رنگ امیزی اسباب بازی طوطی:

چیزهایی که شما نیاز دارید :
قطعات چوب (چرخ ها ،مهر ها،بلوک ها و...)


ظرفسرکه(اختیاری)


رنگ خوراکی

و هرچیز دیگری که شما فکر میکنید با ان میتوانید اسباب بازی را رنگ کنید .


برای شروع کردن ،مطمئن شوید ظرفی دارید که رنگ شما را به خود جذب نکند .شما میتوانید برای ظرفی که در ان میخواهید رنگ خوراکی را بریزید از ظرف یک بار مصرف یا ظرف های پلاستیکی این چنینی استفاده کتید . ظرف های خانه و ظرفهایی که برای اعضا خانواد است را خراب نکنید .مرحله بعدی قرار دادن رنگها در ظرف های رنگی که از قبل تدارک دیده اید قرار دهید وتعداد زیادی رنگ وجود دارد که میتوانید استفاده کنید .سپس شما باید هر رنگ را در یک ظرف بگذارید تا رنگ های متفاوتی داشته باشید .من برای شروع به شما زرد ،قرمز ابی و سبز را پشنهاد میکنم . سپس شما رنگ ها را با هم مخلوط کنید تا رنگ های نارنجی و بنفش و ... درست شود .

حالا باید مطمئن شوید درون هر ظرف به اندازه کافی رنگ ریخته شده است . نباید رنگ ها کمتر از مقدار مورد نظر باشد چون در این صورت رنگ به اندازه کافی به خورد چوب نمیرود و بعد مدتی سریعا از بین خواهد رفت . سپس به رنگ هایی که در هر ظرف قرار دارند به مقدتار کافی اب جوش اضافه کنید این مقدار یعنی کاملا قطعه های شما را بپوشاند اما در هنگام اضافه کردن اب جوش نباید قطعه ها داخل ظرف باشند .شما میتوانید اگر کم است بعدا اضافه کنید .


اگر میخواهید از سرکه برای جلوگیری از بوی نا مطبوع استفاده کنید باید یک چهارم فنجان داخل هر ظرف بریزید اما باید یاد اور شوم که اضافه کردن سرکه به دلخواه است و هیچ اجباری در ان نیست .
نکته :برای به دست اوردن رنگ های درخشان تر ،معمولا میتوانید به مغازه های شیرنی فروشی و نان فروشی مراجعه کنید .انها از این رنگ ها برای پختن کیک های درخشان و بستنی ها رنگی استفاده میکنند اما خب این رنگ ها قیمت بیشتری خواهند داشت . برای رنگ امیزی چوب میتوانید از دستمال یا حوله استفاده کنید .همچنین قلمو ها و وسایل زیادی برای رنگ امیزی وجود دارد .
مرحله بعدی بسیار اسان است ....تکه های چوب خود را به رنگ ها اضافه کنید و صبر کنید .درست است صبر کنید .احازه بدهید این قطعات 30 دقیقه کاملا در رنگ قرار داشته باشند و مطمئن شوید که رنگ کاملا قطعات را پوشانده است .اب داغ کمک بیشتری به جذب رنگ در چوب میشود .اضافه کردن سرکه مانع گرفتن بوی نامطبوع خواهد شد .مترجم :پارنیا.خ