فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  20
لایک لایک:  20
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
 1. #1
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975

  نگهداری کلی ایگوانا (شرح کلی ،قفس،بهداشت،...)(ترجمه)

  نگهداری کلی ایگوانا:


  قسمت 1:
  ایگوانا های سبز از جنگل های امریکای مرکزی و جنوبی می ایند .چون انها گرما و تابش خورشید را دوست دارند ،بر روی درختهای کناری جنگل ها در روشنایی زندگی میکنند .ایگواناها در روز ها فعال و شب ها در خواب هستند .

  انها میتوانند بر روی شاخه های بزرگ افتاب بگیرند و از برگ های درختان تغذیه کنند ..یک نر مجرد بزرگ از یک زمین که از ناحیه مسکونی بزرگتر است محافظت میکند و هر نر بالغ دیگری که از انجا رد شود را میبیند .من این را دیده ام چون من نزدیک تامپیکو میکزیک بزرگ شده ام .


  ایا بیش از یک گونه ایگوانا وجود دارد ؟


  بله ،اما انها اصلا شبیه ایگوانای سبز نیستند و بسیار متفاوت عمل میکنند .یکی از گونه های معمولی ایگوانا ،ایگوانای سبز است که در کارائیب زندگی میکند ،ایگوانای دم خاردار ،ایگوانای سنگی و ایگوانای کرگردنی در دیگر جزایر زندگی میکنند .


  چرا من ایگوانا ها را در رنگ های مختلفی میبینم :

  ایگوانا های سالم کودک باید سبز رنگین کمانی باشند:در دوره بلوغ رنگ انها تغییر خواهد کرد .رنگ انها سبز تیره تر یا سبز مایل به ابی خواهد شد که باید بدانید تمام تغییراتی که در این دوره صورت میگیرند عادی خواهد بود .
  در دوران بلوغ پوست انها تمایل دارد که سایه های از رنگ قهوه ای را در خود نمایان سازد .رنگ چشم های نیز شروع به تغییر کردن خواهد کرد .ایگوانا ها توانایی تغییر رنگ برای استتار در شرایط متفاوتی را خواهند داشت پس اگر فروشنده ای ایگوانا را به عنوان ایگوانایی با رنگ کم یاب به شما فروخت و او بعد مدتی تغییر رنگ داد دلخور نشوید.همچنین غذایی که ایگوانا ها میخورند باعث تغیر رنگشان خواهد شد .
  همچنین تغییرات طبیعی به روی قبه ،برامدگی ها ایجاد میشود که دلیلش زمانی است که ایگوانا در ان قرار دارد .
  رنگ ایگواناهای بالغ ، در فصل جفت گیری رنگشان همانند رفتارشان تغییر شدیدی خواهد کرد .ممکن است در این فصل بر روی بدن ایگواناها رنگ های نارنجی ایجاد شود .  همچنین رنگ ایگواناها هنگام پوست اندازی تیر تر خواهد شد این هر 5 تا 8 هفته در تابستان اتفاق خواهد افتاد .

  رنگ ایگوانا تحت تاثیر عوامل زیادی است دما هم جزو یکی از عواملی است که باعث تغییر رنگ ایگوانا میشود یعنی اگر دما پایین بوده و هوا سرد باشد رنگ ایگوانا تیره تر خواهد شد .

  مترجم:پارنیا .خ


  ادامه دارد ... 2. #2
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975
  ایا ایگوانا ها حیوانات بی خطری هستند ؟

