فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  21
لایک لایک:  15
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975

  خرید یک کاکاتیل (ترجمه)

  غذای menu مخصوص کاسکو و طوطی
  خریدن یک کاکاتیل  طبیعت کاکاتیل :

  سه قسمت :  قسمت 1 :  کاکاتیل ها (عروس هلندی ) نسبتا پرندگانی شاد و و هیجانی نیستند انها بسیار ارام می باشند . صداهای پرندگان میتواند گاهی اوقات باعث ناراحت کردن مردم میشود اما کاکاتیل ها برخی اوقات بوسیله صدای خودسعی به هشدا ر دادن میکنند که البته صدای انها بیشتر شبیه به سوت زدن می باشد برخی اوقات انها صدا ها را تقلید میکنند و سعی میکنند حرف بزنند . کاکاتیل های جوان بی نظیر هستند .


  کاکتیل ها زود بزرگ میشوند انها شاید ابتدا از انسان ها بترسند اما بعد مدتی به ترس خود غلبه میکنند و به ایشان اعتماد میکنند . کاکاتیل علاقه خاصی به جویدن دارد و اگر در اختیار او جعبه یا مقوا قرار دهید بعد از مدتی خواهید دید که جعبه را تیکه تیکه کرده است .در کل کاکتیل نیازمند قفسی بزرگتر از قفسی پاراکیت ها هستند .کاکاتیل ها نیازمند فضای بیشتری از گونه های دیگر برای پرواز کردن خواهند بود . شما میتوانید با پرسیدن 10 سوالی که در پایین نوشته شده است متوجه شوید که ایا میتوانید یک کاکاتیل را خوشحال نگه دارید یا نه ؟  10 سوالی که به تصمیم گیری شما کمک خواهد کرد :  یک کاکاتیل معمولا 15 سال زندگی میکند .ایا شما میتوانید این مدت طولانی از کاکاتیل نگه داری کنید ؟  ایا شما مکان خوبی برای قرارر دادن قفس کاکاتیل دارید ؟  ایا شما میتوانید به کاکاتیل اجازه دهید روزانه فرصتی برای پرواز داشته باشد ؟  ایا شما زمان کافی برای اختصاص دادن به کاکاتیل دارید ؟  ایا کسی هست که با کاکاتیل بازی کند ،صحبت کند وبرای او سوت بزند ؟  برای کاکاتیل چه اتفاقی می افتد هنگامی که میخواهید به تعطیلات بروید؟  ایا حیوان خانگی دیگری وجود دارد که کاکاتیل نتواند با او زندگی کند ؟شما میتوانید به سگ اموزش دهید اما به گربه به هیچ عنوان نمیتوان اموزش داد .  ایا شما میخواهید کاکاتیل را به کودک هدیه بدهید ؟ ممکن است فرزند شما سریعا علاقه اش را به کاکاتیل از دست بدهد !  ایا شما مطمئن هستید که هیچ فردی در خانه وجود ندارد که به پر و کرک های بدن کاکاتیل حساسیت داشته باشد ؟  ایا شما توانایی پرداخت مالی غذا و وسایل مورد نیاز پرنده را دارید ؟

  مترجم:پارنیا.خ

  ادامه دارد ...

 2. #2
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975

  قسمت 2:

  قسمت 2 :  ماده یا نر :  اگر شما دنبال یک ککاتیل مجرد هستید ،نگران نر یا ماده بودن ککاتیل نباشید .نر و ماده های جوان ر دو به یک نسبت با خانواده ارتباط برقرار میکنند .به هر حال نها عضوی از خانواده میشوند شروع به حرف زدن میکنند و سوت میزنند .به هر حال اگر شما این کاکاتیل را برای ککاتیل دیگر خود میخواهید باید تجربه و نصیحت های پرورش دهنده را جدی بگیرید با توجه به حرفهای او شما باید تشخیص بدهید که پرنده ای که میخواهید تهیه کنید پرنده مناسبی برای پرنده خودتان است .

