ذرات به جای مانده از طوطی ها مشکلی است که همه صاحبان طوطی با آن مواجه هستند .تا زمانی که شما در خانه خود طوطی نگه داری می کنید نمی توانید از دست این ذرات به طور کامل خلاص شوید . هرچند می توانید مقدار شوره ها ، گردها ، نرمه پر ، ذرات خشک شده فضله طوطی و . . . موجود در هوا را به وسیله نصب سیستم تهویه هوا و رطوبت ساز به طور قابل توجهی کم کنید .

یک دستگاه تهویه یا فیلتر هوا خریداری کنید .این دستگاه در واقع ترکیبات سمی را به دام انداخته و هوا را پاک و تصفیه می کند ولی گرد های طوطی را فقط برهم می زند و تاثیری بر آنها نخواهد داشت . ادوایس کین ویل دامپزشک اهل اوربانا فیلترهای هوای HEPA با قابلیت تصفیه کربن را توصیه می کند .این دستگاه به طور خودکار گردها و ذرات و مواد سمی شیمیایی موجود در هوا را برطرف خواهد کرد . مطمئن شوید که سیستم تهویه ای که انتخاب کرده اید ازون تولید نمی کند .ازون برای مجرای تنفسی پرندگان مضر است .

اگر در یک آب و هوای خشک زندگی می کنید و یا محیط خانه شما به علت استفاده از وسایل گرمایی خشک شده باید به فکر خریدن یک دستگاه رطوبت ساز باشید ، به گفته دکتر ریچارد نی ، دامپزشکی در وست چستر رطوبت، ذرات موجود در هوا را بر طرف خواهد کرد. وقتی که رطوبت موجود در هوا افزایش می یابد ، ذرات شناور در هوا را احاطه کرده و این امر باعث ساکن شدن و نشستن این ذرات بر زمین خواهد شد .در این حالت می توان آنها را به راحتی با جارو از فضای خانه خارج کرد .

راه های دیگری نیز وجود دارند .شما می توانید در طول ماه های بهار و تابستان پنجره های خانه خود را برای تعویض و تهویه هوا باز کنید و یا از یک هواکش برای کشیدن هوای تازه به داخل خانه خود استفاده کنید .

تمیز کردن روزانه قفس نیز به شما کمک خواهد کرد .اگر شما به طور منظم کاغذ قفس را تعویض کنید ، قطعا فضله طوطی فرصتی برای خشک شدن نخواهد داشت .اگر شما دچار تنگی نفس بوده یا مستعد ابتلا به آلرژی هستید در هنگام تمیز کردن قفس از ماسک استفاده کنید .

آیا تعداد طوطی هایی که شما از آنها نگه داری می کنید بیشتر از تعدادی است که می توانید به طور معقول آنها را رام کنید ؟ اگر شما از 100 ککاتیل نگه داری کرده و با آنها در یک خانه کوچک زندگی می کنید ناچار خواهید شد ذرات به جا مانده از طوطی ها را در یک فضای نسبتا کوچک تحمل کنید چون هیچ دستگاه تصفیه هوایی در بازار وجود ندارد که بتواند به اندازه کافی این فضا را پاکیزه کند . هیچ قانونی تصویب نشده که شما با توجه به فضای خانه خود از چه تعداد طوطی می توانید نگه داری کنید اما به عنوان یک راهنمای کلی مشاهده پر یا مقدار زیادی ذرات شناور در فضای خانه به این معناست که ظرفیت دستگاه تهویه هوای خانه شما جوابگوی تعداد طوطی هایی که در خانه نگهداری می کنید نیست .


مترجم : سپیده

منبع : www.parsipet.ir

توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله ذکر کنید .