  ایگوانا وحشی تر از انچه در حقیقت هستند به نظر می رسند .به هر حال ،وقتی انها بزرگ میشوند میتوانند به حالت بدی بگیرند که این مسئله برای صورت بسیار خطرناک است .بیشتر ایگواناهایی که ترسیده اند ئو قصد گاز گرفتن ندارند برای فرار شما را خراش خواهند داد .مگر اینکه ناخن هایشان به طور کامل گرفته شده باشد ،ناخن های انها کاملا تیز است . ایگوانا ها با گاز گرفتن بیماری هاری را منتقل نمیکنند اما دهان انها مرکز بسیاری از باکتری ها میباشد . تجربه من نشان میدهد که ایگواناهای بالغ ماده از ایگوانای بالغ نر کمتر گاز میگیرد .
  هر گازی از سوی ایگوانا نیاز مند مراقبت و تمیز شدن با داروی ضد عفونی کننده است به حالت بدنی خود توجه کنید شاید شما نیاز داشته باشید که به یک پزشک مراجعه کنید .  ایگوانا های پیر مذکر میتوانند کمی بد اخلاق باشند . اگر انها حالت روحی شیطنت بار داشته باشند ممکن است با فشار زیادی شما را گاز بگیرند و شما را به سختی رها کنند .هر دو جنسیت ایگوانا درفصل جفت گیری ممکن است تمایل بیشتری به گاز گرفتن پیدا کنند .ایگوانا ها همچنین بیشتر دوست دارند در هنگامی که شما تماسی بیشتر از تماس دیداری با خانه شان داشته باشید شما را گاز بگیرند .  ایگواناهای جوان بر حسب اشتباه ممکن است هنگامی که شما قصد غذا دادن به انها را داشته باشید شما را گاز بگیرند . اگر ایگواناها مدت طولانی در دست نگهداری شده باشند دوست دارند برای فرار کردن گاز بگیرند .ایگوانا ها در هنگام جفت گیری ممکن است گردن جفت خود را نیز گاز بگیرند .اما بدترین گاز از سوی حیوانات زمانی است که کسی به قلمروشان ***** کرده باشد .  اگر شما شک دارید که ایگوانا گونه میخواهد باش ما رفتار کند میتوانید او را در حوله بزرگی بگیرید .تا به حال شده است که من از رو حوله هم مورد حمله قرار گرفته باشم .همچنین ،مثل انسان ها خصویات اولیه ایگوانا ها تغییر خواهد کرد .برخی از ایگواناها روحیه مهربانتری از بقیه انها خواهند داشت و فقط نیاز مند زمانی برای دستی کردن دارند .
  حیوانات دست اموز مهربان میتوانند برای دلیل نا مشخصی بد اخلاق شوند و دلیل عصبانیت و بد خلقی انها میتواند ناگهانی باشد . سعی بر تغییر و برگرداندن اخلاق قبلی ایگوانا نکنید .این کاری بیهوده خواهد بود .  برخی از صاحبان ایگوانا ممکن است سعی منند تا بفهمند چه چیزی باعث ناراحتی ایگوانا شده است .متخصصان ایگوانا یعنی کسانی که سعی میکنند با فیزیولوژی اسناسنی دریابند که چرا حیوان این رفتار را از خود نشان داده است میتوانند به شما کمک کنند .رفتار ها و تغییرات ناگهانی ایگواناها مربوط به ساختار بدنی و هورمون های ترشح شده در بدنشان می باشد .  مترجم :پارنیا.خ


  منبع:http://www.2ndchance.info/IguanaCare.htm

 3. #3
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975
  ایا ایگوانا حیوان خانگی خوبی برای بچه خواهد بود؟  نه برای بچه های زیر 12 سال حیوان خانگی مناسبی نمیباشد و بیشتر بچه هایی که سن 12 سال را دارند نمیتوانند به طور کامل مسولیت نگهداری ایگوانا را بپذیرند .اگر کودکتان یک کودک استثنایی میباشد و مسولیت نگهداری ایگوانا را قبول میکند برایش تهیه کنید اما قبل از ان باید بدانید که شما بالاجبار باید در کارهایی مانند حمام کردن ،تمیز کردن قفس و... به کودک خود کمک کنید .  ایگوانا مثل کودک بزرگ خواهد شد .با بزرگ شدن ایگوانا به نیاز هایش افزوده خواهد شد . کودکانی که سلامت کامل داشته باشند روزی خواسته شان عوض میشود و دیگر دوست ندارند از ایگوانا به عنوان حیوان خانگی مگهداری کنند البته با این حال استثنا های زیادی وجود خواهد داشت .ایگوانا های جوان بسیار حساس هستند و نباید زیاد در دست کودک قرار داده شوند .من خودم نگهداری ایگوانا ها را از 9 سالگی شروع کردم و باز هم تاکید میکنم استثنا وجود خواهد داشت.

