خرگوش ها حیوانات خانگی فوق العاده ای هستند . این نگهداری ها که در این مقاله ذکر میشود میتواند شما را کمک کند تا از زندگی و اموزش به خرگوش خود لذت ببرید .
1-ایا خرگوش حیوان خانگی مناسبی برای شما است ؟
اولین نکته ای که در مورد خرگوش وجود دارد و مطرح میشود این است که خرگوش ها عمر طولانی دارند پس شما باید خودتان را باید برای نگهداری از خرگوش در این مدت زمان طولانی اماده کنید . خرگوش ها موجودات بسیار منحصر به فردی هستند که با خانواده خود رابطه دارند شما برای دانستن خصلت های بخصوص انها باید اطلاعات کافی داشته باشید . همچنین خرگوش ها نیازمند مراقبت های دامپزشکی توسط یک متخصص که در مورد خرگوش میداند دارند و خرگوش ها نیازمند مراقبت بسیار در زندگی خود می باشند .اگر شما زمان کافی و تمام نیازمندی هایی که یک خرگوش نیاز به عنوان حیوان خانگی دارد برطرف کنید میتوانید از زندگی کردن با خرگوش خود لذت کافی ببرید .

ایا خرگوش یک حیوان خانگی مناسب برای من است ؟


2- انتخاب یک خرگوش سالم :
نگاه بسیار سریع و کلی به پتانسیل خرگوش میتواند به شما کمک کند که متوجه شوید ایا خرگوش بیماری یا مشکلی دارد یا نه ؟.البته هیچ ضمانتی برای این نیست که خرگوش در اینده سالم میاند اما خرگوش هایی که هنگام خرید مشکلی نداشته باشند در اینده هم با مشکلی مواجه نخواهند شد و این میتواند برای شما برگ برنده ای باشد .اگر به صورت دقیق تری به بررسی خرگوش بپردازید میتوانید متوجه برخی ویژگی های شخصیتی او شوید .

چگونه یک خرگوش سالم انتخاب کنیم ؟3-انتخاب قفس برای خرگوش :
انتخاب یک قفس مناسب برای خرگوش امر بسیار مهمی است . قفسی که از نظر اندازه شرایط مناسب را داشته و فضای کافی برای خرگوش داشته باشد میتواند به راحتی تمیز شود و خرگوش برای ورود و خروج از ان به مشکلی بر نخورد همچنین قفس مناسب باعث میشود که شریک شدن خرگوش با شما در خانه لذت بخش باشد . بزرگی قفس یکی از نکاتی است که باید برای سلامتی خرگوش رعا یت شود البته باید ذکر کرد که هیچ چیز جایگزین بیرون رفتن و در بیرون بازی کردن برای خرگوش نخواهد شد .

4-تغذیه خرگوش :

حتی بهترین نوع و قویترین نوع پلت برای رژیم غذایی خرگوش نمی تواند کافی و مناسب باشد . مقدار زیادی علف خشک تازه ، سبزیجات و میوه ها باید در رژیم غذایی خرگوش وجود داشته باشد . میوه ها ،سبزیجات و علف خشک بخش مهمی از رژیم صحیح غذایی خرگوش را تشکیل میدهند . یک خرگوش برای سالم ماندن نیازمند رژیم غذایی کامل و مناسب است .
5- اسباب بازی برای خرگوش:
خرگوش ها حیواناتی بسیار بازیگوش ،فعال هستند و برای اینکه بدون دردسر و سر و صدا زندگی کنند نیاز مند اسباب بازی های مناسب می باشند .

6-اموزش و رفتار خرگوش :
خرگوش ها توانایی یادگیری بسیار بالایی دارند اما برای اموزش دیدن شما باید بسیار صبور باشید این صبر باید در اموزش مواردی همچون اموزش دستشویی، جلوگیری از جویدن و جلوگیری از کندن وجود داشته باشد . مقالان زیر به شما کمک میکند که متوجه شوید مشکل رفتاری خرگوش مربوط به چه چیزی می باشد و چگونه میتوانید از شر این مشکلات خلاص شوید :
7-نظافت و اراستگی خرگوش :

در این مبحث شما باید به دنبال بررسی اینکه چرا خرگوش ها نباید حمام شوند و چرا باید ناخن هایشان در فاصله های طولانی کوتاه شود .
8-سلامتی خرگوش :
شما باید سعی کنید تا دامپزشکی را که در مورد خرگوش اطلاعات کافی و تجربه دارد پیدا کنید تا هنگامی که تصمیم میگیرید خرگوش را عقیم کنید یا مشکلی برای خرگوشتان پیش می اید با دکتر خرگوش خود تماس بگیرید . در برخی از کشور های جهان خرگوش ها دوران واکسینه دارند و واکسینه میشوند شما باید با دامپزشک خرگوش صحبت کنید تا برنامه ای برای سلامتی خرگوش داشته باشید.

مترجم:پارنیا .خ