فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  69
لایک لایک:  70
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
 1. #1
  همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

  تخصص
  مهندسی برق قدرت
  محل سکونت
  قزوین
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی های آب شیرین
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4029
  میانگین پست در روز
  0.57
  تعداد ارسال ها
  1,419

  عنکبوت منزوی قهوه ای Brown Recluse Spider

  با سلام خدمت بزرگواران پارسی پت.دیدم دوست عزیزم، مصطفی عکسهایی از نیش یک عنکبوت قرار داده بود، تصمیم گرفتم سرچ کنم و چند تا مقاله در مورد این نوع عنکبوت براتون ترجمه کنم!


  مقاله دانشگاه ایالتی اوهایو

  حشره شناسی

  1991 Kenny Road, Columbus, Ohio 43210

  Susan C. Jones, Ph.D.
  استادیار حشره شناسی
  متخصص آفات خانگی و بنیادی


  عنکبوت منزوی قهوه ای متعلق به یک گروه ازعنکبوت ها است که رسما به عنوان"عنکبوت منزوی" در دسته ی Loxosceles شناخته شده است.
  این عنکبوت همچنین در عامیانه به اسم عنکبوت " کمانچه" یا عنکبوت "ویلن" شناخته میشود زیرا نشانه ای ویلن مانند بر روی سر آن وجود دارد. با این حال این ویژگی بسیار کوچک بوده و در تمامی گونه های "عنکبوت منزوی" دیده نمی شود.
  نام رایج ، عنکبوت منزوی قهوه ای، مربوط به تنها یک گونه، reclusa Loxosceles است که نام آن اشاره به رنگ و عادات آن دارد. موجودیکه به دنبال انزوا می گردد.


  توزیع

  عنکبوت منزوی قهوه ای و ده گونه دیگر ازLoxosceles ها بومی ایالات متحده هستند.  تعیین هویت
  در عنکبوت منزوی قهوه ای بالغ مانند دیگر گونه های عنکبوت منزوی، نشانه ی ویلن مانند تیره ای به خوبی مشخص است که از گردن شروع شده و شکم کشیده شده است. شکم بطور یکنواخت دارای رنگ می باشد و این رنگ می تواند از رنج قهوه ای مایل به زرد روشن تا قهوه ای تیره باشد و پوشیده از موهای بسیار ریز متعددی است که ظاهری مخملی به شکم می دهد.
  پاهای نازک،قهوه ای و بلند آن نیز دارای موهای زیادی است اما کاملا" پوشیده و گسترده نیست.
  بدن آنها 3/8 اینچ طول و 3/16 اینچ عرض دارد. نر ها از نظر جثه کمی کوچکتر از ماده ها هستند اما به نسبت دارای پاهای بلندتری می باشند. هر دو جنسیت زهرآلود و سمی می باشند.نابالغین دقیقا" مشابه بالغ ها هستند بغیر از نظر سایز و رنگ که کمی روشن تر می باشند.
  از آنجائیکه بیشتر عنکبوت ها 8 چشم دارند، عنکبوتان منزوی 6 چشم دارند که بصورت جفت و نیم دایره در قسمت جلوی سر چیده شده اند. یک لنز 10X یا یک میکروسکوپ نیاز است تا بتوان این خصوصیات را دید.

  دوره زندگی و عادات

  تخم گذاری اولیه از ماه می تا ژولای بطول می انجامد. ماده ها حدود 50 تخم می گذارند که در کیسه ای ابریشمی که حدود 2/3 اینچ قطر دارد، محفوظ می گردند. هر ماده ممکن است چندین کیسه در طول چندین ماه ایجاد کند. عنکبوت نر حدود 1 ماه یا کمی کمتر از تخم ها مراقبت می کند. بطور میانگین حدود 1 سال از زمان تخم گذاری تا بلوغ کامل زمان می برد.
  عنکبوت منزوی قهوه ای بالغ حدود 1 تا 2 سال عمر می کند. آنها می توانند در دوره ای طولانی ( حدود 6 ماه) بدون آب و غذا زنده بمانند.
  عنکبوت منزوی قهوه ای عموما" در جاهای تاریک، مناطق دست نخورده می باشد. آنها در محیط های انسانی، زیر زمین ها، سردابها، کمد، کفش، یقه پیراهن و در پشت مبلمان ها مخفی می شوند.

