خرگوش حیوانی دوست داشتنی


در کشور انگلستان بیش از 1 میلیون خرگوش به عنوان حیوان خانگی نگهداری میشوند که این باعث شده است انها به سومین حیوان خانگی رایج در جهان پس از سگ و گربه مشهور شوند .


نژاد های مختلف زیادی از خرگوش وجود دار د که در اندازه ،شکل بدن و شخصیت با همدیگر متفاوت هستند .

عمر معمولی یک خرگوش خانی بین 8 تا 12 سال است اما میتوان گفت این حیوانات خانگی میتوانند بیش از این سن هم زندگی کنند .

فهمیدن نیاز های خرگوش :

ویزگی ها رفتاری و زیستی خرگوش های خانگی بسیار شبیه به ویژگی ها ی رفتاری و زیستی خرگوش وحشی است . این به ان معنا است که این حیوانات نیاز های پیچیده ای دارند و بر خلاف تصورات عموم حیوان خانگی مناسبی برای کودکان نمیباشند چون نگهداری این حیوانات پس از خرید بسیار سخت تر و فراتر از تصورات قبلی در مورد ان است . شما با دانستن نکاتی در مورد زندگی خرگوش وحشی میتوانید خرگوش خانگی خود را بهتر درک کنید .


وظیفه شما برای مراقبت :


دارا بودن و نگهداری از یک خرگوش میتواند بسیار سرگرم کننده و لذت بخش باشد که ارزش زیادی خواهد داشت اما باید بدانید نگهداری از خرگوش نیاز مند زمان و مسولیتت پذیری بالایی است چون خرگوش برای زندگی هم نیاز به پشتوانه مالی و هم نیاز به مراقبت صحیح برای زندگی سالم خواهد داشت .


رفاه و اسایش خرگوش :


هیچ راه کلی برای نگهداری کامل از همه نژاد های خرگوش وجود ندارد چون خرگوش ها نژاد های متفاوتی دارند و هر نژاد نیاز ها متفاوتی خواهد داشت پس نمیتوان یک راه کلی برای نگهداری عالی انها پیشنهاد داد . خرگوش ها هم در خانه و هم در بیرون نگهداری میشوند که تعداد خرگوش هایی که در خانه نگهداری میشوند بیشتر از تعداد خرگوش هایی است که در بیرون نگهداری میشوند . این به شما بستگی دارد که چگونه از خرگوش خود نگهداری کنید و چه شرایطی برای او ایجاد کنید .
مترجم:پارنیا


منبع:Rabbits - Rabbit welfare - Tips, advice, health