تنظیم کردن اسباب بازی طوطیتان :
به عنوان صاحب جدید طوطی ،ممکن است شما سوالاتی داشته باشید که نگران باشید که احمقانه هستند و از پرسیدن انها خود داری نمایید . هر چند هنگامی که شما صاحب پرنده تان می شوید باید نگه داری مناسبی از او بکنید پس هیچ سوالی نیست که احمقانه باشد .

شما احتیاج دارید تا تمام شرایط را ملاحظه کنید و همه عوامل را بررسی کنید تا مطمئن شوید پرنده شما در امان است و هیچ خطری او را تهدید نمیکند .همچنین شما باید مطمئن شوید پرنده شما در خانه جدیدش خسته و کسل نمی شود . پس این به این معناست که شما باید بدانید چه ساباب بازی برای طوطی تهیه کنید و گونه در قفس نصب کنید که هم ایمن باشد و هم طوطی را سر گرم کند .


برای شروع شما باید به یاد داشته باشید که طوطی شما نیاز به داشتن یک اتاق دارد . این به این معناست که او باید فضای کافی برای حرکت کردن داشته باشد و بالش به وسیله ای از خانه در هنگام پرواز برخورد نکند و اسیب نبیند .


شما باید برای سرگرم کردن طوطیتان اسباب بازی تهیه کنید و لی تعداد انها باید طوری باشد که قفس طوطی را شلوغ نکند .اگر شما دوست دارید اسباب بازی بیشتری برای طوطی تهیه کنید ،انها را در بیرون قفس طوطی قرار دهید .


سپس، شما باید بفهمید از طوطی خود چه انتظاری دارید . به طور کلی پرنده دوست دارد بیشتر روز را در بالای قفسش سپری کند .پس این دلیلی است که شما باید در این قسمت اسباب بازی ها را قرار دهید . نشیمن گاه ها قسمت خیلی مهمی هستند که پرنده از روی رفتن یک نشیمن گاه به نشیمن گاه دیگری لذت خواهد برد .

این یک تمرین بسیار خوب برای انهاست . شما میتوانید نشیمنگاه های متفاوتی با ارتفاع های متفاوتی برای طوطی خود تهیه کنید . امکانات نشیمن گاه ها هم همانند قفس می باشد برخی از انها میتوانند دارای ظرف اب و ظرف غذا نیز باشند .


چگونه اسباب بازی ها را در قفس مرتب کنیم :


مکان هایی که شما میخواهید اسباب بازی ها را در ان مرتب کنید بسیار متفاوت با یکدیگر باید باشند. این باعث میشود شما به پرنده تان تمرین بدهید چون او سعی میکند برای بازی کردن با ساباب بازی ها حرکت کند . شما باید مطمئن شوید که اسباب بازی ها در دسترس هستند شما میتوانید انها را میان نشیمن گاه ها قرار بدهید.

مثلا میتوانید انها را در ابتدای نشیمن گاه یا در انتهای ان قرار دهید . این راه باعث میشود که دسترسی طوطی شما به اسباب بازی بسیار راحت باشد. اگر شما مشاهده کردی که طوطی از یک نوع اسباب بازی لذت بیشتری میبرد و ان را دوست دارد شما میتوانید برای او از ان اسباب بازی تعداد بیشتری تهیه کنید و به قفسش اضافه فرمایید.


در اخر اگر شما میخواهید تاب به قفس طوطی اضافه کنید تا لذت ببرد باید مکانی را انتخاب کنید که طوطی بتواند ازادانه در ان مکان تاب بخورد و لذت ببرد . بهترین فضا بالاترین قسمت قفس می باشد ولی مطمئن شوید که تاب در یک نشیمن گاه یا دو نشیمن گاه در دسترس طوطی می باشد .

هنگامی که شما مشغول مرتب کردن قفس طوطی خود هستید دو قانون طلائی وجود دارد که همواره باید انها را به یاد داشته باشید . قفس نباید انقدر بی نظم باشد که هنگامبال زدن بالهای طوطی به وسایل درون ان برخورد کند .قانون دوم این است که قفس طوطی شما نباید بسیار زیاد اسباب بازی داشته باشد که بدن طوطی با انها برخورد کند . با قرار دادن تعداد زیادی اسباب بازی و برخورد علاقه ای به بازی کردن و تمرین کردن پیدا نکند .


مترجم:پارنیا.خ

منبع:birdcage.net