فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  15
لایک لایک:  18
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975

  قبول کردن یک کاسکو (طوطی خاکستری )پیر میتواند فوق العاده باشد !(ترجمه)

  غذای menu مخصوص کاسکو و طوطی
  قبول کردن یک کاسکو پیر هم میتواند فوق العاده باشد !

  در دو قسمت  قسمت 1 :


  نویسنده:
  Anne Johnson


  نکته :این مقاله را برای طوطی های دیگری به غیر از کاسکو (طوطی خاکستری )نیز مربوط میشود


  بر طبق آمار ،این پرنده میتواند در زندگی خود بیش از 7 صاحب داشته باشد . برخی اوقات به دلیل تغییر وضعیت زندگی ،صاحبان طوطی باید دنبال خانه جدید برای طوطی خود باشند .


  دلایلی که باعث میشود که طوطی خاکستری (کاسکو) برای فروش گذاشته شود عبارتند از:  تغییر در وضعیت خانواده برای مثال طلاق گرفتن یا به دنیا اوردن فرزند جدید ، همچنین گاهی افراد بدون اطلاع قبلی از سر و صدای این پرنده و شیطنت هایش اقدام به خریداری کرده و پشیمان میشوند
  و . . .

  یکی از دلایلی که باعث میشود کاسکو (طوطی خاکستری )و بقیه طوطی ها واگذار شوند این است که طول عمر انها بین 70 تا 100 سال می باشد این کاملا مشهود است که عمر این پرندگان نسبت به صاحبان فزونی می یابد.

  قبول کردن یک کاسکو (طوطی خاکستری ) به عنوان دوست میتواند هم جنبه مثبت دارد هم جنبه منفی . بنابراین ،آیا شما میتوانید از پس یک طوطی که قبلا صاحب داشته بر بیایید ؟ ابتدا قبل از پذیرفتن طوطی که قبلا صاحب دیگری داشته باید مواردی را در نظر بگیرید که حائز اهمیت است.

  اولین نکته ای که شما باید در نظر بگیرید این است که ایا میتوانید با کاسکو (طوطی خاکستری ) ارتباط برقرار کنید و ایا شما وقت کافی برای بر طرف کردن نیاز ها و مراقبت کامل از او دارید . برخی از این کاسکو ها ممکن است حتی بیش ازچند صاحب اسبق داشته باشند.  برخی از انها ممکن است تربیت یادستی نشده باشند وبرخی از انها به دلیل رفتار گرایی و شرطی شدن به عادات بد مانند جیغ زدن .پرکنی و... مطرود شده باشند. شاید همه او را ترک کرده باشند و حتی تنهایش گذاشته اند.  در این موقع است که شما باید از خود بپرسید که ایا توانایی نگه داری و تجربه کافی برای یک کاسکو (طوطی خاکستری )که قبلا صاحب دیگری داشته دارید ؟و باید مطمئن شوید که میتوانید برای او زندگی سالم و بدون دردسر و محبت آمیز فراهم کنید ؟

  خریدن یک کاسکو پیر میتواند کمی هم فایده داشته باشد . برخی از این کا سکو ها کاملا رام هستند و رفتاری دوستانه دارند .معمولا کاسکو های پیری که برای فروش گذاشته میشوند قیمت کمتری از کاسکو های بچه ای هستند که نیاز به دستی غذا دادن دارند .

  در مورد نگهداری و مسائل کاسکو (طوطی خاکستری )که میخواهید بخرید کمی به مطالعه و بررسی بپردازید . تا انجا که میتوانید در مورد آن از صاحب قبلی اطلاعات کسب کنید مثلا از او در مورد سن ،عادت ها ،غذاهای مورد علاقه رفتار عمومی و...سوال کنید.

  اگر کاسکو شما دارای میکروچیپ باشد شما میتوانید پرورش دهنده اصلی را پیدا کنید و در او در مورد بسیاری از مسائل سوال کنید .


  پس از اینکه شما تمام اطلاعاتی که میتوان در مورد کاسکو مورد نظر به دست اورد را بدست اوردید میتوانید متوجه بشوید که ایا این کاسکو (طوطی خاکستری ) برای شما مناسب است یا نه ؟!

  شما باید کمی در مورد این مسائل واقع بینانه عمل کنید . برخی از پرندگان پیر ممکن است مسائلی چون پر کنی ، فریاد ز دن ،گاز گرفتن و... داسته باشند که دلیل این مسائل مشکلاتی است که صاحب قبلی برایشان ایجاد کرده اصلا به همین علت قصد فروشش رادارند.پس شما باید به همه اینها توجه کنید .


  برخی از این مسائل در مدت زمان کم میتوانند از بین بروند چون به علت تغییر مکان رخ دادند اما برخی از اینها نه تنها از بین نمیروند بلکه با تغییر مکان بدتر هم میشوند . مطمئن شوید که شما دسترسی به منبعی دارید که هر گاه مشکلی برای کاسکو شما پیش امد به ان رجوع کنید .
  مترجم:پارنیا.خ  ادامه دارد ...


 2. #2
  همکار قدیمی(سرپرست مترجمین)

  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  4503
  میانگین پست در روز
  0.07
  تعداد ارسال ها
  170
  نسیم جونم لطف میکنی منبع دقیقشو بذاری گلم ؟ جناب آژیده قانون جدید گذاشتن توی فروم. ممنون میشم عززززیزم:smile (2):

 3. #3
  همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  کرج
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  شماره عضویت
  3006
  میانگین پست در روز
  0.37
  تعداد ارسال ها
  975  قسمت 2 :
  صبر و تحمل یکی از نیاز های اساسی است که طوطی خریداری شده به ان نیاز خواهد داشت .برخی از کاسکو (طوطی خاکستری )پس از مدت کوتاهی با شما رابطه برقرار خواهند کرد ولی برخی از طوطی های خاکستری نیاز به زمان بیشتری برای برقراری رابطه خواهند داشت .