  عنکبوت منزوی قهوه ای متهاجم نیست و فقط زمانیکه فشرده و یا مضطرب شود نیش می زند. بعضی از افراد بطور کاملا" سهوی در هنگام غلط خوردن در رختخواب خود توسط این عنکبوت گزیده می شوند.
  برخی دیگر به طور تصادفی بعد از لمس عنکبوت در هنگام تمیز کردن انبارها گزیده می شوند.بعضی از گزشها زمانی اتفاق می افتد که مردم لباسها و کفشهایی را که بندرت اسفاده می کنند، می پوشند.

  علائم گزش

  واکنش فیزیکی به نیش عنکبوت منزوی قهوه ای به میزان زهری که تزریق می کند و حساسیت بدن قربانی بستگی دارد. در بعضی از افراد نیش تاثیری ندارد درحالیکه دیگر گزارشات و تجربیات حاکی از، ازبین رفتن بافت ها و ماهیچه ها در ناحیه گزش می باشد. بسیاری از گزشهای منزوی قهوه ای فقط باعث لکه ای می شود. اکثریت قریب به اتفاق گزش منزوی قهوه ای بدون هیچ گونه جای اثری بهبود می یابند.
  در ابتدا ممکن است گزش مانند نوک سنجاق یا حتی غیر قابل دیدن باشد. بعضی نیز ممکن است بمدت 2 تا 8 ساعت از گزش اطلاعی نداشته باشند. برخی دیگر احساس سوزش به دنبال درد شدید دارند.
  بندرت، بعضی از قربانیان واکنش های سیستماتیک کلی را تجربه می کنند مانند بی قراری، خارش عمومی ، تب ، لرز ، تهوع ، استفراغ ، و یا شک.
  معمولا" در ابتدا یک تاول سفید کوچک در ناحیه ی متورم ایجاد می گردد.کم کم محل گزش بزرگ و قرمز می شود و برای مدتی بافت، به سختی قابل لمس می باشد.
  زخم گزش عنکبوت منزوی قهوه ای خشک ، به رنگ آبی خاکستری یا آبی مایل به رنگ سفید،دارای فرو رفتگی های نا منظم،با لبه های پاره پاره و قرمز رنگ در اطراف آن می باشد که نشانه ی "قرمز، سفید و آبی" نامیده می شود.
  ابعاد زخم معمولا" 1 ½ اینچ در ( × ) 2 ¾ یا کوچکتر می باشد.
  نیش عنکبوت منزوی قهوه ای می تواند دردناک و زخمی عمیق که مدت زیادی برای بهبود یافتن زمان می برد را نتیجه داشته باشد.
  مرگ و میر بواسطه ی گزش بسیار نادر می باشد اما بیشترین خطر را می تواند برای کودکان، سالمندان و افرادی که وضعیت جسمانی ضعیفی دارند بهمراه داشته باشد.
  هنگامی که بدن واکنشی شدید به زخم نشان می دهد،موضع زخم مانند یک آتشفشان سر باز می کند. زخم باز ممکن است از اندازه ی شست یک فرد بالغ تا بگستردگی یک دست باشد. بافت مرده بتدریج پوسته پوسته شده و بافت زیرین نمایان می گردد.
  زخم فرو رفته ممکن است به آرامی در طول 6 تا 8 هفته بهبود یابد. بهبودی کامل ممکن است ماه ها طول بکشد و ممکن است جای زخم باقی می ماند.
  برای یک پزشک بسیار دشوار است که نیش عنکبوت منزوی قهوه ای را فقط از روی مشخصات زخم بیمار تشخیص دهد. قطعا" بسیار ضروری است که جهت شناسایی بهتر، عنکبوت را نیز داشته باشید. زیرا زخم های نکروتیک می تواند از انواع مختلفی از عوامل مانند باکتری (استافیلوکوکوس، استرپتوکوک، و غیره)، ویروسها ، قارچها، و بندپایان (غیر از عنکبوت منزوی، هزارپا، کنه، زنبور، ساس، و غیره) باشد.
  شرایط نکروتیک را نیز می تواند با اختلالات عروقی و لنفاوی، واکنش های مواد ، بیماری های زمینه ای، می گوید ، و انواع عوامل دیگر ایجاد می شود.
  شرایط نکروتیک نیز می تواند باعث اختلالات عروقی و لنفاوی، واکنش های دارویی ، بیماری های پیش زمینه ای، و انواع عوامل دیگر شود.
  تشخیص اشتباه نیش عنکبوت منزوی قهوه ای می تواند دوره ی درمان را بسیار بتعویق بیندازد.

