ایا شما یک طوطی میخواهید ؟
اگر شما میخواهید یک طوطی را به عنوان حیوان خانگی خانواده انتخاب کنید بسیار مهم است که مطمئن بشوید که این طوطی بهترین انتخاب برای شما است . اگر شما در گذشته صاحب یک طوطی نبو ده اید اینجا تعدادی نکات وجود دار که شما با استفاده از انها میتوانید چیز های ابتدایی را یاد بگیرید .مطمئن شوید که شما اطلاعات لازم را در مورد طوطی دارید که نگه داری او هم برای شما و هم برای طوطی یک تجربه مثبت و بسیار لذت بخش باشد .


صاحب شدن یک طوطی :

ابتدا ،قبل از اینکه شما جستجو را برای یافتن یک طوطی شروع کنید شما باید دنبال اطلاعات در مورد طوطی باشید تا متوجه شوید که برای شما مناسب است . طوطی ها پرندگانی هستند که عموما به عنوان پت نگه داری می شوند و دلیل ان قدرت تکلم و رنگ های زیبایشان است . در حالی که طوطی برای هر فردی شاید مناسب نباشد . انها نیازمند مراقبت بسیار و توجه زیادی هستند . شما باید برای طوطی خود محیطی مناسب و امن تهیه کنید که طوطی اسیب نبیند و بیمار نشود .


نگه داری از طوطی نیازمند زمان ، پول و توجه بسیاری می باشد . قبل از اینکه شما یک طوطی به خانواده خود اضافه کنید مطمئن شوید که توانایی تامین احساست طوطی و مخارج طوطی را دارید .بسیاری از طوطی قبل از اینکه یک سال از مدت زمان نگه داریشان بگذرد رها میشوند به ئدلیل اینکه صاحبشان قبل از خرید اطلاعات کافی را نداشته و برایش نگه داری از پرنده بسیار مشکل میشود .


کدام نژاد از طوطی برای شما مناسب است :

شما هنگامی که به طوطی فکر میکنید باید به یک نژاد خاص از طوطی فک کرده باشید ، طوطی ها نژاد های مختلفی دارند که ممکن است برخی از این نژاد ها اجتماعی تر و نگه داری راحت تری از بقیه داشته باشند . بهترین راه برای انتخاب گونه مناسب طوطی برای شما این است که مقالات مختلفی را در رابطه با نژاد های گوناگون بخوانید و دیدی کلی از نگه داری انها داشته باشید .

شما ممکن است از گونه ای زیاد طوطی سانان که نگه داری میشوند متعحب شوید . برخی از گونه های طوطی نیاز به نگه داری تخصصی تری از سایر گونه ها خواهند داشت پس این مهم است که شما یک دید کلی نسبت به نگهداری طوطی داشته باشید . شما باید در مورد گونه های مختلف اطلاعات جمع کنید برخی از این اطلاعات را میتوانید از کتاب ها ، کتابخانه های جامع،سایت ها و دامپزشکان و متخصصان در این زمینه به دست بیاورید .


ابتدا طوطی که میتواند برای خانواده شما بسیار مناسب باشد انتخاب کنید سپس در مورد گونه مورد نظر به طور کامل تحقیق کنید و اطلاعات مورد نیاز را به دست بیاورید و این مهم است که شما طوطی خود را از یک پرورش دهنده با تجربه بخرید . شما با توجه به این ها میتوانید یک طوطی بسیار سالم و اجتماعی تهیه کنید که باعث تحول در زندگی شما شود .


هنگامی که شما صاحب طوطی میشوید مسولیت بیشتری از تمیز کردن قفس طوطی و غذا دادن به او خواهید داشت . بیشتر صاحبان موفق طوطی وقت زیادی را برای داشتن یک طوطی بسیار سالم و اجتماعی می گذرانند .بر اساس تجربه دیده شده است خانواده هایی که قبل از خرید طوطی زمان زیادی را برای تحقیق می گذارند طوطی سالم تر ی خواهند داشت و در زندگی با طوطی به مشکل بر نخواهند خورد .

مترجم:پارنیا.خ
منبع:birdcage.net