دو خرس خاکستری به یکی از روستائیان روستای علی بابا شهرستان لردگان حمله و یک نفر را مجروح کرد.
خسرو شریفی یکی از روستائیان روستای علی بابا لردگان عصر روز سه شنبه زمانی که برای چیدن گیاهان دارویی و خوراک های گیاهی به همراه خانواده به دامنه کوههای شهرستان لردگان رفته بود مورد حمله دو خرس قرار گرفت و به بیمارستان شهدای لردگان انتقال یافت.
برادر خسرو شریفی در گفتگو با مهر اظهار داشت: برادرم به همراه خانواده برای چیدن داروهای گیاهی به کوه رفته بودند که دو خرس به رنگ های خاکستری به وی حمله کردند.
خرس گریزلی/ تصویر تزیینی است.


سلیمان شریفی افزود: برادرم با توجه به اینکه یک اره داشت یکی از خرس ها را از منطقه دور کرد و خرس دوم از پشت به او حمله کرد و او را مجروح و زخمی کرد.
پرستار بخش داخلی بیمارستان شهدای لردگان در گفتگو با خبرنگار مهر وضعیت خسرو شریفی را خوب عنوان کرد و بیان داشت: در اثر حمله خرس ها سمت راست شکم بیمار پاره شده و شانه چپ بیمار نیز جراحت برداشته است.
سید ابوذر دانیالی با بیان اینکه سطح هوشیاری فرد عادی ۱۵ است، تصریح کرد: سطح هوشیاری خسرو شریفی ۱۴ است که نشان از بهبود وضعیت جسمی این بیمار دارد.
وی اذعان داشت: در طی یک ماه گذشته دو مورد خرس گرفتگی، یک مورد روباه گرفتگی، و تعدادی گاز گرفتگی توسط سگ و حیوانات وحشی دیگر در این شهرستان صورت گرفته است.
وی افزود: این تعداد حمله حیوانات به دلیل شرایط هوایی و خشکسالی و حضور عشایر در این منطقه افزایش یافته است.
وی بیان داشت: تمام خرس گرفتگی ها و گاز گرفتگی ها از سوی بخش کنترل عفونت بیمارستان به اداره کل محیط زیست و اداره های مربوطه ارسال می شود.
دانیالی یادآور شد: مردم به تنهایی به کوه مراجعه نکنند و در هنگام رفتن به محوطه های طبیعی وسایل حفاظتی و کمک های اولیه همراه داشته باشند.
سلیمان شریفی برادر حادثه دیده از پرسنل اورژانس بیمارستان شهدا لردگان تقدیر و تشکر کرد و عنوان کرد: پرسنل این بیمارستان در حد توان از برادرم مراقبت نمودند.
لردگان در فاصله ۱۸۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

منبع: دیده بان حقوق حیوانات