  تعیین جنسیت ککاتیل جوان را تنها پروش دهنده های با تجربه میتوانند با درصد اطمینان مختلفی تشخیص دهند . قبل از تغییر رنگ و بالغ شدن پرهای نارنجی پرنده نر به درخشانی پرهای براق ماده نخواهد بود و همچنین علامتی که زیر دم ککاتیل نر وجود دارد در زیر دم ککاتیل ماده وجود نخواهد داشت .من ککاتیل های زیادی را با نام های چیکو ،مایک یا تونی میشناسم که صاحب انها پس از اینکه تخم گذاشت تشخیص داد که ککاتیل نر فرضی یک ماده می باشد .


  تشخیص جنسیت ککاتیلی که دوران بلوغ را گذرانده و کاملا بالغ شده تقریبا 9 ماه را تمام کرده است اصلا کار مشکلی نیست . پر های پذنده کاملا جنسیت پرنده را مشخص میکنند . رنگ پر ماده از رنگ پرهای نر کمرنگ تر است .  لکه ها و صورت پرنده را چک کنید ماده ها معمولا دارای صورتی خاکستری و برجسته می باشند که برخی اوقات رنگهای دیگری هم خواهند داشت .همچنین ماده ها در زیر دم خود قسمتی زرد و مشکی دارند در دور دمشان رنگ زرد فام دیده میشود که در نر ها این رنگ کاملا خاکستری می باشد .  یک پرنده یا یک جفت ؟  بیشتر مردم تنها یک ککاتیل میخواهند ، فرضی که وجود دارد این است که پرنده هایی که تنها زندگی میکنند رفتاری دوستانه تر خواهند داشت و راحت تر و سریع تر صحبت کردن را یاد خواهند گرفت.هنگامی که ککاتیل تنها نگه داری میشود فقط در مواقعی که فرد نگهدارنده به او بسیار توجه کند ،با او بازی کند و وقت زیادی برای او بگذارد خوشحال و شاداب خواهد بود .  بهترین ایده ای که به ذهن من میرسد خریدن یک جفت ککاتیل می باشد .به هر حال با یک پرنده شروع کنید .یکی از جوانترین ها بهترین انتخاب استهنگامی که او یاد گرفت چگونه به شما اعتماد کند میتوانید برای او همراه تهیه کنید . به دلیل اینکه پرنده اول یاد میگیرد که سوت بزند و حتی صحبت کند و او تمام ترفند های بازی را یاد خواهد گرفت .  ککاتیل جدید شاید در ابتدا محبت های انسانی و دسوتی ککاتیل اول با انسان ها را برای خود تهدید ببیند اما پس از متی اعتماد خواهد کرد و خواهد فهمید که انسان ها برای او دوست خواهند بود. شما معمولا دو پرنده با جنس مخالف را تنها برای جفت گیری نگه خواهید داشت .اگر دو ککاتیل نر یا دو ککاتیل ماده را باهم نگه می دارید یکی از انها به عنوان جنسیت ککاتیلی که نیست فرض میشود .این رابطه تنها زمانی که ککاتیل سومی به انها بپیونند از بین خواهد رفت .پس نگهداری سه ککاتیل یه عذاب برای هر 3 انها است که شما باید از ان خودداری نمایید .

  مترجم:پارنیا.خ

  ادامه دارد ...
 3. #3
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975

  قسمت 3 :  قسمت 3 :
  خریدن :


  حیوان فروشی:  شما میتوانید در حیوان فروشی ها یک ککاتیل در این مکان شما میتوانید حیوانات و پرندگان گوناگونی با رنگ های زیبای گوناگون پیدا کنید .
  پرورش دهنده ککاتیل :  پرورش دهدنگان ککاتیل ترجیح میدهند که مستقیما به فردی که میخواهد ککاتیل را نگه داری کند حیوان را بفروشند تا مطمئن شوند که ککاتیل تمام طول زندگی خود را در اسایش و با عشق میگذراند و مشکلی نخواهد داشت.شما میتوانید ادرس پرورش دهندگان ککاتیل را از دوستان و کلاب های حیوانات تهیه کنید .