  درخشش ایگوانا چگونه است :
  این بر باور میزان علاقه شما به ایگوانا است یعنی این با محبت شما رابطه مستقیم خواهد داشت .ایگوانا ها تقریبا ارام و پخته به نظر می رسند و شاید به علت این است که بسیاری از مردم بر این باورند که انها همه چیز را به خوبی درک میکنند .  به علت اینکه انها تمام زندگی خود را در میان درخت ها میگذرانند حیوانی هستنتند که زیاد حرکت نمیکنند و برای گرفتن طعمه نیاز به جنبش زیادی نخواهند داشت .ایگوانا ها میتوانند مشکلات اسان را حل کنند و شما میتوانید به انها مواردی که ساان است را یاد بدهید .انها در مورد همه چیزی که در اطرافشان اتفاق می افتد اگاه هستند .


  مترجم:پارنیا.خ


  ادامه دارد...
 4. #4
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975

  از کجا باید ایگوانا بخرم

  از کجا باید ایگوانا بخرم :
  قبل از اینکه شما یکی از انها را بخرید ، در اینترنت فروشندگان را بررسی کنید و یکی از انها را که نزدیک شما می باشد انتخاب کنید. برخی از صاحبان ایگوانا ،ایگوانا را از روی هوس میخرند ،یا زندگی انها و شرایطشان تغییر میکنند و دیگر توانایی نگهداری ایگوانا را نخواهند داشت .اگر شما برای اولین بار میخواهید ایگوانا بخرید ،ایگوانایی که پرخاشگر و کمی بیمار است را نخرید .بیش از یک ایگوانا , ایگوانایی که به سختی راه می رود و ظاهری اشفته دارد, غذا نمیخورد نخرید  .بسیاری از ایگوانا ها هنگامی که رشد میکنند و بزرگ میشوند به مغازه های حیوان فروشی دوباره بر خواهند گشت . مغازه های حیوان فروشی اطراف خود را برای تهیه یکی از انها بشناسید .


  برنامه ریزی کنید .قبل از اینکه شما ایگوانا را به خانه بیاورید قفس و وسایل مورد نیاز او را فراهم کنید .هر چییزی که در مورد ایگوانا وجود دارد یاد بگیرید .


  متاسفانه ، بیشتر مردم ایگواناهای خود را مغازه های حیوان فروشی مرکزی تهیه میکنند . حیوان فروشی ها پول خود را با فروختن وسایل به دست می اورند _نه حیوان خانگی !پس به این دلیل است که انها بیشتر تمرکز خود را به روی وسایل مورد نیاز ایگوانا میگذارند و توجه کمی به سلامتی ایگوانا ها میکنند . ایگواناهایی که انها میفروشند تقریبا تازه از تخم در امده اند .بچه های ایگوانا بسیار حساس می باشند و انها در مراحلی که در زندگی میگذرانند استرس زیادی را تحمل میکنند .


  به علت اینکه قیمت انها بسیار پایین است هیچ توجهی به نگهداری سالم و مناسب برای انها نمی شود .اگر شما میتوانید از یکی از افرادی که متخصص در نگهداری ایگوانا است، ایگوانا را تهیه کنید این افراد را در اینترنت یا باغ وحش ها میتوانید پیدا کنید .


  اگر شما فردی را ندارید که با تجربه باشد و به شما کمک کنید در زیر میتواینید از پیشنهاد های ما استفاده کنید :


  1)ایگوانای خود را سریعا پس از رسیدن محموله از مغازه حیوان فروشی خریداری کنید دلیل این سخن این است که معمولا ایگوانایی که میایند قبلا شرایط خوبی داشته ایند و ولی هنگامی که در حیوان فروشی نگه داری میشوند شرایط زندگی خوبی نخواهند داشت .ایگواناهایی که در حیوان فروشی نگه داری شده باشند صعیف تر خواهند بود.


  2) هرگز از فروشندگان دوره ای نخرید .


  3) از فروشنده بخواهید به صورت کتبی بنویسد که 30 روز ایگوانا را تضمین میکند  4) ایگوانایی را بخرید که از همه ایگواناهایی که در انجا وجود سرحال تر باشد چون هر چه ایگوانا ارام تر ، رام تر و... باشد بیمار تر است و ارامی نشانه بیماری در ایگوانا می باشد .


