فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  4
لایک لایک:  4
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.01
  تعداد ارسال ها
  2,730

  روانشناسی تربیت سگ ها

  روانشناسی تربیت سگ ها  سگ ها حیواناتی هستند که از روی فطرت خلقت خود علاقه مند به زندگی گروهی بوده و به فرمانده ای توانا، باهوش قوی پاسخ مثبت می دهند.
  راه کارهای تربیت تا اندازه ای وابسته به نژاد و میراث غریزی سگ است. سگ ها مخلوقاتی اجتماعی زی هستند که به سادگی آمادگی سازگاری با روابط اجتماعی را دارا می باشند. آن ها زندگی دسته جمعی و گروهی را بر زندگی فردی و تنهایی ترجیح می دهند. در حقیقت علاقه و همبستگی ای که بینشان به وجود می آید آن ها را در کنار یکدیگر نگاه می دارد. اما این دلبستگی به تنهایی برای حفظ نظم در داخل گروه کافی نیست. بلکه راهبر و یک زنجیره فرماندهی نیز بین آن ها وجود دارد.
  ارتباط دسته جمعی سگ سانان بر یک نظم استوار است. همیشه در هر گروه، یک سگ قدرتمند و توانا فرمانده و راهبر می شود. راهبر بر بی نظمی غلبه کرده و مجموعه را چنان سازماندهی می کند که بقیه ملزم به حفظ نظم گروهی می شوند.
  سایر اعضا گروه به ندرت با راهبر درگیر می شوند و از نظر مرتبه نیز سگ دیگری فرمانده دوم شده و تحت نظر راهبر، همه اعضا را تحت کنترل دارد. در یک گروه، هر عضو رتبه خاص خود را دارد و وقتی این مراتب مشخص شد، هر سگی به دقت می داند که کدام اعضا مافوق او محسوب می شوند و همچنین چه اعضا دیگری تحت پوشش او و چه وظیفه و نقشی دارند.
  راهبر همیشه از مالکیت خود دفاع می کند و در تمام فعالیت های گروه به سایر اعضا نشان می دهد که سر کرده است و همیشه ابتکار عمل را در دست دارد به طوری که حتی برای تولید مثل هم اولین فردی خواهد بود که برای انتخاب جفت اقدام می کند.
  همچنین او پس از هر شکار اولین فردی خواهد بود که به غذا می رسد و پس از او نیز سایر سگ ها به نسبت رتبه به آن دسترسی پیدا می کنند.
  البته سلسله مراتب فرماندهی با گذشت سال ها تغییر می کند و سگ های جوان همیشه در پی یافتن نقاط ضعف رده های بالاتر خود هستند تا پس از غلبه بر آن ها به مقام بالاتر دست یابند.  به این ترتیب وقتی سگ های غالب پیر می شوند و سلامتی خود را از دست می دهند جوان تر ها قدرت را در دست می گیرند.
  سگ ها همیشه این تمایلات به زندگی جمعی را به ارث می برند حال چه وحشی باشند چه اهلی.
  همین الگوهای رفتاری آن ها می تواند در ارتباط با زندگی در کنار انسان ها تکامل یابد. اگر سگی وارد خانه ای جدید شود، برای تربیت وی می توان به سادگی جای گروه را با خانواده عوض کرد.
  از دید یک سگ، تمام اعضا خانه بخشی از گروه هستند. این موضوع بسیار مهم است که حیوان پس از ورود به جمع خانواده موقعیت خود را درک کند تا تضمینی باشد برای تبدیل شدن به یک سگ وابسته و با تربیت.
  این رابطه در هر نوع نژاد از سگ ها به ویژه در آموزش و تداوم مسئله دفع و ادرار و مدفوع بدون مشکل آن ها حائز اهمیت است.


  به مجرد آن که یک سگ تازه متولد شده یا یک سگ بالغ جدید به منزل بردید، شما یا سایر اعضا خانواده تان باید نقش راهبری گروه را بپذیرید و با مقرر کردن مقررات مناسب و تحمیل آن ها به سگ به صورت خیلی قاطع نقش فرماندهی را ایفا نمائید.
  البته شما در ضمن داشتن قاطعیت، باید یک رفتار عاطفی مناسب هم داشته باشید.
  به یاد داشته باشید که اگر هیچ یک از اعضا خانواده موقعیت رئیس بودن را نپذیرد آن وقت سگ خودش را بر شما تحمیل می کند. و در نهایت با حیوان سرکشی رو به رو خواهید شد که تربیتش اگر غیر ممکن نباشد مشکل خواهد بود.
  سگی که وارد خانه جدیدی می شود اعضا خانواده را مورد آزمایش قرار می دهد تا جایگاه خود را پیدا کند و اگر متوجه نباشید که با او چگونه رفتار کنید، حیوان دچار سوء رفتار می شود و مشکلاتی که یک سگ بی انضباط پیدا کند به سادگی قابل اصلاح نیست و هر چه سن او بالاتر رود ناهنجاری هایش شدید تر می شود.


