فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  36
لایک لایک:  37
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
 1. #1
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975

  انتخاب یک ماکائو جدید (ترجمه)

  غذای menu مخصوص کاسکو و طوطی
  انتخاب یک ماکائو جدید :

  در 5 قسمت :

  قسمت اول :
  ما یک ماکائو میخواهیم ،اما کدام نوع از انها،چگونه یکی از انها را درست انتخاب کنیم ؟و ما باید برای جستجو یک پرنده چه کار کنیم ؟این ها سوالاتی هستند که به طور مکرر در فروم در رابطه با ماکائو پرسیده شده اند .  انتخاب ماکائو به عنوان یکی از اعضای خانواده برای مدت طولانی یکی از تصمیم های مهمی است که شما باید بگیرید .ابتدا شما باید اندازه ماکائوی که میخواهید با شرایط زندگی و اتاقی که قرار است ماکائو در ان زندگی کند مطابقت بدهید . فهرستی از ویژگی های پرنده ای که شما میخواهید تهیه کنید .


  شما به دنبال چه نوع شخصیتی در پرنده هستید ؟شما باپرنده چه اندازه ای راحت خواهید بود ؟شما چه مکانی برای قرار دادن قفس پرنده دارید و قفس پرنده باید چه اندازه ای باشد تا با شرایط خانه شما سازگار شود ؟ایا خانواده تان برای پذیرش طوطی حاضر هستند ؟  اینترنت مکان فوق العاده ای برای جستجو کردن است .مقاله های خوبی در مورد ماکائو بر روی وبسایت ها وجود دارد .دو تا از بهترین سایت ها BirdsnWays.comو UpAtSix.com هستند که شما میوانید در هر دو این ها سوالات خود را بپرسید و جواب ان را به صورت کامل توسط متخصصان بگیرید .لطفا قبل از مراجعه کردن به مغازه برای خریدن ماکائو کاملا مطالعه کنید و شرایط را در نظر بگیرید تا پس از ان از خرید خو د خوشحال باشید .


  بله حالا شما تعدادی گونه در پیش رو دارید که باید در مورد انها تحقیق کنید .از کجا باید شما تهیه کنید ؟شما میتوانید از مغازه های حیوان فروشی ،پرورش دهندگان ،باغ وحش ،مکان های تخقیقاتی و صاحبان شخصی تهیه کنید .


  بهترین مکان برای بررسی کلاب های حیوانات می باشند که مکان های فوق العاده و شگفت انگیزی هستند . به روزنامه ها و مجله ها اعتماد نکنید . تعداد زیادی از پرورش دهندگان خوب هستند که فقط در وبسایت های اینترنتی و روزنامه های محلی اگهی میدهند .


  هنگامی که شما بر روی وبسایت ها هستید دامپزشک های معتبر و دامپزشک های متخصص پرندگان را برای بعد خرید بررسی کنید . اسم و شماره انها را یادداشت کنید . اگر شما نام این ها را نگه دارید میتوانید برای خود در اینده شانس خوبی را رقم بزنید .


  شماره یک دامپزشک متخصص پرندگان و یک دامپزشک پشتیبان را داشته باشید .بیشتر حادثه ها اخر هفته و تعطیلات اتفاق می افتند .اگر دامپزشک شما در دسترس نباشد شما نیاز دارید تا با کس دیگری تماس بگیرید .یک دامپزشک خوب میتواند بهترین دوست شما باشد .

  مترجم:پارنیا.خ


  ادامه دارد ...

  منبع: http://www.birdsnways.com/wisdom/ww58eiii.htm

 2. #2
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975


  قسمت 2 :
  سپس ،چند حیوان فروشی را که تمیز به نظر میرسند،اطلاعات خوبی دارند و میتوانید بیشترین اطلاعات را به دست بیاورید بررسی کنید .شما دنبال چه چیزی هستید ؟پرنده ای که میگویید ؟شاید الان وقتش نیست !باید ابتدا کمی کار را انجام دهید . از فکر ها و ذهنیات خود در باره چیزی که دررابطه باپرنده هنگام مشاهده اودرمغازه میبینید لیستی تهیه کنید .مشاهده کردن بهترین کلید شما است . لیستی از سولاتی که میخواهید بپرسید تهیه کنید و از پرسیدن انها ترس نداشته باشید .  اگر پاسخ سوالاتی که فروشنده به شما میدهد کوتاه و نامفهوم است از او تشکر کنید و مغازه حیوان فروشی را ترک کردن و به مغازه دیگری مراجعه کنید . اگر پرورش دهنده یا فروشنده زمان کافی را برای پاسخ دادن به سوالات شما ندارد شما باید بدانید این مشکل را حتی زمانی که پرنده خریدید و سوالی برایتان پیش امد خواهید داشت .


