کولر و طوطی :


وقتی که زمان تابستان میرسد هر خانه ای نیاز مند یک کولر می باشد . اگر شما در جایی زندگی میکنید که بسیار گرم است شما نیاز دارید تا هوای خنک در خانه جریان پیدا کنید . به هر حال چیزی که در مورد طوطی بسیار مهم است که شما بدانید این است که طوطی ها به گرما و تغییر دما بسیار حساس می باشند . پس شما باید قبل از اوردن طوطی به خانه به فکر دمای هوا در خانه خود باشید .


ایا کولر (خنک کننده هوا) برای پرنده من ایمن است ؟
نگه داشتن طوطی هموراه با خنک کننده هوا بدون خطر کی باشد ،اما شما نیاز دارید تا نکاتی را در رابطه به کولر رعایت کنید تا پرنده تان سالم بماند . در این مقاله ما به بررسی نکاتی میپردازیم که شما با رعایت انها میتوانید مطمئن شوید طوطیتان در امان است .

طوطی ها به شرایط بحرانی بسیار حساس هستند .انها سریعا سرما میخورند شما باید مطمئن شوید که قفس طوطی شما دقیقا روبرو و در قسمتی که جریان هوا مستقیم است قرارر ندارد و باد مستقیما به طوطی نمیخورد . هنگامی که جر یان هوای هیچ خنک کننده حتی هواکش هایی که در پنجره وجود دارند به طوطی نمیخورد .


بعد ، اگر شما دارای خنک کننده مرکزی با جذب گرد و غبار در خانه خود می باشید شما نیاز دارید مواد شیمیایی را نیز در نظر بگیرید . مواد شیمیایی مختلفی وجود دارد که باعث بیماری طوطی می شود و اگر این مواد در گوشه ای از خانه استفاده شوند به وسیله این خنک کننده مرکزی در کل خانه پخش خواهند شدو حتی به اتاقی که پرنده قرار دارد خواهند رسید .


مطمئن باشید اسپری مو ، مطبوع کننده های هوا مانند دود سیگار برای طوطی سمی می باشند . هنگامی که خنک کنده روشن است از مواد شیمیایی استفاده نکنید تا به اتاقی که طوطی در ان است سرایت نکند .


برخی اوقات شما مجبور میشوید تا کولر را برای مدت طولانی روشن بگذارید این اتافاق باعث خشک شدن هوای خانه شما میشود و هنگامی که هوا خشک شود رطوبت از بین رفته و پوست نیز خشک میشود این برای طوطی نیز صدق میکند شما برای از بین بردن این مشکل میتوانید دفعات حمام کردن طوطی خود را افزایش بدهید و او را حمام بخار کنید .
در اخر به یاد داشته باشید که طوطی ها مانند پرندگان دیگر هستند .انها به تغییر دما بسیار حساس می باشند . پس اگر شما خنک کننده هوا را در درجه پایین برای مدت طولانی روشن بگذارید برای طوطی شما هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد اما اگر شما خنک کننده را در درجه بالا بگذارید و ناگهان دمای اتاتق تغییر کند طوطی به احتمال زیاد سرما خواهد خورد و بیمار خواهد شد .خنک کننده های هوا چیزی ضروری و مفید در زندگی پرنده به شما میروند و هیچ اسیبی به او نمیزنند اما این فقط در موقعی است که شما تمام نکات و ایمنی ها را رعایت کرده باشید تا برای طوطی شما هیچ مشکلی پیش نیاید و سالم باشد . باز هم مطمئن شوید قفس طوطی در جایی که جریان هوا مستقیم به قفس برخورد نکن و طوطی راحت باشد قرار دارد .
مترجم:پارنیا.خ
منبع:birdcage.net