  نویسنده: دکتر رضا خلخال
  گردآوری : hsoonheb

 2. #2
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.01
  تعداد ارسال ها
  2,730

  تربیت سگ / روان شناسی تربیت سگ


  تربیت سگ / روان شناسی تربیت سگ

  مقدمه:

  آن گونه که برخی می گویند مقوله تربیت سگ آن اندازه هم سخت و پیچیده نمی باشد ، لیکن نکته کلیدی در این میان آن است که این کار نیاز به افرادی توانا، خلاق و پر حوصله دارد که به لحاظ روانی نیز در حد بالایی از سلامت فکری و جسمی قرار دارند. شاید در نگاه اول این موضوع عجیب و نامانوس به نظر آید اما حقیقت مطلب این است که مربیانی موفق اند که دارای شخصیت سالم با افکار هوشمندانه باشند چرا که سگ ها به صاحبانشان می روند و این موضوعی است که در تربیت سگ و حتی سایر حیوانات یک نکته اساسی محسوب می شود، بنابراین نتیجه ای که حاصل می شود توضیح این نکته است که تربیت حیوانات در عین سختی، صورت آسانی نیز دارد و توجه به جنبه های مختلف آن مربی را در این مسیر یاری نموده و بهتر به سر منزل مقصود که همان تربیت موجودی گوش به فرمان و دستور پذیر است می رساند.


  روانشناسی سگ

  سگ ها همواره به صفاتی از قبیل صداقت، مهربانی، وفاداری و انس به صاحبانشان مشهورند و حتی تا حد مرگ نیز برای صاحبان خویش همت می گمارند، رشد مناسب مغز متناسب با جثه اش او را بسیار باهوش نموده است و دقیقا به این خاطر است که اگر یک سگ مورد تربیت اصولی قرار بگیرد به راحتی منظور صاحبش را در هر موقعیت زمانی و مکانی فهمیده و فورا پاسخ مناسب را خواهد داد این موضوع در تربیت سگ های پلیس و جنگ آن اندازه مهم است که با جان مربی و سگ به طور توامان سر و کار دارد و این مطلب اهمیت آموزش اشاره ای در سگ های پلیس را بیشتر نمایان می کند که باید مورد توجه دقیق و کارشناسانه قرار بگیرد، بنابراین یک مربی صرفا در پی آموزش حرکات فیزیکی به سگ نمی باشد و در حقیقت روان سگ را مورد مطالعه عملی قرار داده و آن را در راستای اهداف خویش باز تعریف می نماید و چنانچه بتواند روان و مغز سگ را با تکنیک هایی از قبیل شرطی کردن، ایجاد اطمینان و اعتماد به نفس و اطاعت محض سازگار نماید در این صورت او توانسته است سگش را روانکاوانه مورد تربیت قرار دهد.


  رفتارشناسی سگ
  مربی توانمند کسی است که بتواند عکس العمل سگش را در مقابل رخداد ها پیش بینی نماید و به خوبی آن را تجزیه و تحلیل نماید ( اصل عمل و عکس العمل)، مثلا او باید بداند که وقتی سگ در میان جمعی از سایر حیوانات و یا انسان ها به طور متمادی خمیازه می کشد این حرکت به چه معناست و یا قادر به تحلیل حرکات دم سگ در حالات مختلف باشد و همین طور توانایی بررسی نوع پارس های سگ در شرایط متفاوت زمانی و مکانی را دارا باشد، البته در این میان توجه به خود رفتارهای مربی نیز حایز اهمیت ویژه ای است، این که آیا رفتار مربی در رفتار سگش همراه با صلابت و مشی ثابت و عادلانه است و یا در تعارض با یکدیگر بوده و برای سگ گیج کننده می باشد و چنان چه حرکات مربی توام با اعتماد به نفس و تابعی از اصول برخورد با سگ به طور عملی و روان کاوانه باشد در عرصه عمل برخی رفتارهای نامناسب سگ نظیر پارس های نابجا، نافرمانی های ناخواسته و پریدن سگ به روی مربی و ... خود به خود رفع خواهد گردید.
  ادامه دارد...


  مهندس علی شکور شهابی کارشناس تربیت سگ های نگهبان
  گردآوری :
  hsoonheb

 3. #3
  همکار قدیمی

  تخصص
  ؟؟؟!!!
  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  سگ، گربه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شماره عضویت
  1413
  میانگین پست در روز
  1.01
  تعداد ارسال ها
  2,730
  اصل رفتار گله ای


