توضیحات:

نام علمی
Botia dario (Hamilton, 1822):
نام رایج: لوچ ملکه، لوچ بنگال
محل پخش: هند، بنگلادش

تشخیص جنسیت:ناشناخته. ممکن است ماده ها فربه تر از نرها باشند.

ماکزیمم سایز: 6 اینچ، 15 سانتی متر

شرایط نگهداری:لوچهای بنگلادشی بسیار اجتماعی هستند. جهت افزایش احساس امنیت در آنها باید تانک شما دارای پناهگاه ها و مخفیگاه های متعددی باشد.مانند اکثر کفزی ها، این نوع لوچ نیز، نیاز به بستری با ماسه و شن بسیار ریز دارد.در صورت نگهداری مشترک این ماهی با ماهی های کوچکتر از خودش، خطر ابتلا به بیماری سفیدک و دیگر بیماری های انگلی پوستی افزایش می یابد.
تغذیه:همه چیز خوراند، به راحتی در هر دو صورت غذاهای آماده تجاری، غذاهای زنده / غذاهای یخ زده است تغذیه می نمایند.

شرایط آب :pH: 6.8-7.5سختی: متوسط ماکزیمم dh: 12

دما
75ºF to 82ºF(24-28°C):
تولید مثل و تکثیر:در محیط آکواریوم تولید مثل نمی کند.
لوچ ملکه در طبیعت در رشته کوههای بنگلادش یافت می شود. این کشور در جنوب هیمالیا واقع شده است و جریان 3 رودخانه اصلی از آن عبور می کند. این جریان آب قبل از اینکه به خلیج بنگال بریزد، زمینهای کشاورزی را آبیاری می کند و این محصولات کشاورزی عموما" برنج و جوت (نوعی کنف هندی) می باشد.آفت کشهای مورد استفاده در کشت برنج بسیاری از رودخانه ها و آبراهه های بنگلادش را آلوده، لوچ ملکه را تهدید می کند. از سال 1997 ، دولت بنگال به اجرا مجازات های سخت علیه استفاده از آلاینده ها، با قوانین خاص در مورد آلودگی رودخانه ها و آبراهه ها پرداخت، به طوری که حداقل برخی از این رودخانه ها و آبراه ها حفظ و نگهداری شدند.

بنگلادش محل مرطوبی است. اکثر مناطق کشور بیش از یک متر باران در سال دریافت کرده، و بخش هایی از تپه شمالی می تواند به اندازه پنج متر (15 پا) باران انتظار.داشت این بارش در درجه اول در فصل موسمی، زمانی که آب در کشور بالا می رود سطح زمین برای کشت برنج آماده می شود در پی این مورد یک سری از دریاچه های کم عمق بوجود می آیند که در آن ماهی را به عنوان غذا ( یا در بازار آکواریوم) پرورش می دهند.
در ماه ژانویه، در سردترین فصل سال دمای هوا به نزدیکی 26 درجه سانتی گراد می رسد. اما دمای هوا در فصل بهار به حدود 35 درجه سانتی گراد (96 درجه فارنهاید) افزایش می یابد. فراتر از بارش فراوان باران، یک جریان ثابت از ذوب شدن برف ها، جریان آبی را روان می سازد.
لوچ ملکه را می توان در نهر ها و رودخانه های مناطق شمالی و شرقی کشور بنگلادش (در مرز هند و میانمار و ...) یافت.
بنگلادش همچنین زادگاه گونه های زیادی از لوچها مانند Botia ("BOU MACH" in Bengali), Acanthobitis, Lepidocephalichthys, Nemacheilusو پنچ گونه از Schisturaمی باشد.


توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :


منبع : www.parsipet.ir

مترجم: مهرداد Discjockey