  5)ایگوانایی را که دارای پوستی با رنگ سبز شاداب است خریداری کنید .


  6)تنها یک ایگوانا خریداری کنید  7) همه وسایلی که فروشنده سعی دارد بفروشد را نخرید بلکه وسایلی که واقعا مورد نیاز است تهیه کنید .


  با وجود چیز هایی که گفته شد این ایگوانا ها در مزرعه حیوانات پرورش داده نشده اند .شاید قیمت پایین انهاست که باعث شده همچین مکانی برای انها وجود داشته باشدوانها ایگوانا ها را از امریکای جنوبی هنگامی که از تخم در می ارند بر میدارند و ایگوانا های ماده را برای پرورش میگیرند .
  مترجم:پارنیا.خ


  ادامه دارد...


  منبع:Iguana Care

 5. #5
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975

  چگونه میتوانم بگویم یک ایگوانا ماده یا نر است ؟

  چگونه میتوانم بگویم یک ایگوانا ماده یا نر است ؟  شما با نگاه کردن به بچه ایگوانا نمیتوانید جنسیت او راتشخیص بدهید . ایگوانا ها ی نر و ماده تا 1 سال و نیم یعنی زمانی که طول انها بین 8 تا 10 اینچ است تفاوتی با هم ندارند اما از این زمانبه بعد در نرها تغییراتی ایجاد میشود که میتوان به وسیله انها جنسیت ایگوانا را میتوان تشخیص داد .  به محض اینکه ایگوانا ها از این زمان شروع به رشد میکنند پوست نر ها پر طرح تر و درخشان تر از ماده ها میشود . ارواره های انها قوی تر و پهن تر از ماده ها است .سرهای انها در این مدت رشد بیشتری خواهد کرد و غبغب در خواهد اورد و در کل تمامی اعضای بدنشان از ماده ها بیشتتر رشد خواهد کرد و نمایا ن تر خواهد شد .
  همچنین تاجی که پشت ایگوانای نر رشد میکند بسیار بزرگ است و جلب توجه میکند همچنین حلقه هایی که روی ران هایشان وجود دارد بزرگتر خواهد بود .همچنین انها از ناحیه لگنی بزرگتر از ماده ها خواهند بود
  مونث ها در این دوران تغییر زیادی نمیکنند و تقریبا همانند ایگواناهای نوجوان خواهند ماند شما در عکس زیر میتوانید ایگوانای ماده و نر را مشاهده کنید ! ایگوانایی که سمت چپ است یک ماده بالغ و ایگوانایی که در سمت راست قرار دارد یک ایگوانای نر بالغ است .  ایگوانا ها چند سال زندگی میکنند ؟
  ما عمر طبیعی ایگوانا ها را در طبیعت به طور دقیق نمیدانیم .ایگواناهایی که در اسارت زندگی میکنند بین 10 تا 12 سال زندگی میکنند . هر چند گزارش هایی که نشان دهنده عمر 20 سال ایگوانا است به ثبت رسیده است .  تنها یک سوم ایگواناهایی که در مغازه های حیوان فروشی فروخته میشوند بعد از دوران بلوغ زنده خواهند ماند و دلیل این جز استرس ، فقیر بودن رزیم غذایی ،دما و نور خورشید نیست . شاید در طبیعت تعدادی که زنده میمانند به دلیل شکارگر ها ،عوامل طبیعی و... کمتر از یک سوم باشند .  مترجم:پارنیا.خ


  ادامه دارد...


  منبع:Iguana Careاطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 19th August 2012, 10:38 AM
 2. آزمایش بر روی حیوانات، از ابتدا تا کنون
  توسط edrisbr در انجمن مخالفان آزمایش بر روی حیوانات
  پاسخ: 9
  آخرين نوشته: 27th December 2011, 05:57 PM
 3. آزمایش روی حیوانات، یک روش کهنه، منسوخ و غیرانسانی
  توسط sara_tokli در انجمن حمایت از حقوق حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 18th August 2011, 12:07 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