  تعداد زیادی از پرورش دهندگان با خوشرویی به سوالات شما پاسخ خواهند داد،پس انها همیشه در موقع نیاز در دسترس و پاسخگو به سوالات شما خواهند بود اما بسیاری از پروش دهندگان علاقه ای ندارند تا شما به خانه انها بروید .. هیچ پرنده جدید نباید وارد خانه انها شود مگر اینکه دوران مشکل قرنطینه را به صورت کامل گذرانده باشد .  شاید دلیل انها برای این سختگیری این باشد که ورود فردی به خانه شان ممکن است باعث بیمار شدن پرندگان شود همچنین این میتواند در مورد پرندگان نیز صدق کند و باید پرنده در قرنطینه باشد تا بتواند به مکان پرورش راه یابد .شما میتوانید سالم ترین پرنده ها در این خانه ها که هر کسی حق ورود ندارد خخریداری کنید چون این پرورش دهندگان بیماری را به حداقل رسانده اند .  سلامتی پرنده باید در اولویت قرار داشته باشد .محیطی که پرنده در ان نگه داری میشود بررسی و چک کنید .بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمیز است و ظرف غذا و اب فراهم و قابل دسترس می باشد .در قفسی که پرنده نگهداری میشود چه چیزی است ؟ایا قفس شامل اسباب بازی ،سنگ معدنی و نشیمن گاه هست؟ایا در دسترس پرنده غذای تازه قرار دارد ؟به کف قفس و روزنامه ای که زیر قفس قرار دارد نگاه بکنید ایا رنگ مدفوع عادی است ؟(در این باره بعدا خواهید خواند ).الان شما فقط میخواهید یادبگیرید که چه چیزی میتوانید بانگاه کردن وجستجو باچشم دریابید.

  .
  پرنده چگونه ایستاده است ،ایا رو دو تا پایش ایستاده؟پنجه هایش را نگاه بکن .ایا ناخن هایش اراسته شده هستند ؟،ایا به اراسته شدن نیاز دارند ؟ایا همه ناخن ها وجود دارند ؟ایای پرنده از امکانات اطرافش استفاده میکند یا انکه تمایلی به انجام کاری ندارد و به اطراف خود بی علاقه است! چه اتفاقی هنگامی که شما به چشم پرنده نگاه میکنید میافتد ؟ایا پرنده با چشمهایش حرکات شما را دنبال میکند یا بی تفاوت است ؟ بی حالی ممکن است نشان از بی احساس بودن پرنده باشد .


  شما دنبال چه چیزی باید بگردید ؟ شما باید دنبال پرنده ای که دارای چشمان درخشان ،شخصیت مناسبو توانایی سرگرم کردن و لذت بردن از بازی را دارد بگردید . این پرنده ها کمتر علاقه مند هستند که به علت نا امنی بترسند . یک پرنده پر شر و شور میتواند در زمان نبود شما خودش را بیشتر سرگرم کند .

  مترجم:پارنیا.خ


  ادامه دارد...  منبع: http://www.birdsnways.com/wisdom/ww58eiii.htm

 3. #3
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975
  چگونه سن پرنده را تشخیص بدهیم :
  اگر شما میخواهید بدانید چطور میتوانید سن پرنده را تشخیص بدهید میتوانید به راحتی با رنگ چشم پرندگان حوان 1 تا 1.5 ساله را تشخیص بدهید .چیزهای کمی وجود دارند که به شما در تشخخیص سن کمک خواهند کرد .
  در این مقاله تعدادی نکته و فن وجود دارد که شما با داسنتن اینها میتوانید بفهمید پرنده شما پیر است یا سن کمی دارد . پرنده جوان و پرنده پیر هر کدام ویژگی های خوبی دارند که دقیقا نمیتوان گفت کدام انتخاب بهتری برای شما است .این مقاله صرفا یک راهنما است که شما میتوانید با استفاده از ان مهارتی در تشخیص سن پرنده پیدا کنید .
  ایا پرنده کودک کاملا مستقل شده است ؟هیچ گاه یک جوجه سرنگی را اگر شما تجربه کافی برای بزرگ کردن و دستی غذا دادن ان ندارید نخرید . اما پرندگانی که از کودکی با شما بوده اند و شما با دست به انها غذا داده اید از پرندگانی که سن بیشتری دارند با شما رابطه بهتری برقرار خواهند کرد .
  سریعترین راهی که میتوانید به وسیله ان سن پرنده کمتر از یک سال را تشخیص دهید بررسی کردن منقار ،|اها و چشم ها است .
  مواردی که سریع تر نمایان میشوند و سن پرنده جوان را اشکار می سازند بیشتر از پرنده پیر است اولین نشانه چشم ها است که در پرندگان جوان یک رنگ ،شاداب است در پرندگان جوان حلقه دو ر چشم قهوه ای می باشد نه خاکستری روشن .در پرندگانی که چشم ها به رنگ ابی و خاکستری است سن بیشتر از 1 سال می باشد و چشمهای تیره تر متعلق به پرنگان جوان تر می باشد .
  در پرندگان جوان رنگ عمیق تر و تیره تر خواهد بود . بچه ها دارای منقار کوتاه تر نسبت به منقار قلابی شکل بلند پرندگان بزرگسال دارند و همچنین ممکن است پرهایشان نا مرتب تر از پرندگان بزرگسال باشد و کمی عادت های بد داشته باشند .

