توضیحات:نام علمی: Botia striata (Gunther, 1868)
نام رایج: لوچ گورخری
محل پخش:هند

تشخیص جنسیت:ماده ها فربه تر از نر ها هستند.

ماکزیمم سایز: 4 اینچ، 10 سانتی متر

شرایط نگهداری:گونه ای صلح آمیز و فعال هستند که در آبهای کم عمق زندگی می کند و باید در گونه های 5 تایی و بیشتر نگهداری شوند.
همچنین باید بستر آنها شنهای نرم باشد و اطمینان حاصل کنید که تعداد زیادی پناهگاه در تانک وجود دارد.
آب تمیز و هوادهی خوب بسیار ضروری است.


تغذیه:غذاهای زیرآبی، جلبک خشک، کرم خاکی خرد شده،کرم خونی منجمد، میگوی خرد شده، دافنی، لارو پشه، و همچنین سبزیجاتی مانند تکه های خیار را بسیار دوست دارد. این گونه لوچ، از گونه هایی است که حلزون های کوچک را می خورد.


شرایط آب : نرم و کمی اسیدیpH:
7 یا کمتر، سختی: کمتر ازdh:12

دما:
73ºF to 81ºF (23-27°C)
تولید مثل و تکثیر: در محیط آکواریوم تولید مثل نمی کند.

نکته:
لوچهای نردبانی، موجوداتی بسیار اجتماعی و صلح طلب هستند و باید بصورت گروهی از همنوعان خود نگهداری شوند. با این حال گاهی اوقات نزاع هایی بینشان رخ می دهد. به همین جهت ضروری ست که تعداد زیادی مخفیگاه و پناهگاه در تانک تعبیه نمایید.

توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :


منبع : www.parsipet.ir

مترجم: مهرداد Discjockey