محیط ایده ال برای چین چیلا
چین چیلا ها زمانی خوشحال خواهند بود که شما محیط ایده ال و مناسبی برای انها تهیه کرده باشید و از فشار غیر ضروری به روی انها جلو گیری کرده باشید .


طبق زندگی طبیعی و طبیعتشا انها از صدا های بسیار بلند و تکان ها شدید بدشان می اید . برخی چیز ها هستند که چین چیلا ها را میترسانند و باعث میشود انها در قفسشان باقی بمانند .


حتی چیز های ساده هم گاهی برای چین جیلا ها ترسناک هستند مثل بارش باران شدید !شما باید انها را دور از دسترس بچه های کوچک و حیوانات دیگر قرار دهید .
اگر چه چین چیلا ها میتوانند در قفس زندگی کنند .انها بسیار سالم تر خواهند بود اگر شما به انها اتاقی برای دویدن یا راهرویی به انها بدهید و چند ساعت در شب انها را ازاد بگذارید .


این زمان به انها اجزه میدهد تا فرصت داشته باشند چیز های جدید را کشف کنند و یا در چرخ و فلکی که شما برایشان تهیه کردید بازی کنند .ایده ال مکان قفس این است که قفس را در بالای دیوار یا گوشه دیوار قرار دهید .


شما باید حس امنیت را برای چین چیلا خود فراهم کنید شما میتوانید برای خوا انها در شکافی از دیوار جعبه ای قرار دهید تا در ان بخوابد .


هر چین چیلا باید در قفس خود یک چرخ و فلک مخصوص داشته باشد .شما میتوانید یک چرخ و فلک ببزرگ را با کمی جست و جو برای چین چیلا پیدا کنید شاید کمی زمانبر باشد اما بالاخره پیدا میشود. بهتر است چرخ و فلک یک تیکه باشد برای اینکه درون چرخ و فلک های فلزی پا یا دست چین چیلا گیر میکند و میشکند.

باید برای چین چیلا ه از خنک کننده ا استفاده کنید. در حقیقت اگر درجه حرارت محیط چین چیلا بالا باشد باعث مرگ انها میشود چون انها نمیتوانند عرق کنند و بدن خودشان را خنک کنند.


یک روش خوب برای خنک کردن استفاده از اب است و مرطوب کردن قفس اینگونه چین چیلا ها میتوانند از شر گرما خلاص شوند. درجه حرارت اتاق نباید بیش از 75 درجه فارنهایت باشد .


چین چیلا ها دوست دارند همه چیز را بجوند. این شمال میله قفس،درها ،اسباب و اثاثیه خانه نیز میشود . مطمئن شوید که خانه برای چین چیلا امن است و اینکه چیز خطرناکمی برای خوردن وجود ندارد .

در اخر چون چین چیلا ها شب فعال هستند باید انها را در گوشه ای قرار دهید که صبح ها سر و صدا نباشد .شما نیاز دارید انها را در مکان تاریکی قرار دهید تا بخوابند. نور صبح باعث میشود هنگامی که انها میخواهند بخوابند بیدار شوند و عصبی بشوند.

مترجم:پارنیا.خ

منبع:chinchillaplant