فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  10
لایک لایک:  10
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975

  نگهداری کامل مار بال پیتون Ball python (ترجمه)

  نگهداری بال پیتون


  بال پیتون ( پیتون سلطنتی )
  بال پیتون یکی از پیتون های معمولی است که به صورت رایج به عنوان حیوان خانگی در جهان نگه داری میشود .بال پیتون ها معمولا کمی خجالتی هستند ،اما انها حیوانات ایده الی برای اسارت می باشند این به دلایل متعددی از جمله اندازه کوچکشان ،اخلاق دوستانه ،نگهداری اسان و رنگ های متنوعی در انها است .

  بال پیتون ها مارها بومی مرکزی و غربی افریقا که مناطقی با حرارت بالا و شرجی هستند می باشند .انها ها به عنوان پیتون رویال (پیتون سلطنتی ) در قسمت های مختلفی از جهان از جمله برخی از مناطق افریقا شناخته شده اند .

  بال پیتون ها مارهای خوبی برای تجربه اول به عنوان نگهدارنده مار می باشند .هر سال ،پرورش دهندگان بال پیتون مارهای بال پیتونی را پرورش میدهند که همانند انها در گذشته دیده نشده است و رنگ انها برای همه جدید می باشد بال پیتون ها رنگ های متقفاوتی دارند که در هر تکثیر ممکن است رنگ جدید ایجاد شود .

  دسترسی به بال پیتون :

  به دست اوردن یک بال پیتون بسیار اسان است .بال پیتون ها معمولا در مغازه های حیوان فروشی ،پرورش دهندگان خزندگان،نمایشگاه های خزندگان ،سایت های فروش انلاین و پرورش دهندگان انلاین یافت می شوند .بهترین انتخاب بال پیتونی است که در اسارت به دنیا امده باشد دلیل این نوشته این است که از مشکلات نگلی در امان هستند و انتخاب سالمی می باشند .بال پیتونی که شما میخواهید بخرید باید قبل از خرید به غذا خوردن به صورت کامل افتاده باشد .

  اندازه بال پیتون :

  نوزاد های مار بال پیتون حداکثر 10 اینچ یعنی معادل 25.4 سانتی متر هستند .ماده های بالغ بال پیتون دارای طولی به حدود 3 تا 5 فوت یعنی معادل 91 تا152 سانتی متر و نر های بالغ بال پیتون دارای 2 تا 3 فوت یعنی 60 تا 91 سانتی متر هستند .بزرگ بودن ماده ها نسبت به نر ها یکی از خصوصیاتی است که در بال پیتون ها دیده میشود .بال پیتونی که 5 فوت باشد بال پیتون بزرگی شناخته میشود اما در مواردی که ثبت شده حتی طول 6 فوت و بیشتر نیز گزارش شده است .

  طول عمر بال پیتون ها :

  با نگهداری مناسب بال پیتونها میتواننند تا حدود 30 سال و بیشتر زندگی کنند .رکورد عمر بال پیتونها بیش از 40 سال است پس شما باید برنامه طولانی مدتی برای زندگی مار خود بریزید .

  مترجم:پارنیا.خ

  منبع:Ball Python Care Sheet

  ادامه دارد ...

 2. #2
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975
  قسمت 2:

  قفس بال پیتون ها :  محفظه هایی که برای نگهداری مار تهیه میکنید با توجه به نگهداری که شما میخواهید کنید میتوانند ساده یا بسیار پیچیده باشند .به یاد داشته باشید بیشتر از اینکه برای مار قفس تهیه کنید نیاز به تمیز کردن و ضد عفونی کردن محفظه هایی خواهید داشت .این به این معناس که محفظه هایی متفاوتی برای نگهداری مال بال پیتون وجود دارد که میتواند دارای صخره ها و وسایل تفریحی شود اما شرکت هایی وجود دارند که برای خزندگان قفس های پلاستیکی می سازند .  اکواریوم های شیشه ای و تانک ها برای مار بال پیتون کافی هستند اما محفظه های اماده امکانات ویژه ای دارند که میتواند سطح نگهداری مار را بسیار بسیار زیاد بالا ببرد !  بال پیتون های نوجوان در محفظه هایی کوچک احساس ایمنی بیشتری خواهند کرد .مارهای کوچک در قفس های بزرگ احساس استرس و بدی خواهند داشت . مارهای بال پیتون بزرگ هم نیاز به قفس یا محفظه هایی بسیار بزرگی برای زندگی نخواهند داشت . یک خانه 36 اینچ در 18 اینچ در 12 اینچ (30 در 91 در 45 سانتی متر ) برای یک بال پیتون بالغ مناسب خواهد بود و بال پیتون در این قفس احساس راحتی بیشتری خواهد کرد .  تمیز کردن محفظه بال پیتون یک نیاز بسیار بسیار ضروری است .شما باید مدفوع و ادرار مار را در زودترین زمان ممکن از قفس حذف کنید . بستر مار را هر 30 روز یکبار به طور کامل عوض کنید و با 5 درصد سفید کننده کامل قفس را بشورید تا برای مدتی ضد عفونی شود .سپس تراویوم را کاملا با اب بشورید که هیچ ماده ای به روی تراویوم نماند و سپس اجازه بدهید کاملا خشک شود و بعد از خشک شدن کامل وسایل جانبی مار را درون ان قرار بدهید .