  کمک های اولیه:
  اگر گزیده شده اید، آرامش خود را حفظ کرده و فورا" مراتب پزشکی را اطلاع دهید ( با پزشک خود، بیمارستان و یا مرکز کنترل مسمومیت تماس بگیرید).
  یک کیسه یخ بطور کاملا" مستقیم بر روی نیش قرار دهید تا درد و تورم را کاهش دهد.
  در صورت امکان، عنکبوت را ( حتی له شده ی آن نیز ارزش تشخیصی دارد) جهت شناسایی توسط متخصص عنکبوت بردارید.
  کیسه پلاستیکی، شیشه کوچک ، و شیشه قرص جهت نگهداری عنکبوت مفید بوده و هیچ نوع حفاظت و نگهداری دیگری نیاز نیست ، اما الکل برای حفظ عنکبوت می تواند مفید باشد.
  ضدسم های موثر تجاری نمی تواند برای این مورد مفید باشد. عمل جراحی روشی استاندارد برای برداشتن بافت می باشد اما در حال حاضر بهبود تدریجی زخم توصیه می گردد.
  برخی از پزشکان دوزهای بالایی از هورمون نوع کورتیزون را جهت مبارزه با همولیز و سایر عوارض سیستمیک تجویز می نمایند. همچنین درمان از طریق خوردن داروی داپسون ( آنتی بیوتیک مورد استفاده برای جذام) برای کاهش میزان آسیب بافت توصیه می گردد با این حال این روش درمانی کنترل شده شناخته نشده است.

  جلوگیری از گزش عنکبوت:


  • لباسها و کفشهای خود را قبل از پوشیدن تکان دهید.
  • حوله و محلفه ی خود را قبل از استفاده بازرسی کنید.
  • هنگام جا به جایی هیزم، الوار و سنگ دستکش بپوشید ( از عدم وجود عنکبوت در دستکش ها اطمینان حاصل نمایید.
  • جعبه های ذخیره وسایل را زیر تخت خود قرار ندهید و همچنین تخت خود را از دیوار فاصله دهید.
  • هنگامیکه بسته های مقوا را جا به جا می کنید مراقب باشید ( عنکبوت گوشه نشین اغلب در فضای ایجاد شده از لوله شدن مقوا پیدا می شود).


  بهسازی


  • آشغال، جعبه های قدیمی، توده های چوب و سنگ و دیگر موارد عدم نیاز را بیرون بریزید.
  • چوب را در مقابل منزل انبار نکنید
  • حشرات مرده ای که می توانند غذایی برای عنکبوت منزوی قهوه ای باشند را تمیز و حذف کنید.


  منبع: http://ohioline.osu.edu/hyg-fact/2000/2061.html

  توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :


  منبع : www.parsipet.ir

  مترجم: مهرداد Discjockey

 2. #2
  همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

  تخصص
  مهندسی برق قدرت
  محل سکونت
  قزوین
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی های آب شیرین
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4029
  میانگین پست در روز
  0.57
  تعداد ارسال ها
  1,419
  عکسهایی از این عنکبوت:
 3. #3
  همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

  تخصص
  مهندسی برق قدرت
  محل سکونت
  قزوین
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی های آب شیرین
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4029
  میانگین پست در روز
  0.57
  تعداد ارسال ها
  1,419
  اثرات نیش عنکبوت منزوی قهوه ای :  روز سوم  روز پنجم


