میگو تمیز کننده نعنایی :


نگهداری :اسان

حالت رفتاری :صلح جو

سازگاری با ریف : بله

خصوصیات اب : دمای اب بین 22 تا 26،ph 8.1 تا 8.4،سختی اب 10 تا 12 ،شوری اب 1.023تا1.025

حداکثر اندازه :2

رنگ :قرمز ،زرد ،سفید

رژیم غذایی : گوشتخوار

مکمل ها :ید ،منیزیم ، عناصر کم یاب ،کلسیم

سازگاری : به دید کلی مراجعه کنید

محل زندگی : غرب اتلانتیک ، ایالت فلوریدا ، خلیج مکزیک

خانواده :Hippolytidae


دید کلی :


میگو های تمیز کننده نعنایی یکی از بهترین نوع از ابزیان اب شور می باشند که به علت طبیعتشان میتوانند شقایق های شیشه ای یا اپتازیا را از بین ببرند . به یاد داشته باشید برخی از گونه های میگو نعنایی تمایل بیشتری به مدیریت کردن و از بین بردن شقایق شیشیه ای(اپتازیا) دارند نسبت به بقیه گونه هایشان که به از بین بردن ... اصلا علاقه مند نیستند .با توجه به اینکه گفته شده این یکی از خانواده های تمیز کننده می باشد Lysmata wurdemanni بیش از بقیه نژاد ها رباینده می باشد . میگو پاک کننده نعنایی در اکواریوم میچرخد و در مکان هایی که غذای دست نخورده و قسمت های تجزیه نشده وجود دارد تغذیه میکند .این میگو عضو خانواده Hippolytidae که دارای رنگهای درخشان و سفید مایل به کرم با راه راه ها و خط های غیر هم انداز زیبا می باشند .
همچنین شما باید بدانید میگو رگه دار یا میگو تمیز کننده برخی اوقات با دیگر اعضای خانواده اش یعنی Rhynchocinetes durbanensis اشتباه گرفته میشود .هر چند که این میگو ها دارای بینی تیزی و لکه های سفید متفاوتی می باشند .در طبیعت میگو های نعنایی بیشتر در میله های ایستاده ریف پیدا میشوند. میگو تمیز کننده نعنایی بهترین انتخاب برای زندگی صخره ای است چون میتواند در ان پنهان شود .


میگوی تمیز کننده نعنایی اجتماعی است و به ارامی به سمت جایی که ریف قرار دارند خواهد رفت و در انجا سکونت خواهد کرد . مانند بقیه ابزی های دیگر میگوی نعنایی نمیتواند نیترات و داروهای اولیه مورد استفاده برای اب را تحمل کند . بهتر است برای سالم بودن و پوست انداخت به اب مقداری تقویتی مانند مولتی ویتامین اضافه کنید .در اضافه چه چیزی باید برای میگو نعنایی تهیه کنید ،شما باید برای رژیم غذایی میگو دریایی از غذاهای اماده شده و تیکه های ماهی تازه استفاده کنید .
میگو های تمیز کننده نعنایی در مزرعه های مخصوص پرورش داده میشوند .

همچنین میتوان انها را در اکواریوم های خانگی پرورش داد . تنها کاری که باید کرد جدا کردن شفیره ها و نگهداری و تغذیه مناسب انها است .


اندره در ر جنوب غربی اتلانتیک در مورد Lysmata wurdemanni تحقیق کرده است .راینوجوندا در مورد ریخت شناسی و رنگ شناسی این موجود به بررسی پرداخته اند . میگو های تمیز کننده نعنایی میتوانند بسیار راحت از رتگشان شناخته شوند . میگو تمیز کننده نعنایی هم هم اهل فلوریدا و هم اهل خلیج مکزیک می باشد و Lysmata boggessi گونه ای است که بیشتر تمایل به خوردن شقایق شیشیه ای(اپتازیا) دارد .ما گاها گونه هایی مختلط از نژاد Lysmata wurdemanni پیدا میکنیم و با دکتر راین مشورت میکنیم و او گفته است بر روی همه میگو های نعنایی ازمایش انجام شده و همه انها تمایل به از بین بردنشقایق شیشیه ای(اپتازیا) دارند .
اگر دقیقا گونه ای که شما دقیقا دارید در لیست زیر باشد میتواند میگوی دریایی باشد . گونه ای که شما خریداری کرده اید ممکن است در سال تغییراتی در او ایجاد شود . اما تمام گونه هایی که در زیر نام برده شده است تمایل به از بین بردن شقایق شیشیه ای(اپتازیا) دارند .
Florida Bay and Atlantic - L. wurdemanni

Caribbean - L. ankeri

Florida Bay and Gulf of Mexico - L. boggessi

South Western Florida Keys - L. rafa


مترجم:پارنیا.خ

منبع : liveaquaria.com