  یکی از وسایلی که برای مار در درون تراویوم بسیار ضروری است و باعث خوشحالی مار بال پیتون شما میشود یک جعبه برای پنهان شدن می باشد . حتی برخی اوقات این جعبه ها میتواند تعداد زیادی باشد . مارهای بال پیتون پنهان شدن را دوست دارند و قطعا از جعبه که برای انها قرار میدهید استفاده خواهند کرد . هر جعبه ای که قرار میدهید باید در شرایط یکسان باشد تا بال پیتون شما در همه انها از لحاظ دما و امنیت احساس راحتی کند .گلدان رسی ، گلدان پلاستیکی و مخفیگاه هایی که در بیرون به صورت اماده وجود دارند میتوانند بهترین برای مخفی شدن مار باشند .  مترجم:پارنیا.خ

  منبع:Ball Python Care Sheet

  ادامه دارد ...

 3. #3
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975

  نور و دمای مناسب بال پیتون

  قسمت 3:


  نور و دمای مناسب بال پیتون :
  به یاد داشته باشید باید محفظه ای که در ان مار شما قرار دارد توانایی پذیرش دستگاه حرارتی را داشته باشد یک محفظه باید هم خنک کننده و هم بخاری داشته باشد . دمای مکانی که مار خود را در انجا گرم میکند باید بین 88 تا 96 درجه فارنهایت (31 تا 35 درجه سانتی گراد ) و دمای محیط باید بین 78 تا 80 درجه فارنهایت (25 تا 26 درجه سانتی گراد ) باشد .  درجه حرارت محیط زندگی مار بال پیتون نباید پایین تر از 75 درجه فارنهایت (23 درجه سانتی گراد )بیاید .شما حتما باید درجه حرارت محیطی که مار را در ان نگه میدارید بدانید .شما نباید درجه حرارت را حدس بزنید بلکه باید از دماسنج هایی که به بیرون و داخل محفظه مار نصب میشوند استفاده کنید تا دمای دقیق محیط مار را به شما اطلاع بدهد . شما باید هم در جای که خنک کننده قرار دارد و هم در جایی که گرم کننده قرار دارد دماسنج را قرار بدهید .

  راه های متفاوتی برای گرم کردن محفظه بال پیتون وجود دارد . برایگرم کردن میتوایند از پد های گرم کننده زیرین ، گرم کننده سرامیکی ، لامپ ها ی گرم کننده (کمتر استفاده میشوند)استفاده کنید . اگر شما از لامپ ها و بخاری های سرامیکی استفاده میکنید باید به یاد داشته باشید که این وسایل رطوبت وموجود در محفظه مار را از بین برده و میتوانند بسیار هوای اطراف را خشک کنند .برای کنترل گرما و خشکی هوا میتوانید از ترموستات ،ژمان سنج ها و... استفاده کنید . به هیچ وجه از صخره های گرم کننده استفاده نکنید چون این صخره ها در یک جا گرما را متمرکز کرده و شاید باعث سوختگی های جدی شوند .  مارهای بال پیتون نیازمند روشنایی نیستند اما شما باید مانند دیگر خزندگان برای انها شرایط شبانه روز را یعنی 12 ساعت روشن و 12 ساعت خاموش ایجاد کنید . نوری که شبانه روز بالا سر مار روشن باشد یا بسیار تند باشد باعث ایجاد استرس در مار و برخی اوقات مشکلات جسمی برای این مار که شب فعال است میشود .  رطوبت مناسب برای بال پیتون ها 50 تا 60 درصد است .باید میزان رطوبت در همین حدود باشد کم شدن یا زیاد شدن رطوبت هر کدام به صورت جدا گانه میتواند باعث اسیب دیده گی جدی در مار شود .
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پیتون برمه Python molurus bivittatus
  توسط hsoonheb در انجمن مارهای غیر سمی
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 7th July 2011, 06:58 PM
 2. پیتون جواهر (Diamond python)
  توسط simple mind در انجمن مارهای غیر سمی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th October 2010, 11:11 AM
 3. بال پیتون (Royal Python)
  توسط simple mind در انجمن مارهای غیر سمی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 22nd September 2010, 08:18 PM
 4. بورمس پیتون (Burmese Python)
  توسط simple mind در انجمن مارهای غیر سمی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 22nd September 2010, 07:33 PM
 5. بال پیتون البینو (Albino Ball Python)
  توسط simple mind در انجمن مارهای غیر سمی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 22nd September 2010, 01:23 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