فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  20
لایک لایک:  20
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
 1. #1
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975

  نكات مهم در رهاسازي موفق ماهي

  نكات مهم در رهاسازي موفق ماهي (بخش اول)
  من سالهاست كه ماهي مي گيرم و رها مي كنم، اما اخيرا در این اندیشه بودم که آيا به درستي آن را انجام مي دهم و هيچ صدمه اي به ماهي وارد نمی شود؟

  بيشتر ماهيگيران خبره و مجرب مي دانند كه براي رها كردن ماهي بايد مواردي را رعايت كنند. به نظر مي رسد مشكل اصلي، كساني باشند كه با طعمه ي زنده ماهيگيري مي كنند. آنها اغلب ماهي هاي كوچكي كه قلاب تا حد زيادي در دهانشان فرو رفته است را به آب برمي گردانند. بيشتر اين ماهي ها به خاطر رفتار نامناسب پس از برگشتن به آب تلف مي شوند.

  سرعت برگرداندن ماهي به آب و كمترين تماس دست با ماهي دو نكته ي مهم در بازگرداندن ماهي به آب هستند كه بايد مورد توجه قرار گيرند. ماهي را بايد هرچه زودتر و پيش از اينكه خسته شود به آب برگرداند تا از شكارچيان احتمالي و آلودگي ها در امان بماند. اين مطلب به خصوص در فصل زمستان كه شانس زنده ماندن ماهي به خاطر دماي پايين آب كمتر مي شود اهميت پيدا مي كند. اكثر ماهي ها در آب سرد فعالانه تغذيه نمي كنند و سوخت و ساز بدنشان پايين مي آيد. وقتي شوك ناشي از صيد روي اين سوخت و ساز تاثير بگذارد، از توانايي مبارزه ي ماهي با آلودگي ها كاسته مي شود.  در بيشتر نواحي، پاييز زماني است كه ماهي بيشترين مقاومت را دارد. سوخت و ساز بدن ماهي ها در اين فصل بالاست و قزل آلا ها فعالانه تغذيه مي كنند. اما در زمان تخم ريزي ضعيف مي شوند و تا چند هفته پس از آن در خطر ابتلا به بيماري هستند.


  نویسنده :سعید ساهر

  منبع : flyfishing.******.com


 2. #2
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975
  نكات مهم در رهاسازي موفق ماهي (بخش دوم)


  مدت زماني كه ماهي در دستان شما قرار دارد نيز به اندازه ي سريع برگرداندن ماهي به آب اهميت دارد. اگر ماهي را به درستي نگه نداريد، مقداري از ماده لزج و محافظ روي پوست ماهي از بين مي رود و خطر ابتلاي آن به بيماري هاي قارچي بيشتر می شود و در صورت ابتلا، يكي دو هفته پس از رها شدن در آب مي ميرد. اين پوشش حفاظتي در تابستان ضخامت كمتري دارد و احتمال از بين رفتن آن بيشتر است.

  در صورت امكان اصلا به ماهي دست نزنيد. آن را تا كنار ساحل بياوريد و در همان حالي كه در آب است سعي كنيد با يك پنس بلند قلاب را از دهان آن خارج كنيد.

  اگر براي خارج كردن قلاب لازم باشد ماهي را ثابت نگه داريد، آن را در كنار گوشه ي خيس قايق يا وَدِر خود قرار دهيد. سعي كنيد با وارد كردن كمترين فشار به بدن ماهي، قلاب را هرچه سريع تر بيرون بياوريد. ماهي را در كنار لباس خود (پيراهن، تي شرت و پارچه هاي ديگر) قرار ندهيد، چون پارچه رطوبت را جذب مي كند و پوشش بدن ماهي به آن مي چسبد.  اگر در هنگام نگه داشتن ماهي دست هايتان خيس باشد، مجبوريد ماهي را براي جلوگيري از ليز خوردن خيلي محكم نگه داريد و در اين حالت امكان دارد به احشاء داخلي آن صدمه بزنيد.

  وقتي دستانتان خشك باشند ديگر لازم نيست ماهي را خيلي محكم نگه داريد اما دستان خشك به پوشش لزج ماهي آسيب وارد مي آورند. حتي الامكان ماهي را در دستان خود نگه نداريد، ولي وقتي چاره اي نداشتيد، ماهي در حال تقلا را از قسمت مياني بدن نگه نداريد وگرنه به احشاء آن آسيب مي زنيد و زندگي آن را به مخاطره مي اندازيد اگر ماهي خونريزي كرد هرگز آن را به آب برنگردانيد. ديده شدن خون به معناي آسيب به اعضاي داخلي بدن ماهي است و ماهی در اين حالت به احتمال زياد زنده نمي ماند.
  نویسنده :سعید ساهر

  منبع : flyfishing.******.com 3. #3
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975
  نكات مهم در رهاسازي موفق ماهي (بخش سوم)

