ایا طوطی شما سردش است ؟پرندگان نسبت به انسان ها بدن ظریف تری دارند و سیستم بدنی انها بسیار ظریف تر از ما است و این به این معناست که انها به تغییرات دمایی بسیار حساس تر از ما هستند . این بسیار اسان است که طوطی در خانه شما کاملا سردش باشد و شما متوجه نشوید که طوطی شما در ناراحتی به سر می برد و امکان دارد به بیماری مبتلا شود .


هر چند اگر شما بدانید که برای متوجه شدن اینکه طوطی سردش است یا نه باید دنبال چه علائمی باشید میتوانید به اسانی تشخیص دهید که طوطی سردش است و برای مقابله با سرما سریعا دست به کار شوید و حرارت محیط را بالا ببرید .

دمای مناسب برای طوطی شما:

برای شروع بهتر است دمای خانه خود را کمی کمتر از 70 درجه فارنهایت بیاورید . در نهایت شما نباید قفس طوطی خود را در مکانی قرار دهید که جریان هوا و تبادل هوای سرد و گرم در خانه صورت میگیرد .


اگر طوطی شما در مسیری باشد که هوای سر د جریان دارد امکان دارد سردش شود هرچند خانه شما بسیار گرم و مناسب هم باشد .اگر طوطی در جایی باشد که تهویه هوا قرار دارد ممکن است سردش شود . تعدادی علائم وجود دارد که با دانستن ان شما میتوانید بفهمید که طوطی سردش است .


ایا طوطی شما میلرزد ؟

لرزش اولین علامتی است که طوطی در برابر سرما نشان میدهد . اگر شما مشاهده کردید که طوطی شما در حال لرزیدن است باید سریعا به فکر گرم کردن طوطی و بالا بردن درجه حرارت بدن او در زودترین زمان ممکن باشید .علامت دیگری که نشان سرماست کرک و پر های بالای پر طوطی های شما است . در بیشتر اوقات طوطی هم مانند پرندگان دیگر ، طوطی پر بال خود را به هم بزند تا سعی کند گرم شود .

پاهای پرنده اولین عضوی از بدن او هستند که گرما را از دست میدهند شما میتوانید از پاهای طوطی بفهمید که او سردش است یا نه !اگر پاها سرد بودند شما باید فورا واکنشی برای گرم کردن طوطی از خود نشان دهید . اگر طوطی شما بیحال است یا بر روی نشیمن گاه خود تلو تلو میخورد میتوانید بفهمید که به صورت خطرناکی سردش است و شما باید به سرعت او را گرم کنید .


هنگامی که یکی از علائمی را که نشان میدهد طوطی سردش است را مشاهده کردید نیاز دارید تا راهی برای گرم کردن او بدانید . البته اولین راه این است که دمای کل خانه را بالا ببرید . اگر میدانید دمای اتاق دیگری بالاتر از دمای اتاقیست که طوطی در ان قرار دارد میتوانید اتاق را تعویض کنید تا به بالا رفتن دمای بدن پرنده خود کمک کنید .


شما میتوانید به پرنده خود غذاهایی را بدهید که به سرعت دمای بدن او را افزایش میدهد مثلا میتوانید از پوره سیب زمینی برای اینکار استفاده کنید . شما میتوانید بدن طوطی را با حوله بپوشانید یا اینکه کل قفس را طوری بپوشانید که گرما از ان خارج نشود و پرنده گرمش شود .
یکی از راه هایی که میتوانید با استفاده از ان مانع این کار شوید این است که برای طوطی در قفس اشیانه ای قرار دهید تا هنگامی که سردش شد به ان پناه ببرد و گرم شود .


طوطی ها سرما را به علت اینکه سیستم بدنی حساسا تری دارند بیشتر احساس میکنند و انها زبان ندارند که بگویند که سردشان است و نیاز دارند تا گرم شوند .این شما هستید که باید بر طبق علائم متوجه شوید که ایا طویتان سردش است یا نه !

مترجم:پارنیا .خ


پایان