  .رنگ پاهای انها باید مشکی تیره تری نسبت به پرندگان پیر باشد.اگر پای انها قهوه ای یا خاکستری باشد نشان دهنده سن بالا پیر بودن پرنده است .پاهای پرندگان جوان از پاهای پرندگان بزرگتر سالم تر و شاداب تر و نرم تر از پاهای پرندگان پیر است و نکته ای که باید ذکر شود این است که ناخن های انها کوتاه تر از ناخن های پرندگان پیر می باشد .
  همچنین به پرهای دم پرنده نگاه کنید .پرهای ماکائو های جوان بسیار نا منظم و بهم ریخته خواهد بود این بیشتر در پرهای دم دیده میشود ،این روشی است که شما با توجه به ان میتوانید سن پرنده را تشخیص بدهید .نگهداری از دم بلند ماکائو از چیزهایی است که شما باید اموزش ببینید .
  یکی از رفتارهای که جوجه هایی که دستی غذا داده شده دارند این است که انها بسیار بالا و پایین میپرند این نشانه تشویش و نگرانی نیست بلکه تنها واکنشی برای دریافت غذا است .
  ممکن است انها صدای خیلی ارامی از خود بیرون بدهند .بیشتر مواقع این پرندگان جوان هستند که اگر غریبه به قفسشان نزدیک شود واکنش نشان خواهند داد .


  مترجم:پارنیا.خ

  ادامه دارد...

  منبع: http://www.birdsnways.com/wisdom/ww58eiii.htm

 4. #4
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975
  در باره شرایط و وسایلی که در محل نگهاری پرنده است یادداشت برداری کنید :  به جایی که پرنده زندگی میکند وارد شوید و در مورد تمیزی ،وسایل و عوامل محیطی و منظقه نگهداری پرنده یادداشت برداری کنید. از هر مکانی که فروشنده و پرورش دهنده ان دارای قفس های کثیف همراه با اب و غذا الوده می باشد و داخل ان مدفوع پرنده سفت شده ،بدرنگ و بدبو می با شد و پندگان در ان محیط بی حال و مریض به نظر میرسند خودداری نمایید.
  درخواست تضمین سلامتی کنید :

  اگر پرورش دهنده به شما تضمین نداد مکانی را پیدا کنید که این کار را بکند . .بیشتر پرورش دهندگان تنها تضمین جوجه های خود را می کنند.گارانتی پرنتنده را از دست ندهید
  .
  ارزیابی سلامتی پرنده.شخصیت و واکنشش نسبت به شما :  اولین گام زمانی که دنبال یک پرنده هستید این است که قلب از اینکه به لن نزدیکتر شوید باید بایستید و آن را برای مدت کمی تماشا کنید.ببیند که چگونه واکنش نشان می دهد چگونه از چشم هایش برای تماشا کردن استفاده می کند اگر اون واقعا متلام شود یا چند قدم به عقب برگردد ، و از گام هایش بیشتر یا کمتر استفاده می کند.  سپس به سمت پرنده راه بروید و سلامتی ان را بررسی کنید و ببینید که چگونه نسبت به شما واکنش می دهد بدون حرکت ابتدا به پاهایش نگاه کنید اگر پرنده رفتار دوستانه ای داشته باشد شما می توانید پاهایش را حس کنید ان ها باید صاف باشند اگر روی بازوی شما بایستند دست های ان ها محکم و سفت و سخت باشند در این زمان شما می توانید حرکت هر یک انگشتان پای ان ها را حس کنید و ممکن است چنگ بزنند و ممکن است یکی از ان ها این کار را نکند و شما می توانید نزدیک تر شوید و و دلیلیش را بفهمید ..ممکن است این فقط یک وضعیت و عادت باشد و شاید هم نه!  نگاه بعدیمان به چشمای پرنده است .ان ها باید روشن براق باشند و حالت طبیعی داشته باشند چشمها نباید حالت ابری در ان ها به نظر اید زیرا می تواند نشانه ای از آب مروارید باشد در بسیاری از پرندگان پیر به صورت مه سفید یا مانند آن ظاهر می شود نباید ترشحی وجود داشته باشد همچنین نباید زیر چشم خیس یا مرطوب شود درچه را چک کنید مطمئن شوید که ان تمیز است دریچه باید خشک باید و هیچ ترشح و هیچ نشانه ای از اسهال نباید در پرنده یا بر روی کف قفس باشد نگاهی خوب و مفید به مدفوع بیاندازید مدغوع نباید روان باشد و نباید نشانه ای از یبوست در آن دیده شود اگر ان ها کمی روان بودند رژیم غذایی ان هارا چک کنید تا ببینید که شاید در رژیم غذایی موش باشند.اگر این دلیل بر روان بودن مدفوع باشد پرنده باید مایعات بیشتری را مصرف کند زیرا گلوی خشک ان هارا تشنه می کند .
  مرحله بعدی نگاه کردن به خالت نفس کشیدن است ،نفس کشیدن باید ارام،منظم،و بدون صدا هنگام استراحت پرنده باشد . تلاش برای نفس کشیدن یکی از علائم بیماری می باشد .

