همستر بهترین حیوان خانگی برای کودکان
همه پدر و مادر ها در زندگی خود سعی میکنند تمام نیاز های کودکان خود را به بهترین نحو انجام بدهند و نیاز های فرزند خود را تامین کنند . اما هر پدر و مادری هرچند احساساتی میداند که هر چیزی که کودک بخواهد مناسب نیست و نباید به تمام خواسته های کودک پاسخ مثبت داد . ایا تا به حال به این سوال فکر کرده اید که اگر کودک شما از شما درخواست خریداری کردن سگ یا گربه کرد شما چه پاسخی خواهید داد ؟ شما و همه پدر مادرهای دیگر میدانند که با خریداری یک حیوان خانگی مسولیت در خانه ایجاد میشود و شما یا دیگر پدر و مادر ها باید این مسولیت ها را در بین اعضای خوانده تقسیم کنند . معمولا اولین واکنش شما به کودکتان که سگ میخواهد نه است و شما از کودک خواهید پرسید ایا تو از مسولیت تمیز کردن سگ برمیای ؟ سگ نیاز به پیاده روی روزانه دارد ایا میتوانی به تنهایی بیرون ببری ؟ و کودک شما در برابر سوال های شما جواب بله خواهد داد و به شما قول میدهد به بهترین نحو از سگ خود نگهداری کند .
خوب در برخی حالات شما راضی میشوید تا سگ یا گربه ای که کودکتان میخواهد تهیه کنید . روزها ،ماه ها میگذرد و کودک شما در این مدت به سگ یا گربه خود رسیدگی میکند اما شما به مرور زمان مشاهده میکنید دیگر توجه کودک شما به حیوان خانگیش همانند قبل نیست و بیشتر مسولیت نگهداری از حیوان به عهده شما است و عملا این اتفاق اتفاق خوش ایندی نمی باشد . شما دچار مشکل بزرگی میشوید چون نه راه پس دارید و نه راه پیش! نه میتوانید کودک خود را با غر زدن و دعوا مجبور به پذیرفتن مسولیت حیوان خانگی کنید و همچنین نمیتوانید حیوان خانگی بیگناه را گرسنه و تشنه بگذارید . حالا مسولیت نگهداری از حیوان خانگی کاملا به عهده شما است . احتمال خیلی زیاد شما از خود میپرسید ایا من اشتباه کردم برای فرزندم حیوان خانگی خریدم ؟ اما این تفکر نباید باعث شود شما حیوان خانگی خود را به خانواده ای دیگر واگذار کنید .
با همه این توضیحات شما باید به این مسئله قبلا فکر میکردید و به جای پذیرفتن خرید سگ یا نه میگفتید یا اینکه حیوان خانگی دیگری را برای خرید پیشنهاد میکردید . من پیشنهاد میکنم اگر قرار است برای اولین برای برای فرزند خود حیوان خانگی بخرید من پیشنهاد میکنم همستر را برای اینکار انتخاب کنید .همستر ها حیوانات بسیار ارام و کم دردسری هستند که نگهداری از انها بسیار ساده می باشد . شما برای خرید همستر در ایران دو انتخاب دارید ! این دو همستر ،همستر سوری و همستر روبورفسکی می باشد . همستر ها موجودات کوچک و پشمالویی میباشند که رسیدگی به انها بسیار راحت است و زمان کوتاهی میبرد .همستر ها به اندازه گربه بو نمیدهند و گربه ها نیز به اندازه سگ بو نخواهند داد . کودک شما برای مدت کوتاهی همستر را بیرون میاورد و پس از بازی او را به قفس برمیگرداند و هیچ مشکلی برای همستر یا فرزند شما ایجاد نمیشود . همستر ها موجودات دوست داشتنی هستند که با شیرین کاری هایشان شما و فرزندتان را سرگرم میکنند و گاهی اوقات باعث ایجاد قهقه های خنده در جمع میشوند .
هرچند باید در اخر این مقاله یاد اور شوم شاید همستر کوچک باشد اما نگهداری از او نیازمند زمان است و خریدن همستر نیز با مسولیت همراه است اما نگهداری همستر نیازمند وقت زیادی مانند حیوانات بزرگتر حتی پرندگان نیست.

نویسنده : پارنیا.خ


امیدوارم مقاله براتون مفید واقع شده باشد


موفق باشید

نکته : استفاده از مقاله تنها با ذکر منبع سایت جامع جوندگان یعنی : rodent.ir و ذکر نام نویسنده (پارنیا .خ)امکان پذیر می باشد .