قفس پاراکیت-چگونه یک قفس را انتخاب کنیم :

شما میخواهید خانه خود را از خطر محافظت کنید ،خودتان را از خطر دور کنید ،راحت باشید ،دارای تفریح و سرگرمی باشید . شما همه این چیزهایی که برای خود میخواهید باید هنگام خرید قفس برای پاراکیت در نظر بگیرید .


پاراکیت ها نیاز مند اتاقی هستند که داخلش اساب بازی باشد و فضای کافی برای پرواز وجود داشته باشد . پس این دلیلی است که انها نیاز به قفس بزرگ با طبقات و اتاق های فراوان دارند .

همچنین شما باید به یاد داشته باشید که برای پاراکیت خود قفسی را تهیه کنید که برایش خطر نداشته باشد و از فلزاتی همچون فولاد و... ساخته شده باشد چون فلز هایی مانند روی برای پاراکیت ها بسیار خطرناک می باشد چون پاراکیت ها عادات به جویدن قفس دارند .شما باید مطمئن شوید که قفس کاملا مناسب است و دارای هیچ نوع تیزی و خطری برای پرنده نیست .

پاراکیت ها پرندگان بسیار باهوشی هستند پس اگر قفسی میخرید که درش با بالا و پایین شدن باز میشود باید کاری کنید که قفس باز نشود مثلا میتوانید از مفتول ،پارچه و... برای بستن کامل در قفس استفاده کنید .برخی از پاراکیت ها هنگامی که میخواهند از قفس بیرون بیایند سرشان لای در میماند و زخمی میشوند .

برای پاراکیت ها قفس مستطیلی شکل را انتخاب کنید چون انها از رفت به گوشه های قفس لذت می برند . همچنین میله های قفس باید به قدری به هم نزدیک باشند که پاراکیت ها نتوانند سرشان را بیرون بیاورند و خودشان را زخمی کنند . همچنین قفس باید دارای میله های افقی باشد تا پرنده از انها بالا برود و هنگامی که خسته میشود استراحت کند .

قفس پاراکیت با سینی متحرک زیرین ،درهای بزرگ ،در کوچک برای غذا دادن میتواند تمیز کردن بدون دردسر و راحتی داشته باشد .

قفس پاراکیت خود را باید در جایی قرار دهید که نور به اندازه کافی وجود داشته باشد .قفس را به هیچ وجه در اشپزخانه قرار ندهید چون برای پاراکیت ها بسیار خطرناک می باشد . تفلون و دود حاصل از سوختگی یا بخار تمیز کننده ها میتواند باعث مرگ پاراکیت شود .
قفس پاراکیت را در قسمتی از خانه قرار دهید که رفت و امد زیاد باشد و پاراکیت حس کند که عضوی از خانواده می باشد .همچنین شما باید مطمئن شوید که به اندازه کافی در قفس برای پاراکیت خود اسباب بازی گذاشته اید که پاراکیت سرگرم شود .مترجم:پارنیا.خ