ترسیدن طوطی از اسباب بازی :

هنگامی که برای طوطی خود یک اسباب بازی جدید می خرید ، این مهم است که بدانید بهترین راه معرفی کردن اسباب بازی به طوطی می باشد .


اسباب بازی باید برای طوطی ایمن باشد و او را سالم نگه دارد این به این دلیل است که برخی اسباب بازی ها کاملا برای طبیعت طوطی وحشتناک می باشند . در نتیجه ، این غیر معمول نیست که طوطی از چیزی که جدیدبرای او خریده شده و به او داده میشود بسیار وحشت کند و ان را وحشتناک بپندارد .

اگر شما مشاهده میکنید که طوطی علاقه ای به بازی کردن با اسباب بازی جدید ندارد شما باید فکری در مورد اسباب بازی جدید بکنید . یکی از راه هایی که شما میتوانید استفاده کنید این است که زمانی را به عنوان صاحب پرنده با اسباب بازی ،بازی کنید بعد هم سعی کنید همراه با پرنده با اسباب بازی به بازی کردن بپردازید .
معرفی اسباب بازی جدید به پرنده :اگر شما پرنده ای را دارید که از اسباب بازی جدیدش بسیار میترسد ،شما میتوانید با مراحلی که در این مقاله وجود دارد ترس او را از بین ببرید و به او کمک کنید تا لذت بیشتری از اسباب بازی خود ببرد .


اسباب بازی را در مکانی قرار دهید که طوطی به راحتی هنگامی که داخل قفس است ان را ببیند . این باعث میشود که طوطی اسباب بازی را در جایی ببیند که برایش اشنا است و دیگر از ان نترسد .

کلید معرفی کردن اسباب بازی به طوطی این است که ان را به تدریج به پرنده معرفی کنید ،بنابراین روز بعد باید اسباب بازی را به پرنده نزدیک تر بکنید .این کار را تا زمانی که به نشیمن گاه برسد ادامه دهید . این کار برای این است که طوطی احساس راحتی بیشتری کنداگر ببیند که اسباب بازی از او بزرگتر نیست .در نتیجه،پرنده شما هنگامی که اسباب بازی بزرگتر از خود ببیند میترسد .مرحله بعدی این است که شما اسباب بازی را حرکت دهید .شما مشاهده خواهید کرد که پرنده پایین میاید تا متوجه بشود اسباب بازی جدید چه می باشد .این ممکن است زمان طولانی را ببرد اما شما باید صبور باشید .


شما نیاز دارید تا زمانی که پرنده اسباب بازی را نوک بزند صبر کنید و بعد از ان به سراغ مرحله بعدی بروید . سپس شما باید اسباب بازی را درون قفس پرنده تکان دهید .ایندفعه پرنده شما با صداو شکل اسباب بازی خود گرفته است و احساس راحتی خواهد کرد پس دیگر حس ترسیدن قبلی را نخواهد داشت.


اگر شما مشاهده میکنید بعد از این مراحل هنگامی که اسباب بازی را به قفس اویزان میکنید باز هم پرنده میترسد میتوانید مقداری خوراکی مانند تخمه افتابگردون یا اجیل درون ان قرار دهید. هنگامی که موقع غذای تشویقی میشود ممکن است پرنده خجالت و ترس را اسباب بازی کنار بگذارد و به ان نزدیک شود . هنگامی که برای اولین بار پرنده اسباب بازی را لمس میکند او به ان اعتماد خواهد کرد و از بازی با ان لذت خواهد برد .به یاد داشته بشاید شما باید فقط از اسباب بازی هایی استفاده کنید که مخصوص پرندگان ساخته شده اند و کاملا برای انها ایمن می باشند هیچ گاه از اسباب بازی هایی که دارای فلز روی و دیگر فلز های سمی می باشند استفاده نکنید .

مترجم :پارنیا.خ

منبع:birdcage.net