7حقیقت های مهم رژیم غذایی:مراقبت از طوطیتان بسیار زیاد به رژیم غذاییش بستگی دارد . انتخاب یک رژیم غذایی سالم برا ی طوطیتان ممکن است باعث تغییر زیادی بر روی سلامتی اش شود . به طور اتفاقی و بسیار اسان ممکن است به طوطی غذای غیر کافی یا غذای زیاد داده شود .علاوه بر این طوطی شما میتواند کمبود های زیاد غذایی داشته باشد که شما حتی نتوانید انها را تشخیص بدهید و متوجه بشوید .


شما باید وقت بگذارید تا یاد بگیرید چگونه طوطی میتواند با رژیم غذای مناسب سالم بماند و بهترین رژیم غذایی برای طوطیتان چه می باشد .در این مقاله شما 7 نکته مهم رژیم غذایی برای طوطیتان را می اموزید تا در موقع مناسب به کارتان بیاید .


چیز هایی که شما باید در مورد رژیم غذایی طوطیتان بدانید :

1-هرگز رژیم غذایی پرنده تان را تغییر ندهید مگر اینکه رژیم غذای پرنده نا سالم باشد . تغییر رژیم غذایی میتواند تاثیر سختی روی سیستم بدنی پرنده بگذارد .اگر پرنده شما مریض است یا دچار سو تغذیه شده است تغییر در رژیم غذایی میتواند حالش را بدتر کند و بیماریش را حاد تر کند .

2- پلت ها شروع خوبی برای رژیم غذایی هر نوع طوطی هستند ،اما پلت نمیتواند تمام رژیم غذایی پرنده را شامل شود .شما باید به پلت همانند برنج نگاه کنید همانطور که برنج برای ما انسان ها پایه رژیم غذایمان است پلت برای طوطی ها نیز پایه رژیم غذاییشان می باشد . شما نیاز دارید تا سبزیجات،میوه ها،پنیر، اجیل و غذاهای دیگر اضافه کنید که رژیم غذایی طوطیتان را به راحتی تنظیم میکند .

3-طوطی نمیتواند مدت طولانی را بدون اب زندگی کند . اب در بدن طوطی وجود دارد و بیشتر سیستم بدنی اش را تشکیل میدهد که در نبود ان سیستم خشک شده و طوطی بعد چند روز خواهد مرد .این بسیار حیاتی است که برای طوطیتان اب شیرین همیشه فراهم باشد و در مدت معینی در روز تعویض گردد .

4- پرنده ها میتوانند کمی مشکل پسند باشند . اگر شما مدت طولانی است که صاحب طوطیتان می باشید ،به گفته های پیشین به راحتی خواهید خندید چون شما حقیقت را کاملا میدانید . سلیقه طوطی در انتخاب غذای مورد علاقه اش با طوطی دیگر بسیار متفاوت است. به طور مثال یک طوطی شاید با علاقه دانه های ذرت را بخورد ولی طوطی دیگر به هیچ وجه حاضر به خوردن ذرت نشود.شما احتیاج دارید از روش ازمون و خطا برای طوطیتان استفاده کنید تا متوجه شوید چه غذایی را میخورد و چه چیزی را نمیخورد .

5- زیاد شدن ویتامین آ یا کم شدن ان میتواند برای طوطی شما بسیار خطرناک باشد . مردم فکر میکنند که هیچ مشکلی در صورت افزایش ویتامین آ در بدن طوطی وجود ندارد . اما اگر طوطی شما ویتامین آ را از غذاهای چرب به مقدار زیادی دریافت کند ممکن است بیمار شود .


6- طوطی ها هیچ وقت زیر بار خوردن لاکتوز نمیروند . بدن انهاد نمیتواند شیر یا خوراکی را که دارای لاکتوز باشد هضم کند.اگر مقدار لاکتوز در بدن طوطی زیاد شود ممکن است بسیار خطرناک باشد چون مقدار کمی از ان هم میتواند طوطی را بیمار سازد .پس بهتر است از استفاده لاکتوز در رژیم غذایی طوطیتان اجتناب کنید .

7-تعداد زیادی از غذا ها و خوراکی ها برای طوطی بسیار بسیار سمی می باشند .هنگامی که شما میخواهید متوجه شوید طوطی چه غذاهایی را میخورد و چه غذاهایی را نمیخورد باید از دادن بعضی خوراکی ها کاملا احتناب کنید.اینها شامل شکلات ،اوکادوها ،نوشیدنی ها ،جعفری و... می باشد .

پایان


مترجم:پارنیا.خ

منبع:birdcage.net