گیاه های دارویی برای سگزنجبیل

شما برای تقویت سلامت سگتان از گیاهان موجود در عطاری میتوانید استفاده کنید .علف های مفید برای سگ فوایدی زیادی دارند .زنجبیل به استفراغ و حال تهوع کمک می کند و بسیاری گیاهان دارویی هستند که میتوانند بسیار از دردها را مداوا کنند .


گیاهان مفید برای التهاب مفصل :یونجهاگر سگ شما دارای التهاب مفصل است میتوانید از گیاهانی همانند یونجه که دارای مقدار زیادی کلسیم ،اهن ،پتاسیم و سیلسیم است برای کاهش درد و التهاب استفاده کنید . گیاه شیرین بیان نیز میتواند درد و تورم را کاهش دهد همچنین این گیاه برای دفع سموم مثانه و کلیه مفید است و شما میتوانید از ان برای دفع سم استفاده کنید .شیرین بیانشما میتوانید با ریختن گل قاصدک به روی پای سگ درد او را ارام کنید .همچنین میتوان گفت گلهای روغنی میتوانند در کاهش درد موثر باشند . شما میتوانید از دانه های کتان که دارای اسیدهای چرب ضروری که باعث کاهش التهاب و درد میشوند استفاده کنید . همچنین دانه های کتان به سلامتی قلب سگ نیز کمک میکنند .گل قاصدک
کتان


جوش ها و مشکلات پوستی :گل همیشه بهار

شما میتوانید از مرهم گل همیشه بهار برای توقف بیماری های باکتریایی و قارچی که پوست را از بین میبرند استفاده کنید . این گیاه خون را بند می اورد و در مدت زمان میتواند گزیدگی های حشرات و کک ها رادرمان کند .

این گیاه برای سرطان و خارش پوست هم مفید است و باعث التیام این دو میشود . همچنین این گیاه را میتوان برای اگزما به دلیل دارا بودن کاروتن استفاده کرد . اما به یاد داشته باشید چه این گیاه را برای خود استفاده کنید چه برای حیوان خود باید دور از دسترس حیوان خانگی قرار داشته باشد .

رفع تشویش و نگرانی :بابونه

شما میتوانید بابونه را بجوشانید و به سگ بخورانید .بابونه مسکنی ملایم برای سگ ها و توله سگ ها است که میتواند گاز گرفتن و حالت تهوع درسگ را کاهش دهد .

گیاهانی که باعث توقف خونریزی میشود :


فلفل

یک ضربه کوتاه ناخن سگ با صاحب یا خودش میتواند موجب خونریزی شود . شما برای متوقف کردن خونریزی میتوانید از پودر فلفل هندی استفاده کنید . همچنین شما میتوانید از گزنه و بو مادران برای توقف خونریزی استفاده نمائید . اگر سگ شما دارای خون ریزی کبدی میباش میتوانید از گیاه خاربن شیر استفاده کنید تا خونریزی سریعا بند بیاید .


مترجم:پارنیا.خ

منبع:vetinfo.com