توضیحات:نام علمی: Botia kubotai
نام رایج: لوچ خال خال، لوچ مرمری
محل پخش:حاشیه های شهر برمه ، حوضه رودخانه Ataran، میانمار

تشخیص جنسیت:ناشناخته.

ماکزیمم سایز: 5 اینچ، 13 سانتی متر

شرایط نگهداری:نگهداری از لوچ مرمری ( خال خال) نسبتا" راحت می باشد و زمانیکه با شرایط سازگار شوند، با طیف گسترده ای از پارامترهای آب رشد می کنند.گرچه آبهای اسیدی و نرمتر عموما" ترجیح داده می شوند. بدلیل اینکه این ماهی بسیار اجتماعی می باشد، بهتر است در گروه های سه تایی و بیشتر نگهداری شوند. پناهگاه های متعدد جهت اطمینان امنیت باید ایجاد گردد که بهتر است در حواشی تانک این پناهگاه ها ایجاد شوند. مانند اکثر کفزی ها، بستر تانک باید از شن های کاملا" ریز و گرد استفاده گردد.


تغذیه:همه چیز خوراند، به راحتی در هر دو صورت غذاهای آماده تجاری، غذاهای زنده / غذاهای یخ زده است تغذیه می نمایند.


شرایط آب :pH: 6.8-7.5 سختی: نرم تا متوسط ماکزیمم dh: 20

دما: 75ºF to 82ºF(24-28°C)
تولید مثل و تکثیر: در محیط آکواریوم تولید مثل نمی کند.

نکته:
لوچهای خال خال مانند همنوعان خود می توانند ماهی هایی خشن و ستیزه گری باشند.
آنها عاشق جمع شدن در کنار هم در پناهگاه هایشان هستند و اغلب می توان دید که آنها با هم تعامل دارند. آنها لوچ هایی فعال هستند و اغلب در سطوح بالایی معلق در آب می مانند.
در صورت نگهداری مشترک این ماهی با ماهی های کوچکتر از خودش، خطر ابتلا به بیماری سفیدک و دیگر بیماری های انگلی پوستی افزایش می یابد.
این گونه لوچ، در خصوصیات فردی بسیار متغیر می باشند و می توانند در طول رشد، تغییرات چشمگیری داشته باشند.
بطور کلی همانطور که لوچ مرمری بالغ می شود، لکه های سیاه روی پوستش زیاد می شود. در بعضی از نژاد ها نقاط سیاه روی پوست بیشتر از دیگر نژاد هاست و در برخی دیگر نقاطی با رنگ آبی آسمانی در داخل لکه های سیاه دیده می شود.
در عکسهای زیر، سیر این تغییر شکل دیده می شود.

این ماهی نا بالغ نشان می دهد که چقدر تفاوت میان ماهی های نا بالغ و بالغ وجود دارد. راه راه ها در قسمت پهلو به تدریج به هم متصل می شود.

توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :


منبع : www.parsipet.ir

مترجم: مهرداد Discjockey