نصب پای مصنوعی به یک لاک پشت آفریقاییدامپزشکان دانشگاه ایالتی واشنگتن با موفقیت توانستند یک پروتز پای مصنوعی را به لاک پشت نصب کنند.
به گزارش مهر، دو دامپزشک دانشگاه ایالتی واشنگتن یک چرخ پروتز را که در حدود ۷ دلار قیمت دارد با موفقیت به جای پای چپ جلویی یک لاک پشت آفریقایی نصب کردند.
تصاویر این لاک پشت ۲۳ پوندی (۱۰٫۴۳ کیلوگرمی) که “گامرا” نام دارد درحالی که قادر بود با پای مصنوعی جدید خود بر روی سنگفرش و چمن راه برود منتشر شد. در این تصاویر، گامرا علف می خورد و در محوطه بیمارستان به آهستگی راه می رود.
بیمارستان دانشگاه وانشگتن، این لاک پشت ساکن خشکی را در ماه آوریل از مالک آن خریداری کردند. پای چپ جلویی گامرا به شدت آسیب دیده و قطع شده بود.سپس این دامپزشکان تصمیم گرفتند یک چرخ شبیه به چرخ صندلیهای اداری را به این حیوان نصب کنند و به آن شانس دوباره ای را برای زندگی بدهند.

عمل جراحی این حیوان دو ماه قبل انجام شد اما این خبر اکنون منتشر شده است. “گامرا” که نام خود را از یک هیولای فیلمهای ژاپنی گرفته است به خوبی راه می رود.
براساس گزارش آسوشیتدپرس، به گفته دامپزشکان، این لاک پشت ۱۲ ساله می تواند به مدت چندین دهه زندگی کند و هر روز بزرگتر شود.:smile (91):


دیده بان حقوق حیوانات