  هر کاسکو شخصیت ویژه خود را دارد و صاحب او باید با توجه به شخصیت وی با او رفتار کند .برخی از کاسکو های پیر که شما خریداری میکنید ممکن است به علت کم توجهی یا ندانستن روش صحیح نگه داری توسط صاحب قبلی دچار افسردگی شده باشند . پرنده هایی که در این وضعیت به سر میبرند زمان بیشتری برای اعتماد کردن و برقراری رابطه با شما خواهند داشت و شاید این کار شما را کمی مشکل تر کند .


  هنگامی که شما کاسکو را به خانه جدید می اورید باید مطمئن شوید که قفس کاسکو به مدت 90 روز در مکانی ارام و بدون سر و صدا و در قرنطینه قرار دارد . اگر پرنده دیگری دارید بدانیدطوطی باید در قرنطینه کامل به سر برد . نگه داری از طوطی سالخورده مستلزم توجه مضاعف است به محض خرید طوطی در زودترین زمان ممکن باید طوطی را برای معاینه کامل به دامپزشک متخصص پرندگان ببرید تا دامپزشک طوطی را معاینه کند تا اگر بیماری او را تهدید میکند برای درمانش سریعا اقدام کنید . در مدت زمانی که دامپزشک در حال معاینه طوطی می باشد شما میبایست اطلاعاتی که در مورد طوطی دارید در اختیار دامپزشک بگذارید .


  در زمانی که طوطی در قرنطینه به سر میبرد شما باید او را روزانه وزن کنید و اگر علائم استرس و بیماری را مشاهده میکنید یادداشت کنید . جابه جا شدن طوطی پیر ممکن است از یک کاسکو جوان به طبع بسیار استرس زا تر میباشد پس سعی کنید بهترین شرایط زندگی ،غذایی و بهداشتی را در اختیار طوطی قرار دهید . برای اینکه طوطی ارامش از دست رفته خود را احیا سازد میتوانید از قفس قدیمی اش و اسباب بازی ها و وسایلی کعه دوست دارد استفاده کنید این باعث میشود طوطی احساس راحتی بیشتری کند .برخی از علائم استرس شامل لرزیدن ،سنگین نفس کشیدن ،کرک دار شدن پرها ،کم شدن اشتها و بی حالی پرنده باشد .


  برقرار کردن ارتباط با طوطی پیر میتواند جنبه منفی نیز دارد و زمان طولانی تری را به خود اختصاص بدهد .برخی از طوطی ها سریعا به محیط جدیدشان عادت خواهند کرد و شاید این عادت کردن برای برخی دیگر از طوطی ها مدت زمان بیشتری را بطلبد . پس شما باید برای برقراری ارتباط با طوطی و جلب اعتماد او چند ماه را مد نظر داشته باشید . این مراحل به ارامی طی خواهند شد نکته ای که وجود دارد این است که طوطی باید در تمام این مراحل ارامش داشته باشد و شما به طوطی خاکستری خود زمان بدهید تا به شما و محیط جدیدش اعتماد کند و با شما رابطه دوستی برقرار کند .

  شما باید با طوطی به ارامی رفتار کنید یعنی ارام به قفسش نزدیک شوید ،ارام با او صحبت کنید و ارام به او غذا دهید . هنگامی که میخواهید با پرنده صحبت کنید به روی زمین بنشینید چون این باعث میشود که پرنده ارامش بیشتری داشته باشد .به پرنده اجازه بدهید تا خودش تصمیم بگیرد .شما نمیتوانید پرنده را مجبور به دوستی کنید چون این باعث میشود ارامش پرنده از بین رود و او بترسد و این میتواند عاملی برای از بین رفتن اعتماد طوطی خاکستری نسبت به شما و طولانی شدن مدت برقراری ارتباط شما با او بشود .


  اهلی کردن ،اموزش دادن و اصلاح رفتار ممکن است برای یک طوطی امری بسیار ضروری باشد . شما باید هنگامی که پرنده با شما احساس راحتی کرد اصلاح رفتار و.... انجام دهید .قبل از اینکه اموزش را شروع کنید باید مطمئن شوید که بالهای پرنده قیچی شده اند . چون اگر بالهای طوطی قیچی نشده باشند اهلی کردن و اموزش سخت خواهد بود


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. ایا میتوان طوطی های پیر را تربیت کرد ؟
  توسط Black_Heart در انجمن روانشناسی و رفتار شناسی طوطی سانان
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 19th November 2016, 05:12 AM
 2. نام های پیشنهادی برای همستر
  توسط Black_Heart در انجمن همستر
  پاسخ: 11
  آخرين نوشته: 12th July 2015, 11:58 PM
 3. چشمه گل فشان پیرگل – سیستان و بلوچستان
  توسط hsoonheb در انجمن اثر طبیعی ملی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 15th December 2011, 03:07 PM
 4. نگهداری از همستر پیر (ترجمه)
  توسط Black_Heart در انجمن مقالات ترجمه شده
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 17th January 2011, 11:51 AM
 5. پیدا کردن همستر گم شده(ترجمه)
  توسط Black_Heart در انجمن مقالات ترجمه شده
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd December 2010, 08:49 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