توضیحات


نام علمی: Beaufortia kweichowensis(Fang, 1931)
نام رایج: لوچ پروانه ای چینی، مکنده چینی
محل پخش: در چین گسترش پیدا کرده است.

تشخیص جنسیت: تفاوت کمی دارند. ماهیی با رنگ آمیزی پر رنگ تر عموما" نر هستند.

ماکزیمم سایز: 3 inches +

شرایط نگهداری:ساکن آبهای کوهستانی با جریان بالا و بر روی تخته سنگها هستند. آکواریوم باید دارای فیلتراسیون خوب و اکسیژن دهی عالی باشد.
نگهداری تمامی گونه ماهی های مکنده مشابه هم می باشد. تمامی آنها نیاز به جریان مناسب آب و هوادهی خوب و تعداد زیادی تخته سنگ برای پنهان شدن و ساخت پناهگاه دارند. نور دهی باید به اندازه کافی زیاد باشد تا مستعد رشد جلبک ها در تانک باشد.
این گونه ماهی در طبیعت آسیبی به گیاهان نمی زند و حتی به بهتر شدن کیفیت آب نیز کمک می کند. گیاهان مناسب برای آ با جریان بالا شامل آنوبیاس Anubias وMicrosoreumسرخس جاوه می باشد.
تغذیه:غذاهای زیر آبی، کرم خونی منجمد، میگوی خشک،جلبک های ورقه ای، میگوی شور، میگوی ریز شده، کلم پیچ و ... را می توان به او داد.

شرایط آب : PH 7.0-8.0 سختی: متوسط ماکزیمم dh: 12

دما:68ºF to 75ºF(20-23.8°C)

تولید مثل و تکثیر:در محیط آکواریوم تولید مثل نمی کند.توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :


منبع : www.parsipet.ir

مترجم: مهرداد Discjockey