت زمان طولانی یعنی تا زمان خورده شدن در قفس باقی بمانند .


همچنین شما باید دو مورد دیگر را به رژیم غذایی چین چیلا اضافه کنید این دو ایتم ویتامین و مینرال –دانه های میکس شده هستند . یک قاشق چای خوری هر روز شما باید برای چین چیلای خود از این میکس دانه ها بریزید . شما باید به یاد داشته باشید چین چیلا ها علاقه خاصی به خوردن این غذا دارند و هر چه قدر در ظرف غذا بریزید میخورند پس نباید انتظار داشته باشید اگر مقدار زیادی ریختید در چند روز متوالی در ظرف غذا باقی بماند . هر روز مقدار مورد نظر خود را در ظرف غذا بریزید و مطمئن شوید که چین چیلا به ظرف دسترسی دارد میتواند غذا را بخورد .حتما ظرف غذا را طوری قرار بدهید که اگر چند چین چیلا دارید همه انها موفق به خوردن غذا شوند .

تشویقی :


اخرین ایتمی که شما باید به چین چیلای خود بدهید تشویقی ها هستند . شما میتوانید تشویقی چین چیلا را از مغازه های حیوان فروشی تهیه کنید یا خودتان به چین چیلا کشمش بدهید . چین چیلا های ما علاقه زیادی به کشمش دارند و کشمش را به بقیه تشویقی ها ترجیح میدهند . همانند مخلوط دانه ها شما باید در استفاده مقدار کشمش محدودیت قرار بدهید .

تنظیم وقت :

ما همیشه سعی میکنیم پلت و مخلوط دانه ها را در یک زمان مشخصی به چین چیلای خود بدهیم. یک زمان مشخص میتواند بسیار راحت تر برای چین چیلا باشد .در واقع چین چیلا های ما زمانی که غذایشان دیر شود با گاز گرفتن قفس یا در اوردن صدای به خصوصی ما را در جریان میگذارند و ما به انها غذا را میدهیم . دادن تشویقی به چین چیلا قبل از رفتن به رختخواب میتواند در اموزشش تاثیر گذار باشد .


عوض کردن غذا :


اخرین صحبت ما در مورد غذا این است . اگر شما نیاز دارید تا رژیم غذایی چین چیلای خود را تغییر بدهید ،این کار را به ارامی انجام بدهید . تویض غذا به صورت ناگهانی موجب اسیب دیدن چین چیلای شما میشود . بهترین راه مخلوط کردن غذای جدید با غذای قدیمی است . این کار را به ارامی انجام دهید و هر بار مقدار غذای جدید را افزایش دهید . اینگونه شما تغییر رژیم غذایی را به صورت ناگهانی نداده اید . ما این کار را امتحان کرده ایم و به خوبی جواب گرفته ایم .


اب :


شما باید در طول دادن غذا به چین چیلای خود اب را نیز در اختیار او قرار بدهید . ما عموما از اب مقطر یا اب های معدنی و تصفیه شده برای چین چیلای خود استفاده میکنیم چون این مسئله که اب شیر دارای باکتری های مضر و مواد شیمیای مانند کلر است ثابت شده است پس ما حاضر به ریسک در این مورد نیستیم .چین چیلا ها معمولا اب زیادی نمینوشند پس شما مجبور نیستید هزینه زیادی بابت اب بپردازید .

مترجم:پارنیا.خ

منبع:chinchilaplant