فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  20
لایک لایک:  17
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1
  مدیــر کـــل سایت

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  رشت
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  کاسکو و ملنگو
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  11
  میانگین پست در روز
  1.62
  تعداد ارسال ها
  4,560

  پوشاندن قفس طوطی با کاور

  مقاله شماره 1

  دلیل استفاده از کاور برای قفس طوطی این است که به او اجازه دهیم خواب شبانه ی مختل شده ای نداشته باشد . اگر خواب طوطی شما به راحتی با سروصداهای عادی و یا روشنایی معمول در اتاق دچار اختلال می شود ، یک کاور قفس او را به آرامش خواهد رساند و به او اجازه میدهد که خواب آرامی داشته باشد .

  یک کاور قفس، تاریکی مورد نیاز برای خواب طوطی را فراهم می کند .این تاریکی به طوطی اجازه می دهد که با آرامش استراحت کند و باعث می شود که سروتونین مغز کوچکشان به مقدار مورد نیاز افزایش یابد . این افزایش سروتونین باعث بهبود رفتار شده و به بدن نیرو می بخشد .از همه مهمتر شما را از سلامت طوطیتان مطمئن می سازد . طوطی ها دوست دارند که قفسشان با کاور پوشیده شود .پس این کار را انجام دهید .


  این مهم است که از کاور فقط زمانی استفاده شود که طوطی نشان دهد زمان خواب فرا رسیده و او نیاز دارد که در آرامش باشد . شما هرگز نباید از کاور قفس به عنوان تنبیه و یا ساعاتی طولانی بعد از خواب شبانه طوطی استفاده کنید .این امر ممکن است برای سلامت روحی و روانی طوطی شما مضر باشد همچنین او را افسرده و غمگین سازد.

  هنگامی که طوطی شما رفتارهای غیر طبیعی مثل جیغ زدن از خود نشان دهد ، احتمالا پوشاندن قفس با کاور این رفتار را تشدید خواهد کرد.شما بجای اینکار باید مشکل را یافته و آن را حل کنید برای مثال اجازه دهید که طوطی زمان بیشتری را خارج از قفس گذرانده و یا شما زمان بیشتری را به او اختصاص دهید .همانند بسیاری از لوازم جانبی ، انواع مختلفی کاور برای قفس وجود دارد .شما می توانید کاور متناسب با قفس خود را تهیه کنید.

  اگر شما نگران هستید که ممکن است طوطی شما در شب احساس سرما کند می توانید کاور پشمی یا ضخیم خریداری کنید .در هر حالت مطمئن شوید کاوری که خریداری می کنید جریان هوا را تا اندازه ای محدود نکند که بر تنفس طوطی تاثیر بگذارد .برخی از مردم از کاور قفس برای طوطی خود استفاده نمی کنند اما اگر متوجه شوید که طوطی شما از خواب خوبی برخوردار نیست شاید بخواهید که از کاور استفاده کنید .طوطی هایی که هرگز قفسشان با کاور پوشانده نشده باشد ممکن است کاور را گاز بگیرند و یا بجوند .این امر کاملا طبیعی است با این حال اگر بخش هایی از کاور ساییده و یا جدا شده باشد باید آن را تعویض کنید.

  اگر کاور برای مدت طولانی بر روی قفسشان باقی بماند ممکن است آن را بجوند. کاور را می توانید فقط هنگام خواب بر روی قفس یک طوطی خسته که مضطرب است قرار دهید .یک طوطی به 12 ساعت خواب شبانه نیاز دارد .برنامه و زمانبندی ما اجازه نمیدهد که ساعت 12 بخوابیم بنابراین زمانبندی ما با طوطی در تضاد است .اگر طوطی شما به طور معمول با یک حواسپرتی کوچک نمی تواند بخوابد پس شما باید از کاور استفاده کنید .

  اگر شما از کاور به طور منظم استفاده می کنید ، قرار ندادن کاور بر روی قفس برای یک شب می تواند باعث استرس طوطی شود .اگر شما طوطی خود را از یک شخص خریداری کرده اید باید بفهمید که آیا صاحب قبلی از کاور استفاده کرده است . اگر قفس طوطی شما هرگز با کاور پوشانده نشده باشد ، در ابتدا طوطی ممکن است در چندین بار استفاده از کاور دچار استرس شود .شما باید بتدریج (یک یا دو ساعت در شب ) او را به استفاده از کاور عادت دهید . سپس در مراحل بعدی برای یک خواب شبانه کامل از آن استفاده کنید . این کار سلامت و شادابی طوطی شما را حفظ خواهد کرد .

