وسایل خانگی و ایده ایی برای جلوگیری از پر کنی طوطی و کاسکو شما:

نیاز نیست اسباب بازی ها حتما از فروشگاه خریداری شده و گران باشند تاباعث سرگرمی و تفریح شوند . برخی از وسایل خانه و میتوانند اسباب بازی های خوبی باشند مانند :

درپوش های بطری های پلاستیکی


دستمال کاغذی


کاغذ ساده سفید


ظرف شیر


روزنامه


لوله دستمال کاغذی


کاغذ کادو

سر جارو


غیره

بقیه موارد از جمله گیره های نگهدارنده لباس،سیم های اتصال ،مگس کش ها و پتوپ ها چوبی میتوانند برای مدت طولانی کاسکو و دیگر طوطی ها را برای ساعت ها سرگرم کنند . مگس کش ها ،سر جارو و بطری های شیر میتوانند اسباب بازی خوبی برای پرنده ای که دارای پر کنی است باشند .


یکی از ایده های جالبی که میتوان داد این است که یک بطری پلاستیکی شفاف تهیه کنید و داخل این بطری گردنبند ،دکمه لباس ،سنجاق لباس و چیزاهای درخشنده ای که به او اسیب نزند بگذارید و بطری را برگردانید(اسباب بازی های کهنه هم میتوانند استفاده شوند و بسیار هم خوب عمل خواهند کرد ).

سپس شما میتوانید به مشاهده تلاش طوطی برای به دست اوردن قطعه نگاه کنید . کاسکو و بقیه طوطی ها اینگونه ساعتها سرگرم خواهند بود . شما میتوانید با ایده های خلاقانه و جالب طوطی خود را وادار به تحرک و بازی کردن بکنید .

درست کردن اسباب بازی برای فردی که وقت ان را دارد میتواند باعث ذخیره پول شود . مواردی چون ،تکه های چوب ،زنگوله ،کلید پلاستیکی ، کنف و ... را میتوان در بسیاری از مغازه ها پیدا کرد . غذای گیاهی رنگی که هنگام پخته شدن از خود رنگ پس میدهند و رنگ های خوراکی مجاز میتوانند به شما کمک کنند تا چوب و اسباب بازی مورد نظر خود را رنگ کنید .بیشتر از رنگ های گیاهی استفاده کنید چون بقیه رنگ ها ممکن است برای کاسکو و طوطی شما در صورت خوردن خطرناک باشد .

همچنین شما میتوانید به مغازه های اسباب بازی فروشی که برای کودکان است سر بزنید و برای طوطی خود اسباب بازی هایی همانند ،کلید پلاستیکی ،جغجغه ،خانه سازی ها و... تهیه کنید . فقط باید به یاد داشته باشید هر چیزی که برای کودک ایمن و بی خطر است برای کاسکو طوطی ایمن و بی خطر نخواهد بود .


مترجم:پارنیا.خ
منبع:http://www.birdsnways.com/birds/ihang.htm