  همان گونه که در یک گله از سگ ها قوی ترین و باهوش ترین آن ها رئیس گله است و سایر سگ ها از او اطاعت محض می نمایند و در صورت عدم اطاعت مورد بی مهری و یا حتی تنبیه او قرار می گیرند یک مربی نیز در همه حال باید نقش همان رئیس گله را برای سگش ایفا نماید و با رفتارهای عادلانه و متعادل و نه گیج کننده و متضاد، حیوان را تحت امر خویش نگه دارد که این همان اصل رفتار گله ای است البته از این اصل به نام اصل غالب و مغلوبی نیز یاد می شود که این نیز همان مفهوم را دارا می باشدکه صاحب سگ نقش غالب را ایفا نموده و سگ مغلوب او می باشد، نکته ی اساسی در این اصل پرهیز از به کار گیری خشونت و تنبیه فیزیکی علیه سگ می باشد، چرا که این دو فاکتور نقش بسیار مخرب و ویران گری بر روی شخصیت و روان حیوان دارد و اساسا نشان از ضعف اساسی خود مربی است، نمود عینی غلبه سگ بر مربی چرخیدن سگ به دور مربی بدون تبعیت از او می باشد که در امر رفتار شناسی سگ حتما باید مورد توجه قرار بگیرد به طور مثال رئیس گله اعضا را به خاطر یک حرکت اشتباه طرد نمی نماید. ولی در عین حال از آن چشم پوشی هم نمی کند، بلکه با برخی حرکات و رفتار ها نظیر بی مهری اعضا را وادار به ترک اشتباه خویش می نماید که اجرای این نقش در عمل به عهده ی مربی یا صاحب سگ می باشد.


  اصل رفتار های غریزی


  هرگز و تحت هیچ شرایطی در قبال رفتار های غریزی و ذاتی سگتان جبهه گیری نکنید، لیکن سعی نمایید به برخی رفتار های غریزی نا مطلوب سگ جهت دهی نمده و با مهار نمودن آن ها در راستای اهداف خویش، آن ها را کنترل نمایید . توجه به این موضوع همراه با برخورد صحیح با حیوان، او را به تدریج مقید می نماید و در غیر این صورت مربی عصبانی شده و سگ نیز سر ناسازگاری و لجاجت را با صاحب خویش خواهد گرفت، در واقع این اصل رفتارهای ذاتی سگ را در راستای اهداف مربی همسان نموده و باز تعریف می نماید و نگاه عمیق به این موضوع پیشبرد اهداف تربیتی مربی را در پی خواهد داشت.


  اصل تشویق و تنبیه  به جرات می توان گفت که این اصل نقشی ویژه و اساسی هم در مرحله آموزش و هم پس از آن تا پایان عمر سگ ایفا می نماید، به گونه ای که یک مربی توانمند بر اهمیت تکه ای از گوشت یا بیسکویت به عنوان جایزه ای تشویقی در فرآیند آموزشی سگ واقف است و به خوبی می داند که در قبال کارهای مورد انتظار از حیوان باید در همان زمان و مکان او را مورد تشویق قرار دهد و یا بر اهمیت پرهیز از عصبانیت و خشونت و تنبیهات فیزیکی، احاطه لازم را دارد، نکته کلیدی در این میان تشخیص زمان صحیح تشویق و تنبیه از طریق صدا می باشد که نباید آن را از نظر دور دانست.


  ژنتیک سگ

  انتخاب نوع نژاد سگ از همان آغاز پایه گذار تربیت اصولی و منطقی سگ بوده و در مراحل تربیت تخصصی او نیز نقش به سزایی ایفا می نماید، انتخاب توله ای با ژنوتیپ ( ژنی – خونی ) و فونوتیپ ( ظاهر سگ ) خالص تر مثل این خواهد بود که شما فردی با بهره هوشی بالا را برای همراهی و دوستی خود برگزیده اید و در نتیجه مراحل تربیتی سگ به طور روان تری طی خواهد گردید، بنابراین همسو نمودن اهداف تربیتی و انتخاب نژادی اصیل با خلوص ژنتیکی بالا بازده کار را بالا خواهد برد اما بایستی این نکته را به خاطر سپرد که ژنتیک سگ قابل تغییر نبوده و این موضوع مربوط به ساختار ژنی – خونی حیوان می باشد.  مهندس علی شکور شهابی کارشناس تربیت سگ های نگهبان
  گردآوری :
  hsoonheb

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. کاتالوگ شرکت برایت ول (فارسی)
  توسط ahmadeng در انجمن تجهیزات آکواریومهای آب شور
  پاسخ: 15
  آخرين نوشته: 17th June 2015, 11:28 AM
 2. بررسی محلول های کیفیت آب دلتامارین
  توسط ahmadeng در انجمن محصولات شرکت دلتا مارین
  پاسخ: 32
  آخرين نوشته: 23rd July 2014, 10:54 PM
 3. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 16th December 2012, 04:08 PM
 4. کاتالوگ فارسی محصولات برایت ول مخصوص دیسکس
  توسط ahmadeng در انجمن تجهیزات آکواریومی مناسب ماهی دیسکس
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 9th January 2012, 06:13 PM
 5. لیست سایت هایی که از پارسی پت کپی کرده اند
  توسط Shahrzad در انجمن مطالب کپی شده از پارسی پت
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 27th October 2010, 01:19 AM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