آموزش قرار دادن حلقه بر روی میله چوبی به طوطی
ترفند بعدی قرار دادن حلقه بر روی میله چوبی است که ترفند آسان و جذابی برای یادگیری است . اما قبل از شروع تمرین به آن فکر کنید ،این یک فرصت مناسب برای آموزش تشخیص رنگ به طوطی هاست . پایه و تکیه گاه میله ی چوبی به آسانی ساخته می شود و از یک بلوک مربعی شکل متناسب با اندازه طوطی ساخته شده که در مرکز آن سوراخی وجود دارد و یک میله چوبی کوتاه در آن محکم قرار می گیرد.این حلقه ها هستند که به سختی یافت می شوند .سعی کنید حلقه هایی با اندازه های مختلف و با رنگ های روشن پیدا کنید .من از 3 رنگ اصلی قرمز ، آبی و زرد و گاهی اوقات سبز استفاده می کنم .اما برای شروع تمرین 3 رنگ واقعا زیاد است .سپس پایه ها و میله ها را مطابق با رنگ حلقه ها رنگ آمیزی می کنم .دلیل همه این کارها این است که مطمئن شوید طوطی فقط حلقه ی قرمز را روی میله قرمز قرار می دهد و حلقه ی آبی را روی میله آبی و ... . اگر شما از همان ابتدای تمرین بر این امر پافشاری کنید طوطی رنگ ها را به درستی و بدون هیچ تلاش مضاعفی یاد خواهد گرفت .
برای آموزش این ترفند ، حلقه ی سبز را روی میز قرار دهید .از طوطی بخواهید آن را برای شما بیاورد همان کاری که قبلا انجام میداد .اما این بار باید پایه چوبی سبز را طوری در دستان خود قرار دهید که میله ی چوبی آن از بین انگشتان دست که به حالت درخواست چیزی قرار گرفته رد شود.

وقتی که طوطی حلقه را برای شما آورد شما می توانید در صورت لزوم با کشیدن و قرار دادن حلقه بر روی میله به او کمک کنید.هنگامی که طوطی شما متوجه شد که باید حلقه را روی میله قرار دهد دست خود را بردارید بنابراین طوطی می بیند که حلقه روی پایه میله خواهد افتاد. همیشه دیدن پرنده در حال یاد گیری ترفند، بسیار جذاب است .گاهی اوقات با بلند کردن حلقه به سر خود ضربه میزند و متعجب خواهد شد و گاهی آنرا کمی یا حتی بیشتر حمل می کند .پس از آن طوطی یاد می گیرد که حلقه را در مقابل خود نگه دارد و امیدوارانه آن را روی میله چوبی قرار دهد .

سرانجام طوطی شما یاد خواهد گرفت که انتهای میله را با منقار خود لمس کند و استادانه حلقه ها را بر روی میله چوبی سر دهد .بعد از اینکه طوطی متوجه شد چطور باید این ترفند را انجام دهد تمرین با حلقه هایی در اندازه های مختلف را آغاز کنید . زمانی که ببنید طوطی شما چطور با سرعت حلقه ها را دسته بندی می کند شگفت زده می شوید .فقط به یاد داشته باشید که همیشه باید پافشاری کنید که طوطی فقط حلقه ی زرد را بر روی میله زرد قرار دهد و ... .مترجم : Sepide
گرداورنده : Honey
تربیت کننده : Tani robar