سگها هم مانند انسانها در روزهاي گرم تابستاني نياز به يك خوراكي نشاط آور و نيرودهنده مانند بستني دارند . چه چيزي بهتر از يك خوراكي خنك با طعم ميوه ؟ اين دستور ؛ نحوه تهيه اين خوراكي را كه از دو عنصر مورد علاقه سگ سانان تهيه شده است ؛ به شما ياد مي دهد : موز و ماست
جدا از سودمندي ماست و ميوه تازه ؛ اين خوراكي بسيار خوشمزه و خوش طعم است و به ارزاني تهيه مي شود .چگونه براي سگها ماست ميوه اي منجمد ( يخ زده )* درست كنيم ؟


مواد مورد نياز :1 – يك عدد موز 2 – 4 اونس ماست 3 – 2 اونس آب4 – قالب يخ مكعب شكل 5 – غذاساز يا مخلوط كن1 - موز را خرد كرده و با ماست و آب مخلوط كنيد . سپس آن را درون مخلوط كن ريخته و مخلوط كاملا يكنواختي تهيه كنيد .


2 – مخلوط به دست آمده را در قالبهاي يخ مكعب شكل ريخته و آن را در فريزر قرار دهيد ؛ تا كاملا يخ بزند .


3 – در روزهاي گرم تابستاني ؛ اين مكعب هاي خوشمزه را خارج كرده و به سگتان بدهيد .


4 – شما مي توانيد انواع ديگر ماست ميوه اي را نيز در اين خوراكي خوشمزه استفاده نماييد . توجه داشته باشيد كه از هر ميوه اي كه استفاده مي كنيد حتما پوست و هسته آن را خارج كنيد .


5 – اگر سگتان در خوردن اين خوراكي ناشي است آن را به قطعات كوچكتري خرد كنيد .


6 – مي توانيد از قالبهايي كه به شكل استخوان است استفاده كنيد تا اين خوراكي از نظر شكل نيز مطبوع سگتان باشد .

7 - در دادن اين خوراكي به سگ خود اعتدال و ميانه روي را رعايت كنيد و هميشه موقعي كه سگتان مشغول جويدن آن است مراقب او باشيد چرا كه ممكن است ناشيانه آن را ببلعد و به خود صدمه بزند .


8 – هيچوقت انگور و كشمش به اين خوراكي اضافه نكنيد چرا كه اين دو براي سگ حكم سم را دارد .


9 – از ميوه هاي اسيدي مانند پرتقال هم دوري كنيد چرا كه باعث اسهال و استفراغ مي شود .


10 – از آنجايي كه سگتان ممكن است با اين خوراكي بازي كند و آن را به اين طرف و آن طرف پرت كند ؛ بهتر است آن را بيرون از خانه و در حياط به او بدهيد .نوشته : آليشيا بيكن


ترجمه براي پت كلاب : نسرين صادقي