حقایق سرگرم کننده از همستر :*همستر طلایی یا همستر سوری میتواند بعد از 10 هفته گی به صورت تنها نگه دار شود . این همستر با انسان رابطه عاطفی برقرار میکند و با دیگر همستر ها و حیوانات رابطه خوبی ندارد و با انها به دعوا و جنگ میپردازد .
**همستر ها دقیقا عادتی بر عکس ما دارند یعنی این موجودات کوچک صبح ها میخوابند و شب ها به فعالیت میپردازند .
***همستر های کوتولوه مانند همستراهای سوری نیستند و در گروه های احتماعی کوچکی زندگی میکنند و وقتی به سن بلوغ میرسند خودشان ز بین گروه جفتشان را انتخاب میکنند و به صورت جفت با یکدیگر زندگی میکنند و این تفاوت بسیار جالب می باشد .
****همستر ها موجوداتی هستند که معولا در خاک تونل میکنند گاهی عمق این تونل ها به 3 فوت میرسد و این توانایی با در نظر گرفتن جثه انها اعجاب انگیز است .
*****همستر ها در طبیعت تونل های که میزنند با علف خشک و شاخه و برگ درختان میپوشانند تا حیوانات دیگر مخفی گاه انها را پیدا نکنند و به انها اسیب نزند جالب تر از همه این است که دمای فضایی که انها زندگی میکنند به دمای بیرون هیچ رابطه ای ندارند و معمولا 60 درجه فارنهایت است .
******شبیه به بقیه جوندگان ، دندان های همستر هم در سرتا سر عمرش رشد میکند و او با جویدن دندان های خود را تمیز و به اندازه نگهداری میکند . در اسارت هم شما میتوانید از اسباب بازی های جویدنی استفاده کنید .
*******همستر ها توانایی بینایی بسیار ضعیفی دارند و عمق را نمیتوانند تشخیص بدهند . برای همین انها غدهایی دارند که این ضعف انها را تقریبا از بین میبرد و زندگی را برایشان اسان میکند این غدها هنگامی که همستر بر روی زمین راه میرود به زمین کشیده میشوند و ردی از خود به جای میگذارند که همستر میتواند با حس بویایی خود به ملی که میخواهد برسد . همستر ها با همین غدها قلمرو خود را مشخص میکنند .مترجم:پارنیا.خ
منبع: drsfostersmith