  هنگامی که میخواهید پرنده را از محل خرید به خانه خود بیاورید نباید در جعبه و یا جایی که باعث وحشت پرنده شود قرار دهید چون پرنده میترسد و امکان دارد رفتار وحشیانه ای از خود نشان بدهد .هنگامی که شما یک ککاتیل را میخرید باید برخی اطلاعات را یادداشت کنید این اطلاعات شامل :تاریخ خرید ،نوع پرنده ،قیمت ،ادرس محلی که از ان پرنده را خریده اید


  .
  چیز هایی که باید هنگام خرید تشخیص دهید :  سن پرنده مهم است :

  یک پرنده جوان که سنش بین 10 تا 12 هفته باشد میتواند بهترین انتخاب برای شما باشد چون او به طودی رفتار کردن را خواهد اموخت و زود رام خواهد شدالبته این در صورتی است که رفتار درتسی با او شود .البته به یاد داشته باشید پرهای ککاتیل جوان رنگ کمرنگی خواهد داشت ،رنگ پرهای ککاتیل نر تا هنگامی که 9 ماهه نشوند کامل نخواهد شد .  چگونه بگوییم یک ککاتیل جوان است :

  گوونه های ککاتیل را چک کنید رنگ ان ها نباید نارنجی براق باشد . راه دیگر باریک بودن پرهای دم پرنده است و انتخای انها زرد مایل به سفید است .دم انها از یک ککاتیل بالغ کوتاهتر خواهد بود .صورت انها کاملا شکل نگرفته ایت و پرهای انها از پرهای پرندگان بالغ نامرتب تر خواهد بود .
  یک ککاتیل سالم چه شکلی است :  همه پرها شکل کامل خود را دارند و درخشندگی زیادی دارند .پرهای مرتبط با الت تنسالی نچسبیده و کاملا سالم هستند و به هیچ جیزی اغشته نمی باشند .دور چشمها یا بینی هیچ ترشحی وجود ندارد .هنگام حرکت تعادل خود را از دست نمیدهند و پاها را درست سر جای خود میگذارند .با چرندگان دیگر به خوبی رفتار میکند و پرخاشگر نمیباشد .


  یک ککاتیل بیمار چه شکلی است :
  پرنده بیمار در یک گوشه قفس با چشمان نیمه باز کز خواهد کرد .منقارش کثیف است و هنگام دفع به تمیز کردن کمک میکند .هرچند که هر ککاتیلی که این که این علائم را داشته باشد بیمار نمیباشد .این میتواند علائم خواب پرنده سالم باشد و ککاتیل ها در روز چرت های کوتاهی میزنند .


  قفس مناسب:


  هیچ قفسی مکان ثابت زندگی ککاتیل نخواهد بود چون این پرنده نیاز به پرو.از کردن در مکانی ازاد دارد چون در غیر این صورت ککاتیل افسرده و چاق خواهد شد .هرچند که شما تمام زمانی را که امکان دارد به پرنده اجازه بدهید ازاد باشد و پرواز کند باز گاهلا باید داخل قفس رورد مثلا برخی اوقات که شما مهمانی دارید یا اینکه قرار است اتاق را تمیز کنید نیاز دارید تا ککاتیل در قفس باشد ..به این دلایل باید قفس به قدری بزرگ باشد که در موقعی که پرنده داخل ان است موجب ازار پرنده نشود و پرنده به راحتی بالا پایین رود ،پر بزند و بازی کند .  مترجم:پارنیا.خ
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. روش حمام کردن عروس هلندی ( کاکاتیل)
  توسط Shahrzad در انجمن مقالات آموزشی عروس هلندی
  پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 8th September 2013, 02:34 PM
 2. تیله گربه دی اس اچ
  توسط HElios در انجمن معرفی گربه های خانگی اعضا
  پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 25th August 2012, 10:45 PM
 3. تیهو
  توسط hsoonheb در انجمن متفرقه پرندگان وحش
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd December 2011, 08:59 PM
 4. نگهداری رطیل ها (رتیل) به عنوان پت (ترجمه)
  توسط Tarantula در انجمن متفرقه اگزاتیک پت
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th October 2010, 01:46 AM
 5. ژننتیک
  توسط سعید در انجمن ژنتیک Genetics
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 6th August 2010, 03:00 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