  روز ششم


  روز نهم


  روز دهم

 4. #4
  همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

  تخصص
  فروشنده لوازم خانگي(بلور .چيني . آركوپال .كريستال و سيلو
  محل سکونت
  ایران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  طوطی خاکستری (کاسکو)
  تاریخ عضویت
  Jan 2011
  شماره عضویت
  3654
  میانگین پست در روز
  0.05
  تعداد ارسال ها
  133
  سلام دوست عزيز
  خيلي عالي بود مرسسسسسسسسسسسسسسسسييييييي ييييييييييييييييييييييييي يييي

 5. #5
  کاربر موثر

  محل سکونت
  تهران
  نوع حیوان خانگی
  کاسکو
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  شماره عضویت
  3359
  میانگین پست در روز
  0.07
  تعداد ارسال ها
  181
  سلام
  خیلی وحشتناکه عجب موجود خطرناکیه این عنکبوت منزوی ممنون از مقاله مفیدتون

 6. #6
  همکار قدیمی(سرپرست مترجمین)

  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  4503
  میانگین پست در روز
  0.07
  تعداد ارسال ها
  170
  عاااااااااااااااااااااااا اااااااااالی بودآقا مهرداد بسیار مفید و جالب .وفکرخوبی کردید در این موردترجمه گذاشتید . خیلی خوشم اومد

 7. #7
  مدیــر کـــل سایت

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  رشت
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  کاسکو و ملنگو
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  11
  میانگین پست در روز
  1.62
  تعداد ارسال ها
  4,560
  سلام .مهرداد عالی بود مرسی .:53: از سوسک و عنکبوت همیشه فراریم :31:. از وقتی مصطفی اون عکسا رو گذاشت تو این فکرم نکنه ایران هم باشه.:smile (187): ایران که مهم نیست حالا تو رشت نباشه فقط :63:. خیلی وحشتناکه :smile (165):. اینورا که نیست نه ؟؟
  پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع می باشد


 8. #8
  کاربر ویژه انجمن

  تخصص
  ازاد-
  محل سکونت
  سبزوار
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  خروس لاری_قدیما فلاورهورن
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  12
  میانگین پست در روز
  0.76
  تعداد ارسال ها
  2,140
  این نوع عنکبوت ها معمولا در نواحی خشک زندگی می کنند
  در مناطق کویر ایران (که منطقه محل سکونت من هم محسوب میشه) عنکبوتی زندگی می کنه اگر مورد گزش این عنکبوت قرار بگیری باعث ایجاد تهوع ،تب ،بی هوشی و در مواردی مرگ همراه داره
  محلی ها به این عنکبوت دلمک می گن با اسم علمی بیوه سیاه.
  جالب اینجاست که وقتی دلمک رو در گوگل سرچ می کنی اولین سایت مربوط به معرفی این عنکبوت میشه

  این عکس دلمک هستش  پس سپیده خانم شما خودش اصلا ناراحت نکن اگر ایران هم بیاد طرفای شما نمیاد :smile (198):
  ویرایش توسط shellman2008 : 25th June 2011 در ساعت 09:08 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. جراح ژاپنی(پادر براون)(Powder Brown Tang)
  توسط حسین میرنژاد در انجمن جراح ها(Surgeonfish & Tang)
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 28th June 2012, 05:57 AM
 2. معرفی جلبک آکواریومی Diatoms, Brown Algae و روشهای مقابله و پیشگیری
  توسط K.MR در انجمن کنترل جلبک و خزه در تانک گیاهی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 16th November 2011, 09:57 PM
 3. طوطی آفریقایی کله قهوه ای(African Brown Headed)
  توسط NoVA_S در انجمن طوطی های آفریقایی(African Parrots)
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 11th September 2010, 11:49 AM
 4. جغد ماهي خوار / : Brown Fish-owl
  توسط twin.64 در انجمن راسته جغد
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 15th August 2010, 06:35 PM
 5. کلروفیتوم (برگ گندمی) Spider plant
  توسط بابک آژیده در انجمن گل و گیاه آپارتمانی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 5th June 2010, 10:55 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