  ترجمه : سپیده  توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :


  منبع : www.parsipet.ir

  مترجم/نویسنده : نام مترجم/نویسنده مقاله
  پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع می باشد


 2. #2
  مدیــر کـــل سایت

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  رشت
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  کاسکو و ملنگو
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  11
  میانگین پست در روز
  1.62
  تعداد ارسال ها
  4,560
  مقاله شماره 2

  " آیا باید قفس طوطی خود را در شب با کاور بپوشانم " برای این سوال 3 پاسخ وجود دارد : بله ، خیر ، گاهی اوقات.

  • برخی از افراد از کاور استفاده می کنند.
  • برخی از افراد از کاور استفاده نمی کنند.
  • برخی از افراد گاهی اوقات از کاور استفاده کرده و گاهی اوقات استفاده نمی کنند .  پاسخ بله و خیر به یک اندازه جواب های ایده آلی هستند اما پاسخ گاهی اوقات به هیچ عنوان قابل قبول نیست .

  اگر شما بیشتر اوقات از کاور استفاده می کنید ، طوطی شما به آن عادت کرده و اگر یک شب از کاور استفاده نکنید ممکن است نتواند بخوبی زمانی که کاور بر قفس قرار دارد بخوابد .همچنین اگر شما بیشتر اوقات از کاور استفاده نمی کنید ، ممکن است با گذاشتن کاور بر روی قفس، طوطی شما دچار ترس و استرس شود .

  اگر قفس پرنده خود را در اتاق نشیمن قرار داده اید بهتر است از کاور برای پوشاندن قفس استفاده کنید .بنابراین هر شب کاور را بر روی قفس قرار دهید تا طوطی شما خواب شبانه ی خوبی داشته باشد .

  یک راه دیگر برای فراهم کردن خواب شبانه برای طوطی هایی که در اتاق نشیمن نگهداری می شوند این است که در اتاقی آرام و ساکت قفسی برای خواب طوطی در نظر بگیرید .در این حالت شما می توانید از کاور استفاده نکنید مگر اینکه طوطی شما به گذاشتن کاور عادت داشته باشد ، که در این صورت حتما باید قفس را با کاور بپوشانید .

  اگر شما از یک طوطی با جثه بزرگ نگهداری می کنید به همان اندازه باید قفس بزگتری برای او در نظر بگیرید .در این حالت ممکن است قرار دادن کاور بر روی قفسی که از شما بلندتر است مشکل باشد .

  برخی از طوطی ها کاوری را که بر روی قفس قرار داده اید را می جوند .این امر زمانی صورت می گیرد که فقط گاهی اوقات قفس را با کاور بپوشانید و یا کاور مدتی بعد از بیدار شدن طوطی از خواب ، بر روی قفس باقی بماند .

  پوشاندن کامل قفس به دلیل پر سر و صدا بودن طوطی در روز به هیچ عنوان قبل قبول نیست .طوطی ها می توانند پر سرو صدا باشند ولی راه های بهتری برای مقابله با این مشکل وجود دارد .افرادی که از این روش برای ساکت کردن طوطی خود استفاده کردند با مشکلات بیشتری مواجه شدند .از کاور فقط در شب و یا در سفر استفاده کنید .

  ترجمه : سپیده  توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :


  منبع : www.parsipet.ir

  مترجم/نویسنده : نام مترجم/نویسنده مقاله
  پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع می باشد


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. کلپوره Poley
  توسط Mr.wish در انجمن گیاهان دارویی و خواص آنها
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 28th January 2014, 12:32 PM
 2. مونتی پورا مخملی
  توسط حسین میرنژاد در انجمن معرفی مرجان سخت پلیپ کوتاه sps
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 9th October 2012, 09:48 AM
 3. عکس های باغ وحش سنگاپور
  توسط saeedeh در انجمن تصاویر دنیای حیوانات
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 15th November 2011, 07:38 PM
 4. شست و شو و پوشاندن بدن اسب
  توسط hsoonheb در انجمن اصول تغذیه و نگهداری اسب
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 18th August 2011, 06:06 PM
 5. پاپوا در مرغ عشق ها
  توسط mohammad_h در انجمن طیور و پرندگان زینتی Ornamental birds and poultry diseases
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 7th August 2010, 10:30 AM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