چرا طوطی نیاز به سنگ معدنی دارد ؟

دلایل بسیاری برای توجیه اینکه چرا طوطی نیاز به کف دریا و سنگ های معدنی در قفس خود به عنوان یک بخش همیشگی و یک بخش ضروری رژیم غذایی دارد این گزینه ها باعث میشود که نیاز طوطی به کلسیم و مواد معدنی رفع شود چون طوطی نمیتواند این نیاز های خود را از چیز دیگری بگیرد و رفع کند .

به علاوه،این موارد باعث میشود که رشد منقار طوطی کنترل شود .در طبیعت منقار طوطی ها رشد بسیاری دارد که با وجود کانی های طبیعی و غریزه کوتاه میکنند اما در اسارت همچین چیزی نیست پس نیاز دارند تا جلوی رشد بی رویه را بگیرند و برای این کار به کف دریا و سنگ های معدنی نیاز دارند.در این مقاله تعداد زیادی دلیل وجود دارد که به شما ثابت میکند مینرال های معدنی بهتر از کف دریا هستند.

کف دریا یا سنگ معدنی برای طوطی :

بسیاری از مردم کف دریا را به علت طبیعی بودن انتخاب میکنند . کف دریا از استخوان های ماهی مرکب ( سپیداچ ) که در اب شور اقیانوس ها زندگی میکند به دست می اید .این استخوان ها پر از کلسیم و مواد معدنی هستند کف دریا مدت طولانی است که برای طوطی استفاده میشود .

به هر حال کف دریا تنها انتخاب نیست و انتخاب های دیگری نیز وجود دار د. این استخوان ها میتوانند خورد بشود و این حالت انها باعث به خطر افتادن پرنده میشود . اما این اتفاق تمام اوقات رخ نمیدهد اما این میتواند دلیل خوبی باشد که کف دریا برای طوطی کاملا مناسب نمی باشد .این به این معنا است که سنگ های معدنی انتخاب بهتری برای تامین کلسیم و مواد معدنی برای طوطی می باشند .


فقط چه چیزی در سنگ های معدنی مخصوص است ؟این سنگ ها به وسیله انسان ها با توجه به نیاز های ویژه پرندگان ساخته میشود.در این سنگ ها کلسیم مورد نظر و مواد معدنی مورد نیاز طوطی به طور صحیح و بهداشتی وجود دارد و این سنگ ها به قدری سفت هستند که طوطی نتواند انها را بشکند و باعث اسیب دیدن خودش بشود .در واقع سنگ های معدنی از یک نوع خاک رس مخصوص که دارای کلسیم و مواد معدنی مناسب است ساخته میشود .
این سنگ ها برای پرندگان کوچک مدت طولانی ماندگار خواهد بود و انها نمیتواند سنگ معدنی را تا مدت ها از بین ببرند اما این مدت برای پرندگان بزرگ کوتاه تر است و انها میتوانند سنگ ها را به تیکه های کوچک تر تبدیل کنند اما این کار موجب اسیب دیدن طوطی شما نخواهد شد .
سنگ معدنی را انتخاب کمنید که بیشترین سازگارای را با نیاز طوطی شما دارد . اما اگر شما تریجیح میدهید برای طوطی خود از کف دریا استفاده کنید قبل از متلاشی شدن ان حتما کف دریا را عوض کنید این راه باعث میشود هنگامی که خورده های کف دریا را میخواهد به او اسیب برسد جلوگیری کنید .
پرنده شما به یکی از این دو مورد برای سالم بودن نیاز دارد. مواد معدنی و کلسیم قسمت مطلق رژیم غذایی طوطی می باشند و غذاهای معمولی نمیتوانند این نیاز پرنده را تامین کنند . شما نیاز دارید کف دریا یا سنگ معدنی را برای نیاز طوطیتان تهیه کنید .
سنگ معدنی انتخاب بهتری برای طوطی شما می باشد پس سعی کنید هنگامی که انتخاب ایمن تری وجود دارد که به طبیعی بودن ارجعییت دارد ان را انتخاب بکنید . این سنگ ها به سختی میشکنند و پرنده از خورد کردن و شکستن ان نا امید میشوند .سنگ های معدنی بسیار بهتری از کف دریا می باشند چون مخصوص پرنده و سازگار با ساختمان بدنی او ساخته شده اند و بهداشتی تر می باشند .
مترجم:پارنیا.خ
منبع:birdcage.net