  شما ممکن است بخواهید نفس کشیدن پرنده را بعد تمرین کردن بررسی کنید هرچند یا باید خودتان تجربه داشته باشید ی فرد با تجربه ای همراهتان باشد تا نفس کشیدن بعد تمرین را با وضعیت عادی مقایسه کند و ببینید فرقی میکند یا نه !


  پرنده نباید ترسیده باشد ،اما اگر پرنده موقع نفس کشیدن سینه اش بیش از حد بالا و پایین برود نفس کشیدنش صدا خواهد داد . برخی اوقات نفس کشیدن تند میشود اما سریعا به حالت عادی برمیگردد به صدای نفس کشیدن گوش دهید نباید صدا خس خس بدهد .


  مترجم:پارنیا.خ

  ادامه دارد...

  منبع:
  http://www.birdsnways.com/wisdom/ww58eiii.htm 5. #5
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975  بالهای پرنده باید کاملا تا نزدیک بدن تا بخورند و هنگامی که میخواهد طوطی بالها را باز کند کاملا باز شوند و برای طوطی مشکلی ایجاد نکنند .هر دو بال باید هم اندازه باشند .اگر یکی از بالها کوتاه تر از بال دیگری باشد باید علت این مسئله را بررسی کنید .این میتواند مسئله ساده ای مثل کشیدگی باشد اما ممکن است مربوط به مسائل مهم تری باشد .  استخوان قفسه سینه ماکائو نباید تیز باشد در واقع حالت ایده ال این است که تمام قسمت سقفسه سینه از پر پوشیده شده باشد.شما میتوانید پرها را کمی کنار بزنید و پوست قفسه سینه را مشاهده کنید .

  اگر رنگ هن مایل به زرد بود نشانه چربی بیش از حد است .اگر شما میخواهید این ماکائو چاق را بخرید باید کمی در رژِم غذاییش تغییر ایجاد کنید .


  پرها را چک کنید .

  پر ها میتوانند تاثیر رژیم غذایی و محیط زندگی را نشان بدهند .یک پرنده سالم دارای پرهای درخشان است و کرکو ماده اضافی بر روی پرهایش دیده نمیشود . بدنه پپرها (میله پرها)باید عادی باشد یعنی نباید خیلی ظریف یا خیلی کلفت باشد .  پرهای شکسته ماکائو های جوان را در نظر نگیرید این به علت ان است که این پرندگان جوان کمتر از بزرگسالان به پرهای خود میرسند و ممکن است پرهایشان گاهی بشکند .گاهی اوقات این پرها برای پرنده چیز اضافه ای به شمار میروند و انها دوست دارند از شرشان خلاص بشوند .هرچند این ممکن است سالهای قبل از بالغ شدن رخ دهد .  اگر دم ماکائو ها شبیه به bottlebrusباشد میتوان گفت که ماکائو فعالیت بسیاری دارد و دلیل شکستن پرها گیر کردن به میله های قفس و شکسته شدن انها است.این میتواند هم در ماکائو های جوان و هم در ماکائو های پیر اتفاق بیافتد .

  یک حمام و اراستن کوتاه میتواند جالت دم را دوباره به حالت عادی و اولیه بازگرداند . پرهای دم باید در انجل وجود داشته باشند حتی اگر انها شکسته شده باشند .پرهایی که در ان قسمت وجود دارند باید با پرهای ماکائو یکسان باشد .این میتواند نشان دهنده سایز کوچک قفس برای ماکائو باشد یااینکه هنگام حمل و نقل ماکائو در قفس کوچکی حمل شده است.  به یاد داشته باشید پرنده بیمار هیچ گاه نمیگذارد بیماریش تا زمانی که خیلی جدی باشد نشان داده شود .  مترجم:پارنیا.خ

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