  هرگز ماهي را از قسمت پوشش آبششي نگه نداريد وگرنه به آبشش ها صدمه وارد مي آيد و احتمال زنده ماندن آن از بين مي رود. در صورت صدمه دیدن آبشش ها، سيستم تنفسي ماهي دچار اختلال مي گردد و یا ماهی به آلودگي قارچي مبتلا مي شود و مي ميرد.  هرگز ماهي اي را كه مي خواهيد رها كنيد روي كف قايق نكشيد، نگذاريد تقلا كند و به اين طرف و آن طرف بپرد يا خود را به قايق بكوبد. اين اتفاقات نيز ميتوانند به اعضاي داخلي بدن آن آسيب زنند و پوشش روي بدن ماهي را از بين ببرند. اين حالت در هنگام ماهيگيري از كنار ساحل نيز صادق می باشد و نباید بگذارید ماهي روي خاك، شن و سنگ ها تقلا كند.
  تا حد امكان از انداختن ماهي به تور خودداري كنيد. در صورت لزوم از تورهاي بافتني بدون گره كه نسبتا نرم هستند استفاده نماييد. وقتي ماهي در تور تقلا مي كند به پوشش روي بدن و پولك هاي آن آسيب وارد مي آيد. گره هاي تور مثل سمباده عمل مي كنند. هرگز ماهي را با تور در دستتان نگه نداريد وگرنه شديدا به پوست و پوشش روي آن صدمه مي زنيد.


  اگر مي خواهيد ماهي را رها كنيد قرار دادن آن در سبد و نگهداري اش در آب چندان مناسب نيست. در اين حالت ماهي بايد ساعت ها در آب نسبتا گرم سطح بماند. اگر همراه با قايق به اين طرف و آن طرف درياچه برود، احتمال زنده ماندن آن پايين مي آيد.


  نویسنده :سعید ساهر

  منبع : flyfishing.******.com 4. #4
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975
  نكات مهم در رهاسازي موفق ماهي (بخش چهارم)
  در مواقعي كه مي خواهيد ماهي را براي مدتي، قبل از برگرداندن آن به آب سلامت نگاه داريد، می توانید از مخزن (تشت) نگه داري ماهي استفاده كنيد، اما اين روش جز در موارد ضروري توصيه نمي شود. براي نگه داشتن اكسيژن به ميزان كافي در اين تشت ها، بايد پمپي در آنها تعبيه شده باشد كه موجب گردش آب در آن شود و اكسيژن مورد نياز ماهي تامين گردد.


  همچنين آب گرم سطح كه در اين تشت ها ريخته مي شود مي تواند ماهي را تلف كند، چرا كه اين ماهي از آب سرد عمق گرفته شده است. بنابراين به جز مواقعي كه مي خواهيد ماهي که از سطح آب صيد شده را نگه داريد، آب داخل تشت را بايد سرد نگه داشته شود. بعلاوه احتمال تقلاي ماهي هاي بزرگ تر در اين تشت ها و آسيب وارد شدن به آنها به طور تصادفي نيز وجود دارد.
  كليد رهاسازي موفق ماهي، اين است كه كمترين تماس ممكن با آن را داشته باشيد. در مواقع ضروري يك راه مناسب براي نگاه داشتن ماهي اين است كه يك دستتان دور دهان و دست ديگرتان در نزديكي دم آن باشد.  وقتي ماهي خيلي تقلا مي كند، در صورتي كه آن را با يك دست به صورت وارونه نگه داريد، درآوردن قلاب خيلي راحت تر مي شود، چون تمامي ماهي ها وقتي به اين صورت نگه داشته شوند بلافاصله ريلكس و آرام مي شوند. بنابراين نياز نخواهيد داشت تا ماهي ها را محكم بگيريد و احتمالا به اعضاي داخلي بدن آن آسيب بزنيد. هميشه قبل از در دست گرفتن ماهي دستانتان را مرطوب كنيد


  نویسنده :سعید ساهر

  منبع : flyfishing.******.com


 5. #5
  کاربر ویژه انجمن
  (همکار قدیمی سرپرست کل)

  تخصص
  دانشجوی دامپزشکی
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  22
  میانگین پست در روز
  0.29
  تعداد ارسال ها
  828
  ممنون نسیم عزیز از این مطلب خوب .امیدوارم کسانی که این کارو انجام می دن به همه ی اینایی که گفته شده دقت کنن
  هرچند به نظر من کار جالبی نیست اسیر و عذاب دادن ماهی وووووووووووبعد ازاد کردنش:smile (132):

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پايان عمر گاوبازي در اسپانيا
  توسط A & H در انجمن اخبار دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 5th November 2011, 01:47 PM
 2. معرفي باغ پرندگان مالزي
  توسط Shikra در انجمن اخبار دنیای حیوانات
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 11th July 2011, 12:59 PM
 3. جاده سازي در جنگل ابر بهانه اي براي ويلاسازي در منطقه است
  توسط hsoonheb در انجمن اخبار دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2nd November 2010, 06:02 PM
 4. لانه سازي براي گربه
  توسط peta در انجمن مقالات متفرقه گربه ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 30th August 2010, 08:16 PM
 5. سگ سرابي-سگ قفقازي-سگ گله ايراني
  توسط شاهرخ ایلخانی در انجمن شناخت نژادهای سگ های گارد
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 29th August 2010, 02:41 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