با طوطی های حسود چطور رفتار کنیم؟ اصلا از کجا بفهمیم یک طوطی حسود است؟
میدانید طوطی ها چقدر احساساتی هستند ؟ . . . بی اندازه
شاید هم دلیلش این است که طوطی ها بشدت به صاحبانشان وابسته هستند بیش از اندازه احساسی فکر میکنند . کما اینکه این وابستگی مشکلات مبرمی بالاخص برای صاحبانشان ایجاد میکنند که حسادت ورزیدن ایشان یکی از این مشکلات است .
معمولا به انسانهای غریبه و دیگر پرندگان همچنین دیگراشیا که صاحبشان بیش از اندازه به آن توجه کند حسودی میکنند. این حسادت ممکن است باعث شود طوطی شما پرخاشگر وعصبی شود همچنین از تربیت و آموزش سر باز زند (امتناع ورزد).
حالا ما به شما آموزش میدهیم از کجا بدانید طوطی شما حسود است یا نه؟ و چگونه درمان اش کنیم ؟

آیا طوطی من حسود است ؟

بسیار جالب است بدانید بارز ترین موردی که نشان می دهد یک طوطی حسود است جویدن ناخن هایش یا جویدن ناخن صاحبش است که یک اساس روانشناسی دارد!!
طوطی حسود معمولا بیشتر گاز میگیرد وحتی صاحب خودش را که به او کم توجهی کرده است تنبیه میکند . جیغ های بلندی میکشد و معمولا بیشتر حرف میزند و مدام بلند فریاد میکشد و به شما می نگرد .بی توجهی مداوم شما آثار مخربی رادر پی دارد همانطور که در عکس میبینید. به عبارت ساده تر طوطی حسود شانس کمتری در فرار از بیماری روانی پر کنی دارد.

چگونه افراد غریبه یا پرندگان جدید را به طوطی خود معرفی کنم که به آنها حسودی نکند؟


هر زمان فرد غریبه یا پرنده ی جدیدی به عضو خانواده شما اضافه شد بیشتر از حد معمول به طوطی خود محبت کنید . بهترین راه این است که فرد تازه وارد را کم کم به وی نزدیک و آشنا سازید همچنین ازهرگونه محبت به تازه وارد ها دوری ورزید .اگر طوطی شما عکس العملی نشان داد که مبنی بر حسادت بود باید پاسخ منفی بدهید negative reinforcement ( این یعنی جایزه ندهید وتوجه نکنید )

چگونه با طوطی حسودم رفتار کنم ؟
حدس میزنم چنانچه طوطی شما . . . شما را گاز بگیرد معمولا یا جیغ میکشید یا به او ونوکش ضربه میزنید این کار بی شک اشتباه است و فقط کار ناشایست را به وی آموزش میدهید چرا که :
1. اگر به او یا بدنش ضربه بزنید کاملا گیج میشود واقعا نمیداند این ضربه مفهومش چیست؟ اصلانمی داند این یک تنبیه است؟ کتک وضربه زدن در فرهنگ و زبان ما انسان ها مفهومش تنبیه است نه به زبان طوطی سانان!
2. جیغ زدن شما نیز برایش این معنی را دارد که قصد شما جلب توجه اوست و شما از این کارش خوشتان آمده .و چون شما را دوست دارد دائم این کار را تکرار میکند تا نظر شما را به خیال خودش جلب کند
پس . . .
به خاطر داشته باشید بهترین راه بی توجهی است این باعث میشود پاسخی دریافت نکند و نیازی به تکرار آن نداشته باشد پس به دنبال رفتار دیگری میگردد تا شما را حیرت زده کند.


لازم به ذکر است در زیر این عکس توضیح داده شده است :

. . .من به موقع نتوانستم در برابر حرکت برق آسای طوطیم جا خالی دهم . پس از گرفتن این عکس دوربینم شکست و نوک طوطیم خرد شد همچنین سر طوطیم بشدت آسیب دید و خونریزی کرد .
و اما . . . درمان حسودی طوطی ها :

هر زمان فرد یا پرنده ای که طوطی شما نسبت به آن حسود است به طوطی شما نزدیک شد یا به خانه شما آمد محبت خود به طوطی خود را 100 برابر کنید تا طوطی شما افراد غریبه راوسیله ای برای ازدیاد محبت شما ببیند نه بی مهری و بی توجهی شما .
هر زمان دیدید کار اشتباهی انجام داد به سمتش ندوید چرا که بعد از آن هر زمان دلش برای شما تنگ شود آنکار اشتباه را انجام میدهد تا شتابان به سمتش بروید.
ترجمه :آیسان
منبع :The Problem of Jealous Parrots | eHow.com

Dealing with Jealousy in Birds

انتشار : پارسی پت .

پیشنهاد من به شما برای مطالعه ی بیشتر :

ParrotFeather.com - Budgie Biting & Budgie Aggression Towards Owner
Living With Merlin: Introducing The Second Parrot

تمامی حق و حقوق ترجمه متعلق به سایت
پارسی پت است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.