ایا طوطی من به نشیمن گاه نیاز دارد ؟هنگامی شما حیوان خانگی خود یعنی طوطی را به خانه می اورید ،باید مطمئن شوید که در خانه شما زندگی مناسبی را دارد . این شامل اینکه قفس مناسب و دارای فضای کافی نیز باشد هست .این همچنان شامل غذای مناسب و سرگرمی های مناسب و اب تازه برای طوطی خواهد بود . شما نباید به هیچ وجه وسایل داخل قفس و اسباب بازی های طوطی را فراموش کنید .

طوطی ها کاملا باهوش و کنجکاو می باشند .اگر انها اسباب بازی برای بازی کردن نداشته باشند در طول زمان کسل خواهند شد و عادات بدی پیدا خواهند کرد . یکی از چیز هایی که برای طوطی بسیار ضروری می باشد نشیمن گاه او می باشد . طوطی دوست دارد که روی نشیمن گاه بنشیند و حرکت چیزهای اطرافش را تماشا کند . شما باید یک نشیمن گاه مناسب را با دقت برای طوطی خود انتخاب کنید تا مطمئن شوید که زندگی طوطی امن و بدون خطر می باشد .


انتخاب بهترین نشیمن گاه برای طوطی شما :یکی از چیزهایی که نکته خیلی مهمی در خرید نشیمن گاه است این است که اندازه نشیمن گاه باید کاملا با اندازه طوطی شما متناسب باشد . اگر طوطی شما نشیمن گاهی داشته باشد که اندازه او نباشد میتواند مشکلات زیادی را که مربوط به پاهایاش میشود مانند التهاب پاها تجربه کند .


اندازه نشیمن گاه باید به اندازه ای باشد که طوطی بتواند تمام وزنش را به روی نشیمن گاه بندازد و بتواند بدون فشار به پاها بایستد .شما میتوانید نشیمن گاه های مختلفی را برای طوطی قرار بدهید تا برای پاهای او تمرین هم شود .به هر حال نشیمن گاه نباید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد چون هر کدام به نوعی باعث ازار طوطی میشوند .


بسیاری از مردم دوست دارند برای پرنده نشیمن گاه های طبیعی که از شاخه ساخته شده اند را استفاده کنند .این انتخاب بسیار خوبی است چون طوطی علاوه بر استفاده ان به عنوان نشین گاه ان را میتواند بجود .به هر حال شما باید با دقت نشیمن گاه طبیعی را انتخاب کنید . بسیاری از درختان سم پاشی شده اند و این سم پاشی برای طوطی بسیار خطرناک خواهد بود پس مطمئن شوید که شاخه ای را که انتخاب کردید بدون مواد شیمیایی باشد و برای طوطی خطری نداشته باشد .
همچینین شما باید مطمئن شوید که شاخه خشک است ، هیچ نوع حشره ای به روی ان نشسته است و به اندازه کافی قدرت تحمل وزن طوطی را دارد ،شما نیاز دارید تا چند مرحله را طی کنید .

ابتدا با تمیز کردن با دقت شاخه شروع کنید. شما میتوانید برای حل این مشکل از شوینده و اب استفاده کنید اما باید پس از استفاده مطمئن شوید که شوینده ای بر روی شاخه باقی نمانده است . شما باید مطمئن شوید که هیچ حشری های بر روی شاخه نیست از بین بردن حشرات کار بسیار مشکلی است پس برای این کار شاخه را 30 دقیقه در اب جوش بجوشانید .


اگر شما دوست ندارید خود را درگیر شاخه برای نشیمن گاه کنید مشکلی نیست شما میتوانید از نشیمن گاه های مخصوص طوطی که از پلاستیک ساخته میشود استفاده کنید .اگر شما این گزینه را انتخاب میکنید شما باید مطمئن شوید که اندازه درست را انتخاب کرده اید و شما باید بدانید که پس از مدتی این نشیمن گاه ها پوسیده و خراب میشوند و شما باید انها را جایگزین کنید .


هنگامی که شما طوطی خود را به خانه می اورید شما باید مطمئن شوید که او سالم وسلامت خواهد بود و سرگرمی خواهد داشت .شما باید مطمئن شوید نشیمن گاه جدید که انتخاب کرید بهترین نشیمن گاه برای طوطیتان است .
مترجم:پارنیا.خ
منبع:birdcage.net